در اینجا نحوه هدف صرافی های متمرکز برای بازگرداندن کاربران پس از سقوط FTX آمده است


اریک دموت، مدیرعامل Bitpanda گفت: “ما باید از گفتن به مردم برای اعتماد به ما خودداری کنیم و دلیل واقعی به آنها ارائه دهیم.”

مبادلات رمزنگاری متمرکز نقش بسیار زیادی در اکوسیستم تجارت کریپتو ایفا می کنند. اما فروپاشی FTX نشان داد که اعتماد به مبادلات با وجوه کاربران چقدر دشوار است. با وجود این، پلتفرم های معاملات ارز دیجیتال همچنان معتقدند که می توانند اعتماد جامعه را بازگردانند.

مدیران صرافی‌های کریپتو OKX، Gate.io و Bitpanda در صحبت با کوین تلگراف، نظرات خود را در مورد اینکه چگونه پلتفرم‌های معاملاتی خود می‌توانند از اثرات شکست FTX بهبود یابند، به اشتراک گذاشتند.

به گفته دیون گیوم، یکی از مدیران Gate.io، شفافیت برای نظارت بر دارایی‌های کاربران حیاتی شده است. گیوم به کوین تلگراف گفت که این امر همچنین باعث شده است که پلتفرم آن‌ها به روش منبع باز اثبات ذخیره با استفاده از راستی‌آزمایی Merkle Tree، آن را در دسترس سایر رهبران صنعت قرار دهند. او توضیح داد:

من فکر می‌کنم طی دو هفته گذشته به‌طور فزاینده‌ای روشن شده است که صرافی‌های ارز دیجیتال باید با شفافیت بیشتری کار کنند، به‌ویژه در مورد حفظ دارایی‌های کاربر و اثبات ذخایر.»

جدا از آن، گیوم همچنین معتقد است که صنعت می تواند در طول زمان بهبود یابد. با استناد به سایر رویدادهای “قوی سیاه”، مدیر اجرایی خاطرنشان کرد که صنعت کریپتو در دهه گذشته انعطاف پذیر بوده است. او افزود: “بازار ممکن است مدتی طول بکشد تا بهبود یابد، اما احتمالا قوی تر از قبل باز خواهد گشت.”

اریک دموت، یکی از بنیان‌گذاران و مدیر عامل صرافی بیت‌پاندا، از صرافی‌ها خواست مشتریان را در اولویت قرار دهند و شفاف‌تر باشند. او گفت: «آنها باید تلاش برای فروش یک رویا را متوقف کنند. دیموث توضیح می دهد:

ما باید از گفتن به مردم برای اعتماد به ما دست برداریم و به آنها دلیل واقعی بیاوریم. سرمایه گذاران احمق نیستند و اکنون بیش از هر زمان دیگری به صنعت ما مشکوک هستند.”

جدای از آن، مدیر عامل Bitpanda معتقد است که فضا در نهایت از اثرات فروپاشی FTX بهبود خواهد یافت. به گفته Demuth، هیچ راه حل سریعی وجود ندارد و بازیکنانی که در خلا رها شده اند باید به کار خود برای آینده ای پایدار، منظم و مسئولانه ادامه دهند.

مربوط: CoinMarketCap ردیاب اثبات ذخیره را برای مبادلات ارزهای دیجیتال راه اندازی کرد

Lennix Lai، مدیر صرافی رمزارز OKX نیز نظرات خود را در مورد شفافیت تکرار کرد. به گفته لای، شفافیت در بازسازی اعتماد کاربران مهم است. این مدیر تاکید کرد که هم در بخش خرده فروشی و هم در حوزه شرکتی باید اقداماتی انجام شود.

در صنعت خرده‌فروشی، لای به اهمیت اجازه دادن به کاربران برای تأیید اینکه دارایی‌ها توسط 100 درصد ذخایر پشتیبانی می‌شوند، اشاره کرد. در بخش شرکتی، مدیر اجرایی خاطرنشان کرد که سازمان‌ها باید راه‌هایی بیابند تا مشتریان را دید بیشتری داشته باشند. او توضیح داد:

“این ویژگی خود تأیید به این معنی است که ما هیچ راهی برای دریافت وجوه کاربران نداریم زیرا با شفافیت کامل کار می کنیم حتی اگر آن را بخواهیم.”

جدای از آن، مدیر OKX نیز بر اهمیت حضانت شخصی تاکید کرد. لای اظهار داشت که به شعار شرکت آنها “نه کلیدهای شما، نه رمزنگاری شما” اعتقاد دارد. او گفت که پلتفرم معاملاتی کاربران را تشویق می‌کند تا دارایی‌های خود را خود نگه دارند.


نویسنده: Ezra Reguerra

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید