Here

در اینجا نحوه جهش مجمع جهانی اقتصاد به دنیای متا آمده است: داووس 2023


کارشناسان صنعت به کارگاه های مجمع جهانی اقتصاد در مورد مخزن ابرداده با تمرکز بر حریم خصوصی کاربران، حفاظت از دارایی ها و مقررات اشاره می کنند.

از آنجایی که اکوسیستم به نوآوری در صنایع ادامه می دهد، وب 3 و متاورس در سال 2023 در میز مجمع جهانی اقتصاد جای گرفتند.

همانطور که کوین تلگراف به کاوش ادامه می دهد، وجود اکوسیستم ارز دیجیتال و بلاک چین عمدتاً در خارج از دیوارهای WEF یافت شده است. داووس هاب بلاک چین و بلاک چین مرکزی GBBC دو رویداد مرکزی بودند که جامعه رمزنگاری گسترده تر را که تا حدودی از گفتمان WEF در مورد صنعت حذف شده است، گرد هم آوردند.

Metaverse یک استثنا قابل توجه برای این روند است. در حالی که برخی از پیاده‌سازی‌های متاورس در سیستم‌های بلاک چین غیرمتمرکز کار نمی‌کنند، حامیان کلیدی این فضا در کارگاه‌های سطح بالا در WEF شرکت کردند که به دنبال درک و برنامه‌ریزی برای ادغام فناوری نوآورانه در آینده بودند.

دستور کار WEF شامل دو کارگاه بود که به طور مستقیم به فراجهان به عنوان بخشی از ابتکار کنفرانس در سال 2023 “تعریف و ساخت فراجهان” پرداخته بود.

کارگاه اول، “واقعیت جدید: ساختن متا جهان”، کریس کاکس، مدیر ارشد محصولات متا را به نمایش گذاشت، در حالی که کارگاه دوم، “توزیع در متاور صنعتی”، به بررسی این موضوع پرداخت که چگونه صنایع می توانند از مزایای فراجهان بهره ببرند. در حالی که از پتانسیل مخرب آن جلوگیری می کند. .

مرتبط: TradFi و DeFi در کنار هم قرار می گیرند – داووس 2023

مجمع جهانی اقتصاد همچنین به بررسی تجربیات متاواژه در کنگره می پردازد. کنفرانس 2023 به نمایندگان این فرصت را داد که تالار را در جلسات دیجیتال همهجانبه سه بعدی خود به نام دهکده همکاری جهانی تجربه کنند.

یک آواتار دیجیتالی ویژه به نمایندگان WEF این امکان را می‌دهد تا داووس را در متاورس کاوش کنند و در طول کنفرانس هفته تجربیات شخصی‌سازی شده‌ای داشته باشند. سازمان غیرمتمرکز یا غیرمتمرکز از پتانسیل Web3 برای ارائه بیشتر به نمایندگان از طریق تجربیات مجازی استفاده می کند.

پلتفرم‌های متاورس مبتنی بر بلاک چین نیز در داووس در دسترس بودند، زیرا صنعت مالی سنتی گسترده‌تر، سیاست‌گذاران و نمایندگان می‌خواستند به یادگیری در مورد وعده‌ها و تأثیرات بالقوه اکوسیستم‌های متاورس ادامه دهند.

بازی در Sandbox

کوین تلگراف با سباستین بورگت، یکی از بنیانگذاران The Sandbox، در یک رویداد شبکه ای ویژه در اواسط هفته به نام ناهار سوئدی صحبت کرد. هر ژانویه، هتل Schatzalp میزبان جلسه است و تعداد زیادی از نمایندگان WEF در تراس برفی مکان دیدنی بالای داووس شام می‌خورند و با هم می‌نشینند.

Sandbox به عنوان یک پلتفرم متاورس غیرمتمرکز محبوب در سراسر جهان ظاهر شد. همکاری با برندها و شرکت های جریان اصلی یک مزیت کلیدی است، که یکی از دلایلی است که Borget در برخی از کارگاه های سطح بالا در مورد متاورس در مجمع جهانی اقتصاد در سال 2023 شرکت می کند.

مطالب مرتبط: داخل مجمع جهانی اقتصاد: دایره ریپل داووس 2023 را منعکس می کند

بورگت جلساتی را با وزارتخانه ها و روسای تحول دیجیتال برگزار کرد تا گفت و گو در مورد تقویت و حفاظت از دارایی دیجیتال و اقتصادهای دیجیتال آغاز شود. با توجه به اینکه نیمی از جمعیت جهان در حال حاضر فراتر از ژن Z به عنوان بومی دیجیتال هستند، این یک نقطه مناسب است، او گفت:

“ما هنوز باید کمی در مورد اینکه متاوره امروز چیست و ممکن است سه، پنج، ده سال آینده باشد، بفهمیم.”

بورگت به عنوان دریچه ای برای مکالمات فراداده محور در مجمع جهانی اقتصاد نشان داد که ذینفعان بر حفظ حریم خصوصی داده ها و ملاحظات امنیتی تمرکز می کنند:

چگونه می‌توانیم مطمئن باشیم که پلتفرم Metaverse به حریم خصوصی کاربران احترام می‌گذارد و قوانین یا کنترل‌های کافی را برای اطمینان از اینکه کاربران و دارایی‌های دیجیتال آن‌ها نیز ایمن و محافظت می‌شوند، اعمال می‌کند؟»

بورگت گفت که فرصتی برای صحبت با نمایندگان پارلمان اروپا در مورد مقررات کلی حفاظت از داده ها که در ماه می 2018 به اجرا درآمد و همچنین نحوه برخورد متفاوت با هوش مصنوعی، ارزهای دیجیتال و توکن های غیرقابل تغییر (NFT) را دارد.

سباستین بورگت یکی از بنیانگذاران سندباکس در هتل شاتزالپ مشرف به شهر داووس با گرت جنکینسون گپ می زند.

بورگت معتقد است که تنظیم این حوزه اجتناب ناپذیر است، اما امیدوار است این گفت و گوها فضایی را برای صنعت نوآوری و آزمایش فراهم کند. این می تواند از مسدود شدن متاورس با اقدامات محدود کننده در سال های آینده جلوگیری کند:

“این فرصتی است تا مطمئن شویم این مقررات خیلی تجویزی نیستند تا کارآفرینان بتوانند چیزی واقعاً جالب را در اینجا بسازند و ایده های خود را توسعه دهند و مطرح کنند. بنابراین، ما در اسرع وقت به گفت وگو می پردازیم، نه اینکه خیلی دیر به حل مسئله بپردازیم.»

یکی از بنیانگذاران Sandbox بر ماهیت «مولد» کارگاه‌های متاورس WEF تأکید کرد و این جلسات را متفاوت از یک کنفرانس معمولی که شامل پانل‌ها یا سخنرانی‌ها است، توصیف کرد. در حالی که گروه های کاری موضوعات مهم را به طور طولانی در WEF مورد بحث قرار دادند، بورگت این فرصت را داشت تا در رویدادهای مختلف در داووس در طول هفته با جامعه گسترده تر ارزهای دیجیتال همکاری کند.

“ما به صدای بزرگتری نیاز داریم”

به نظر می رسد مجمع جهانی اقتصاد و نهادهای اصلی از عملکرد وب 3 و نوید تجربیات متاواسر بسیار آگاه هستند. دیرک لوث و ایدان زاکرمن، بنیانگذاران پلتفرم متاورس آپلند، این احساسات را در گفتگو با کوین تلگراف در خارج از محل برگزاری Blockchain Hub در Promenade در عصر پنجشنبه برفی به اشتراک گذاشتند.

این دو در داووس بودند و درگیر مکالمه و شبکه با ذهن‌های رمزنگاری و بلاک چین بودند. مکالمات پیرامون برنامه های کاربردی متاورس فرصتی برای یادگیری فراهم کرد و لوث تأکید کرد که رهبران صنعت باید صدای بلندتری در میان سیاست گذاران و رهبران صنعت در جلساتی مانند WEF داشته باشند.

گرت جنکینسون با دیرک لوث و ایدان زاکرمن، بنیانگذاران پلتفرم متاورس Upland مصاحبه می کند.

زاکرمن گفت: “من فکر می کنم همه تقریباً به این ایده اعتقاد داشتند که وب به یک نسخه همه جانبه از آن تبدیل می شود. زمان می برد، اما مردم این را درک می کنند و اولین گام ها را برای درک اینکه چگونه در برنامه قرار می گیرند برمی دارند.”

به گفته لوث، تمرکززدایی یکی دیگر از اصول مهمی است که مالکیت دیجیتال و اقتصاد را تقویت می کند. او معتقد است که شبکه‌های متاورس باز فرصت‌های کارآفرینی و رسانه‌ای متنوعی را فراهم می‌کنند که سیستم‌های بسته نمی‌توانند.

زاکرمن رویکرد متفکرانه تری ارائه کرد و پیشنهاد کرد که آینده متاورژن ها ترکیبی خواهد شد و عناصر مرکزی و غیرمتمرکز را در بر می گیرد:

من همیشه به تمرکززدایی نگاه می کنم، مثل یک یا صفر نیست، یک شیب است. بنابراین برخی از عناصر وجود دارد که باید و باید غیرمتمرکز شوند و اینها اولین موارد خواهند بود.»

نمونه‌هایی از این مورد توسط Cointelegraph در داووس مشاهده شد. این دو سخنران، که هیئتی را در مورد پذیرش متافورس توسط مؤسسات مدیریت می‌کردند، راه‌حل‌های متاورز اصلی را در لبه برش واقعیت مجازی ارائه کردند.

آینده پنل Metaverse در GBBC. از چپ به راست: دیوید تریت (Accenture)، وینس کاکاسی (Vertebrae)، دیرک لوث (Upland)، اما تاد (MMH Group) و گرت جنکینسون.

دیوید تریت Accenture با فناوری‌های پیشرفته واقعیت افزوده باز شد، در حالی که وینس کاکاس پلتفرم تجارت سه بعدی و واقعیت افزوده Vertebrae را لمس کرد. هر دو پروژه بر اساس فناوری بلاک چین اجرا می شوند و به موسسات اصلی و مشتریان تجاری خدمت می کنند.

مطالب مرتبط: گفتگوی بیت کوین در WEF نیازمند “ذهن باز” است – داووس 2023

قابلیت همکاری ممکن است به یک بخش اساسی در تکامل پلتفرم ها و برنامه های کاربردی متاورس مختلف تبدیل شود، اما داووس 2023 نشان می دهد که همکاری و نوآوری در حال حاضر اتفاق افتاده است. غیرمتمرکز و متمرکز، در حال حاضر قابل همکاری است و نگاهی اجمالی به آینده فضا ارائه می دهد.


نویسنده: Gareth Jenkinson

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉