در اینجا دلیل است که قیمت بیت کوین تمام سودهای روزانه خود را پس می دهد


قیمت بیت کوین پس از اظهارات جسورانه رئیس فدرال رزرو در مورد افزایش 0.50 درصدی نرخ بهره امروز، قیمت بیت کوین تمام رشدهای روزانه خود را پس گرفت.

در 14 دسامبر، قیمت بیت کوین (BTC) به بالاترین حد یک ماهه رسید و شاهد یک بازگشت کوتاه در شتاب صعودی بود، اما گزارش هاک از کمیته بازار آزاد فدرال رزرو (FOMC) و نظرات جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، به خوبی ارسال شد. یک روز کمتر از 17659 دلار.

سهام و بیت کوین روز خود را با اندکی افزایش آغاز کردند اما در گزارش FOMC به سرعت عقب نشینی کردند. تا به امروز، قیمت بیت کوین همچنان با سهام مرتبط است و اکثر سرمایه گذاران نگران تأثیر افزایش بیشتر نرخ در آینده هستند.

همبستگی بیت کوین با داو جونز و S&P 500. TradingView

افزایش نرخ بهره پاول و صحبت های شاهین بر قیمت بیت کوین تاثیر می گذارد

در حالی که گزارش شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) نشان می دهد که تورم 7.1 درصد کاهش یافته است، پاول همچنان می خواهد تورم کلی به 2 درصد برسد. تورم یک عامل تعیین‌کننده در افزایش نرخ‌های بهره بود و افزایش 0.5 درصدی کنونی باعث ایجاد اجماع در میان شرکت‌کنندگان FOMC شد. اعضای فدرال رزرو موافق هستند که افزایش نرخ بهره در سال 2023 ادامه خواهد داشت.

نظرسنجی FOMC برای افزایش نرخ بهره در آینده. منبع: بانک مرکزی

پاول در کنفرانس مطبوعاتی 14 دسامبر گفت:

ممکن است برای رسیدن به نرخ تورم ۲ درصدی برای مدت طولانی تری شاهد نرخ های بالاتر باشیم.

این لحن جنگ طلبانه، همراه با نظرسنجی FOMC، نشان می دهد که نرخ بهره در آینده نزدیک به افزایش خود ادامه خواهد داد.

بیت کوین در مرحله بعد چه خواهد کرد؟

صعود کوتاه مدت بیت کوین قبل از سخنرانی پاول با افزایش قیمت در سایر دارایی های پرخطر همراه بود. پس از صحبت های FOMC و پاول، این دارایی ها به عقب نشینی ادامه دادند و برخی از تحلیلگران افت اخیر را اقدامی برای خرید بیت کوین بیشتر می دانند.

همبستگی دارایی ریسک منبع: دلفی دیجیتال

اگر قیمت بیت کوین به عقب نشینی ادامه دهد، پوزیشن های لانگ که دیر به رالی فعلی رسیدند نیز ممکن است در معرض خطر انحلال قرار گیرند. بر اساس داده های مشتقات، بهره باز بیت کوین نشان می دهد که 60.16 درصد از معامله گران در حال معامله هستند.

نرخ بلند و کوتاه بیت کوین. منبع: شیشه سکه

در حال حاضر بازار در حال هضم نظرات بیان شده توسط FOMC و پاول است، بنابراین افزایش نوسانات کوتاه مدت غیرعادی نیست. سرمایه گذاران باید چند روز آینده بسته شدن بیت کوین را تماشا کنند تا ببینند آیا روند کلان بیت کوین تغییر کرده است یا خیر.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: Kyle White

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید