به گفته شاهزاده فیلیپ صربستان، بیت کوین چگونه شمول مالی جهانی را ترویج می کند؟

به گفته شاهزاده فیلیپ صربستان، بیت کوین چگونه شمول مالی جهانی را ترویج می کند؟


شاهزاده صربستان فیلیپ راه‌های کلیدی را که بیت کوین برای مشارکت مالی جهانی و اهمیت آن در کشورهای متاثر از درگیری ترویج می‌کند، تشریح می‌کند.

علیرغم چالش برانگیز بودن شرایط بازار اقتصاد کلان و ارزهای دیجیتال در سال گذشته، مبانی بیت کوین (BTC) همچنان به قدرت شمول مالی جهانی، حریم خصوصی مالی و استقلال در کشورهای متاثر از درگیری ادامه می دهد.

اینها نکات کلیدی از یک مصاحبه عمیق است که توسط کاسیو گوسون از Cointelegraph برزیل با شاهزاده فیلیپ صربستان و یوگسلاوی با نزدیک شدن به سال 2023 انجام شده است.

شاهزاده فیلیپ کاراجورجویچ در حین پیوستن به JAN3 به عنوان مدیر ارشد استراتژی، افکار خود را در مورد این صنعت به اشتراک گذاشت. شرکت فناوری بیت کوین در پذیرش ارز دیجیتال پیشرو پیشرو بود و در سال 2022 توسط سامسون موو مدافع بیت کوین تاسیس شد.

به گفته پرنس فیلیپ، Jan3 در آوریل 2022 شراکتی را برای کمک به توسعه شهر بیت کوین السالوادور اعلام کرد و از آن زمان دفتری را در کشور دوستدار بیت کوین افتتاح کرده است. همچنین هدف این شرکت ارائه راهنمایی و خدمات به کشورهای دیگری است که می خواهند بیت کوین را تا حدودی بپذیرند.

همانطور که شاهزاده فیلیپ به کوین تلگراف گفت، بیت کوین به عنوان ارز دیجیتال پیشرو همچنان مهم است، زیرا ویژگی های تکنولوژیکی آن امکان ظهور یک سیستم پولی عادلانه تر و حاکمیت فردی ثروت را فراهم می کند:

بیت کوین به ویژه به دلیل ماهیت غیرمتمرکز آن که آن را در برابر سانسور و دستکاری مقاوم می‌کند، پتانسیل تقویت مشارکت مالی را دارد.

این امر به ویژه برای افراد یا جوامعی که به مؤسسات مالی دسترسی ندارند یا در کشورهایی با دولت ها و مؤسسات ناپایدار یا فاسد زندگی می کنند، مهم است.

شاهزاده فیلیپ همچنین بر توانایی بیت کوین برای “بانک کردن افراد بدون بانک” با توجه به محدودیت کم برای ورود تاکید کرد. هر کسی که گوشی هوشمند دارد می‌تواند کیف پول بیت‌کوین را دانلود کند و به «خدمات بانکی پایه» که در اقتصادهای نوظهور بسیار مرتبط شده‌اند دسترسی پیدا کند:

ایجاد یک حساب جاری با حداقل موجودی، یک دسته چک، یک کارت نقدی برای مصرف کنندگان کم درآمد در کشورهای در حال توسعه و خود بانک ها بسیار گران است.

علاوه بر این، شاهزاده فیلیپ تأکید می کند که بیت کوین هیچ شعبه، روابط بانکی خبرنگاری و کارمند ندارد. استیبل کوین ها در کشورهای در حال توسعه که مردم می خواهند به دلار آمریکا پس انداز کنند به همان اندازه مفید می شوند:

بیت‌کوین و استیبل‌کوین‌ها این پتانسیل را دارند که در کشورهایی که دسترسی محدودی به خدمات بانکداری سنتی دارند یا به آنها دسترسی ندارند، مشارکت مالی بسیار مورد نیاز را فراهم کنند.

هر دو گزینه راه ایمن و مقرون به صرفه را برای ارسال و دریافت پرداخت ها، حتی در مناطق دورافتاده با زیرساخت های محدود، ارائه می دهند. محدودیت ها و مقررات بانکداری سنتی نیز حذف شده و به مردم امکان دسترسی به نوعی تسهیلات مالی را می دهد که در آن خدمات سنتی غیرقابل دسترسی است.

به گفته شاهزاده فیلیپ، کشورهایی که تحت تأثیر این درگیری قرار گرفته اند نیز کاندیدهای اصلی پذیرش بیت کوین هستند. بیت کوین تراکنش های فرامرزی را تسهیل می کند، حریم خصوصی و استقلال مالی را ارائه می دهد و از توسعه اقتصادی حمایت می کند:

این می تواند به ویژه در کشورهایی با حکومت های مستبد یا سابقه درگیری مفید باشد، جایی که افراد ممکن است نگران افشای اطلاعات مالی خود یا سانسور یا توقیف دارایی های خود باشند.”

پس از اینکه السالوادور اولین کشوری بود که بیت کوین را به عنوان یک ارز قانونی در ژوئن 2021 به رسمیت شناخت، خود را به عنوان پرچمدار پذیرش بیت کوین مستقل ثابت کرد. ، السالوادور نمونه ای زنده از نحوه پذیرش بیت کوین تحت رهبری ملت است.

شاهزاده فیلیپ معتقد است که کشورهای بیشتری باید بخشی از گنجینه های ملی خود را به بیت کوین اختصاص دهند، که بر نام مستعار طلای دیجیتال تاکید می کند. همچنین نتایج ملموسی در کشور وجود دارد که شاهزاده فیلیپ آن را به عنوان نمونه ای برای سایر کشورها توصیف می کند:

ما در حال حاضر شروع به دیدن مزایای اقتصادی سیاست‌های بیت‌کوین، از جمله رشد سریع تولید ناخالص داخلی، گردشگری، استارت‌آپ‌ها و بسیاری از غیرملموس‌های دیگر کرده‌ایم.»

در حالی که بیت کوین به عنوان محرک آزادی مالی قرار می گیرد، شاهزاده فیلیپ در مورد توسعه ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) اظهار نظر احتیاطی کرد. او هشدارها و محدودیت‌هایی را در مورد CBDC‌های تحت کنترل کشورها ذکر کرد که می‌توان از آنها برای ایجاد محدودیت‌ها یا بلوک‌های مستقیم بر روی پول مردم استفاده کرد.


نویسنده: Gareth Jenkinson

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉