در اینجا چه کسی در حال فروش بیت کوین (BTC) است و قیمت آن را پایین می آورد


تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم همه محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

به نظر می رسد فشار فروش بیت کوین دوباره به اوج خود رسیده است و اولین ارز دیجیتال به زیر 65000 دلار سقوط کرد و بیش از 140 میلیون دلار نقد شد. با این حال، منبع اصلی فشار فروش ممکن است چندان واضح نباشد.

اقدام اخیر قیمت نشان می دهد که بیت کوین در نگه داشتن بالاتر از سطوح پشتیبانی کلیدی با مشکل مواجه است. با شکست زیر 50 EMA و نزدیک شدن به 100 EMA، نمودار روزانه نزولی شدید را نشان می دهد. همچنین یک حرکت نزولی در حال رشد وجود دارد که توسط RSI نشان داده شده است.

BTCUSD
نمودار BTC/USD از TradingView

بسیار مهم است که Coinbase منبع فشار فروش باشد. Coinbase Premium Gap، معیاری که قیمت بیت کوین در Coinbase Pro را با قیمت های دیگر صرافی ها مقایسه می کند، به طور قابل توجهی منفی است و نشان می دهد که Coinbase در حال حاضر در حال انجام سفارش های سرمایه گذاران نهادی است که به دنبال فروش دارایی های خود هستند.

مرتبط با

مدت طولانی تسلیم معدنچیان نیز با تحلیل ویلی وو مشخص شد. همانطور که در روبان هش بیت کوین ذکر شد، که دوره های استرس و بهبودی را برای ماینرها نشان می دهد، ما در حال حاضر سطوح بی سابقه ای از تسلیم ماینرها را تجربه می کنیم. وو می‌گوید که بیت کوین معمولاً زمانی که نرخ هش دوباره شروع به افزایش می‌کند و استخراج‌کنندگان ضعیف آن را ترک می‌کنند، باز می‌گردد.

به طور مشابه، حجم معاملات بزرگ دلار نیز به شدت کاهش یافته است. این نشان می دهد که بازیگران اصلی در حال کاهش یا فروش دارایی هستند. اندیکاتور Bulls and Bears که نشان دهنده غلبه آدرس های نزولی است، بر روند نزولی تاکید بیشتری دارد. با افزایش شکاف بین آدرس های صعودی و نزولی، به نظر می رسد سرمایه گذاران بیشتری به جای خرید، می فروشند.

ترکیب این داده ها نشان می دهد که بیش از یک منبع فشار فروش وجود دارد. با توجه به حجم عظیم بیت کوین فروخته شده در این پلتفرم، به نظر می رسد کوین بیس یک محرک مهم باشد. علاوه بر این، از آنجایی که استخراج‌کنندگان دارایی‌های خود را برای پوشش هزینه‌های عملیاتی می‌فروشند، فاز طولانی‌تر کاپیتولاسیون ماینرها فشار فروش را تشدید می‌کند.


نویسنده: Arman Shirinyan

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید