این چیزی است که فروشگاه لوازم الکترونیکی تقلبی SBF 'North Dimension' به نظر می رسد

این چیزی است که فروشگاه لوازم الکترونیکی تقلبی SBF ‘North Dimension’ به نظر می رسد


این فروشگاهی است که در آن واقعاً نمی توانید چیزی بخرید، با شرکای نام تجاری مبهم و متون عمومی.

از آنجایی که تخلفات FTX همچنان توسط دادستان فاش و آشکار می شود، مشخص شد که مشتریان صرافی شرم آور کریپتو در حال ارسال پول به یک فروشگاه اینترنتی الکترونیکی جعلی بوده اند که گزارش شده توسط سام بانکمن-فرید افتتاح شده است.

در شکایت 13 دسامبر، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) به North Dimension Inc، یکی از شرکت‌های تابعه Alameda اشاره کرد که بخش مهمی از کلاهبرداری مالی FTX بوده است. طبق این شکایت، Bankman-Fried به FTX دستور داد تا برای پنهان کردن وجوه ارسال شده به حسابی که توسط Alameda ارسال می‌شود، به حساب‌های بانکی North Dimension مشتریان پول ارسال کند.

مربوط: گزارش: SBF با مشاوران ارشد بایدن 2 ماه قبل از فروپاشی FTX ملاقات کرد

اما عجیب ترین واقعیت در مورد شرکت ثبت شده در کالیفرنیا در همان آدرس FTX USA، وب سایت جعلی است. اکنون فقط از طریق WebArchive قابل دسترسی است، به نظر می رسد این سایت یک نقطه فروش الکترونیکی است. با این حال، هیچ مدرکی مبنی بر اینکه بتوان چیزی از بعد شمالی خریداری کرد وجود ندارد.

با کلیک بر روی هر مورد، به عنوان مثال، یک مک بوک پرو 1199 دلاری با صفحه نمایش 13 اینچی، صفحه “دریافت قیمت” در وب سایت باز می شود که در آن شخص می تواند پیام و مخاطبین خود را بگذارد. همانطور که در متن صفحه آمده است، “ما با برندها و افراد جاه طلب همکاری می کنیم. ما دوست داریم با هم چیزی عالی بسازیم.»

این سایت همچنین ادعا می کند که با “برندهای تجاری در کلاس جهانی” همکاری می کند، اما آرم های نمایش داده شده در بخش شریک آن برای کسانی که به دنبال خرید لپ تاپ یا تلفن هوشمند هستند به سختی آشنا هستند.

گیلاس روی کیک قطعاً بخش “درباره ما” وب سایت است که متن آن را می توان توسط هوش مصنوعی نه چندان هوشمند نوشت.

SBF پس از آزادی با وثیقه 250 میلیون دلاری، طبق گزارشات، مقادیر زیادی ارز دیجیتال را نقد کرده است. طبق تحقیقات روی زنجیره توسط BowTiedIguana، مربی DeFi، او 684000 دلار ارز دیجیتال برای تجارت در سیشل نقد کرد.


نویسنده: David Attlee

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉