به همین دلیل است که شکایت بایننس CFTC مهمتر از تحریم SEC است


ناظران بازار خاطرنشان کردند که CFTC در حال تعقیب ماهی های بزرگتر است و اقدامات نظارتی آن اغلب برای شرکت های رمزنگاری کشنده است.

کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) از صرافی ارز دیجیتال بایننس به دلیل نقض قوانین معاملات و مشتقات شکایت کرده است. در این دادخواست که در 27 مارس ارائه شد، ادعا شد که صرافی جهانی ارزهای دیجیتال خدمات معاملاتی مشتقات خود را بدون درخواست مجوز مشتقات به مشتریان آمریکایی ارائه کرده است.

پرونده سازمان نظارت بر کالاها در ایالات متحده بسیاری را شگفت زده کرد و ناظران بازار و خبرنگاران ادعا کردند که این یک اقدام سیاسی است. النور ترت، خبرنگار خبری فاکس، در توییتی نوشت که منابع نزدیک به CFTC نشان می‌دهند که تنظیم‌کننده کالا تصمیم گرفته است از کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) شکایت کند تا نشان دهد که این موضوع به جای انتشار اوراق بهادار، یک موضوع کالا است.

این شکایت بایننس را متهم می کند که موفقیت تجاری را بر رعایت مقررات در اولویت قرار داده است. او گفت بایننس قوانین فدرال قابل اجرا را هنگام توسعه پایگاه مشتریان بایننس در ایالات متحده نادیده گرفت. رگولاتور ایالات متحده بایننس و مدیر عامل آن، Changpeng Zhao، با نام مستعار CZ را به نقض قوانین CEA/CFC/USC هفت بار متهم کرده است.

علاوه بر نقض مقررات، این شکایت به طور خاص تسلیحات تجاری ایالات متحده Merit Peak و BAM بایننس را هدف قرار می دهد. CFTC ادعا کرد که بایننس و شرکت های وابسته آن یک سرمایه گذاری مشترک با UBO هستند و کنترل مستقیم را به CZ بازگردانده اند.

گزیده ای از پرونده CFTC. منبع: CFTC

CFTC در این دادخواست درخواست کرد که بایننس و CZ از انجام هر گونه رفتاری که در این دادخواست، تجارت دارایی‌های ثبت‌شده، نگهداری کالاها یا انجام هر گونه معامله دارایی دیجیتالی توضیح داده شده است، منع شوند. CFTC همچنین بایننس را ملزم می کند که سود معاملات، درآمد، حقوق، کمیسیون، وام یا کارمزد افراد آمریکایی را بازپرداخت کند و جریمه های مدنی را برای تخلفات بپردازد.

شکایت CFTC علیه Binance یک معامله بزرگ برای صنعت کریپتو است، با توجه به این باور عمومی که CFTC واقعا دنبال نمی‌شود و شایسته بازیکنان کوچک کریپتو است. این موضوع در شکایت Bitfinex در سال 2018 مشهود بود و صرافی رمزارز در نهایت در سال 2021 جریمه سنگینی دریافت کرد.

مرتبط: 7 جزئیاتی که ممکن است در شکایت CFTC علیه بایننس نادیده گرفته باشید

آدام کوکران، ناظر ارزهای دیجیتال تکرار کرد او موضع مشابهی اتخاذ کرد و گفت که CFTC “به دنبال موارد کوچک مکرر، مانند SEC نیست، این یک حیوان متفاوت است و موارد آن اغلب کشنده است.”

در رشته توییت کوکران ثبت شده است شواهد اولیه جمع آوری شده توسط CFTC می تواند برای Binance کشنده باشد. او اضافه کرد که اگرچه بایننس می تواند با این پرونده مبارزه کند یا آن را خارج از دادگاه در ایالات متحده حل و فصل کند، احتمالاً باید فعالیت خود را در ایالات متحده متوقف کند.

مجله: بهترین و بدترین کشورها برای مالیات کریپتو – به علاوه نکات مالیاتی کریپتو
نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *