در اینجا چند سرمایه گذار از ETF های بیت کوین اسپات استفاده کرده اند؟


فهرست

  • Grayscale و BlackRock جلوتر هستند
  • پاسخ های متفاوت موسسات مالی

بازار ارزهای دیجیتال اخیراً پس از راه‌اندازی صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت‌کوین (ETF) شاهد افزایش فعالیت‌های معاملاتی بوده است.

در یک روز، این ETF ها شاهد 700000 تراکنش فردی بودند کسب و کار کوچکاریک بالچوناس، تحلیلگر صنعت گزارش می دهد.

Grayscale و BlackRock جلوتر هستند

این عدد دو برابر معاملات QQQ نزدک، ETF شاخص سهام محبوب است. در همین حال، قیمت بیت کوین به شدت کاهش یافت و با بیش از 7 درصد کاهش به 45644 دلار قبل از جبران مقداری ضرر رسید.

در اولین روز معاملات، ETF های بیت کوین با حجم کل 4.7 میلیارد دلار مواجه شدند. این نشان دهنده علاقه شدید سرمایه گذاران به این ابزارهای مالی مورد انتظار است.

Grayscale Bitcoin Trust BTC (GBTC) با حجم معاملات چشمگیر 2.3 میلیارد دلار پیشتاز شد و بیش از نیمی از فعالیت بازار را با 50.1 درصد به دست آورد. iShares Bitcoin Trust (IBIT) درآمد قابل توجهی معادل 1.03 میلیارد دلار ایجاد کرد که 22.3 درصد از کل حجم را به خود اختصاص داد. صندوق بیت کوین Wise Origin Fidelity (FBTC) نیز با 712.7 میلیون دلار تراکنش، 15.3 درصد از بازار را به خود اختصاص داده است.

ARK 21Shares Bitcoin ETF (ARKB) 289.1 میلیون دلار کمک کرد که 6.2 درصد از حجم کل را نشان می دهد.

بیت کوین ETF (BITB) و سایر صندوق های کوچکتر از جمله Invesco Galaxy Bitcoin ETF (BTCO)، Valkyrie Bitcoin Fund (BRRR)، VanEck Bitcoin Trust (HODL)، فرانکلین بیت کوین ETF (EZBC)، صندوق بیت کوین WisdomTree (BTCW) و Hashdex Bitcoin ETF آتی (DEFI) بقیه حجم را گرد کرد و هر کدام کمتر از 2.7 درصد از کل معاملات را به خود اختصاص دادند.

پاسخ های متفاوت موسسات مالی

حجم معاملات نشان‌دهنده علاقه شدید خرده‌فروشی است، اما واکنش‌های شرکت‌ها متفاوت بوده است. اگرچه JPMorgan به عنوان یک شرکت کننده مجاز در ETF بیت کوین بلک راک نام برده شد، گزارش شده است که هشدارهایی را در مورد خرید ETF صادر کرده است و دلیل آن اختلافات داخلی در مورد بیت کوین است.

در همین حال، غول سرمایه گذاری Vanguard مشتریان را از خرید ETF بیت کوین مسدود کرد.
نویسنده: Alex Dovbnya

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید