در اینجا نحوه استفاده صنعت کریپتو از هوش مصنوعی آورده شده است


ظهور هوش مصنوعی (AI) در مراحل اولیه خود، از طریق پروژه‌های متعدد موارد استفاده در رمزارزها را پیدا کرده است.

استفاده از هوش مصنوعی (AI) در کریپتو چشم اندازهای رشد را نشان داده است، اگرچه هنوز در مراحل ابتدایی است. طبق آمار، انتظار می‌رود بازار هوش مصنوعی بلاک چین از ۲۲۰.۵ میلیون دلار در سال ۲۰۲۰ به ۹۷۳.۶ میلیون دلار در سال ۲۰۲۷ افزایش یابد، با ۲۳.۶ درصد YBBO در دوره ۲۰۲۰-۲۰۲۷. پروژه های بی شماری در تلاش هستند تا هوش مصنوعی را در خط مقدم موارد استفاده قرار دهند.

صنعت کریپتو برای پروژه‌های هوش مصنوعی آماده است، علی‌رغم اینکه ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و دیگر روسای فناوری پیشرو در نامه‌ای سرگشاده از دولت‌ها می‌خواهند توسعه هوش مصنوعی در مقیاس بزرگ را به‌طور موقت متوقف کنند. در اینجا چند نمونه از پروژه های AI کریپتو که اخیراً در جامعه ظهور کرده اند آورده شده است:

مسیر را مسدود کنید

Blocktrace یک ارائه دهنده خدمات متخصص در پزشکی قانونی و تجزیه و تحلیل بلاک چین است که با استفاده از فناوری هوش مصنوعی طراحی شده است. ربات چت هوش مصنوعی برای ساده سازی فرآیند ردیابی تراکنش های بلاک چین طراحی شده است. استارت آپ Blocktrace مستقر در آستین قصد دارد از هوش مصنوعی برای سرعت بخشیدن به فرآیند تجزیه و تحلیل بلاک چین و شناسایی روندها و ناهنجاری ها استفاده کند.

این شرکت یک ربات چت هوش مصنوعی به نام Robby the Robot را توسعه داد که نام آن از شخصیت نمادین فیلم علمی تخیلی “سیاره ممنوعه” گرفته شده است تا با داده های موجود در بلاک چین بیت کوین تعامل داشته باشد.

SingularityNET

SingularityNET یک بازار غیرمتمرکز هوش مصنوعی است که از فناوری بلاک چین برای ایجاد بستری برای توسعه دهندگان هوش مصنوعی برای به اشتراک گذاری و کسب درآمد از الگوریتم های خود استفاده می کند. این امکان ایجاد برنامه های کاربردی غیرمتمرکز مبتنی بر هوش مصنوعی (dApps) را فراهم می کند که می توانند در صنایع مختلف از جمله مالی، مراقبت های بهداشتی و حمل و نقل استفاده شوند.

fetch.ai

Fetch.ai که از طریق یک پیشنهاد مبادله اولیه (IEO) در بایننس راه اندازی شد، یک پلتفرم غیرمتمرکز است که از هوش مصنوعی و الگوریتم های یادگیری ماشین برای ایجاد عوامل اقتصادی مستقل (EAA) استفاده می کند. با استفاده از توکن های Fetch.ai، کاربران می توانند دوقلوی دیجیتالی خود را در شبکه ایجاد و توزیع کنند.

با پرداخت با توکن، توسعه‌دهندگان می‌توانند به ابزارهای مبتنی بر یادگیری ماشین برای آموزش دوقلوهای دیجیتال مستقل و استقرار هوش جمعی در شبکه دسترسی داشته باشند. این به کاربران کمک می کند تا وظایف مختلفی مانند تجزیه و تحلیل داده ها، پیش بینی بازارها و مدیریت زنجیره تامین را انجام دهند. هدف آن ایجاد یک اقتصاد دیجیتال کارآمد و مستقل است.

هوش مایع مصنوعی

هوش مایع مصنوعی یک پلت فرم غیرمتمرکز است که از هوش مصنوعی و فناوری بلاک چین برای ایجاد بازار داده استفاده می کند. این به صاحبان داده ها این امکان را می دهد که از داده های خود درآمدزایی کنند و در عین حال قدرت خود را بر حریم خصوصی و امنیت آن حفظ کنند. پروتکل هوش مصنوعی با کمک توکن ابزار هوش مصنوعی (ALI) کار می کند.

iExec RLC

iExec RLC یک پلت فرم رایانش ابری غیرمتمرکز است که از هوش مصنوعی و فناوری بلاک چین برای ارائه یک پلت فرم امن برای اجرای dApps با محاسبات بالا استفاده می کند. این برنامه توسعه دهندگان را قادر می سازد تا از منابع محاسباتی خود کسب درآمد کنند و جایگزینی برای خدمات رایانش ابری سنتی ارائه می دهد.

مرتبط با: مدیر عامل Galaxy Digital: دولت باید از هوش مصنوعی بترسد، نه رمزنگاری

پروژه های ذکر شده انواع برنامه های مبتنی بر رمزنگاری را به نمایش می گذارند که از پارامترهای هوش مصنوعی استفاده می کنند، اگرچه هنوز در مراحل اولیه خود هستند. این برنامه‌ها از بازارهای غیرمتمرکز و مبادلات داده تا عوامل اقتصادی خودران و پلت‌فرم‌های رایانش ابری را شامل می‌شود.

مجله: همه چیز برای قاضی ربات خوب است: هوش مصنوعی و بلاک چین می توانند سالن دادگاه را متحول کنند


نویسنده: Amaka Nwaokocha

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید