رالی سالم بیت کوین: کاهش در وام مارجین برای قیمت بیت کوین چه معنایی دارد؟


آیا قیمت 30000 دلاری بیت کوین ادامه خواهد داشت؟ ساختار بازار بیت کوین با 10 درصد سود روی میز صعودی است زیرا فروشندگان از فروش کوتاه مدت اجتناب می کنند.

قیمت بیت کوین (BTC) بین 9 تا 14 آوریل بیش از 10 درصد افزایش یافت و به بالاترین میزان بسته شدن روزانه در بیش از ده ماه گذشته رسید. در حالی که برخی از تحلیلگران ممکن است استدلال کنند که این حرکت درجاتی از انحراف از بازارهای سنتی را توجیه می کند، هر دو S&P 500 و طلا نزدیک به بالاترین سطح شش ماهه هستند.

قیمت بیت کوین با وجود بادهای مخالف کلان از 30000 دلار فراتر رفت

شاخص قدرت دلار (DYX)، که واحد پول ایالات متحده را در برابر سبدی از ارزها اندازه گیری می کند، به پایین ترین سطح 12 ماهه خود رسید، در حالی که رشد بیت کوین و صعود به بالای 30000 دلار نیز رخ داد.

این شاخص در 14 آوریل از 104.7 یک ماه قبل به 100.8 سقوط کرد زیرا سرمایه گذاران با احتمال بیشتری برای تزریق نقدینگی بیشتر توسط فدرال رزرو قیمت گذاری می شوند.

مطالب مرتبط: قیمت بیت کوین در آستانه کاهش قیمت CPI و FOMC ایالات متحده، 30000 دلار کاهش یافت

آخرین صورتجلسه سیاست پولی فدرال رزرو که در 12 آوریل منتشر شد، به وضوح به چشم انداز “رکود خفیف” در سال 2023 به دلیل بحران بانکی اشاره کرد. حتی اگر تورم دیگر دغدغه اصلی نباشد، مقام پولی فضای کمی برای افزایش بیشتر نرخ بهره بدون تشدید بحران اقتصادی دارد.

حتی اگر تورم دیگر دغدغه اصلی نباشد، مقام پولی فضای کمی برای افزایش بیشتر نرخ بهره بدون تشدید بحران اقتصادی دارد.

داده های قوی اقتصاد کلان روند صعودی سرمایه گذاران را توضیح می دهد

در حالی که اقتصاد جهانی ممکن است در ماه های آینده بدتر شود، آخرین داده های اقتصاد کلان عمدتا مثبت بوده است. به عنوان مثال، دفتر آمار اتحادیه اروپا گزارش داد که تولید صنعتی در 20 کشور عضو در ماه فوریه 1.5 درصد ماه به ماه افزایش یافته است، در حالی که اقتصاددانان نظرسنجی رویترز انتظار داشتند 1.0 درصد افزایش یابد.

همچنین، آخرین داده های اقتصاد کلان چین روند دلگرم کننده ای را نشان می دهد، به طوری که صادرات در ماه مارس نسبت به مدت مشابه سال قبل 14.8 درصد افزایش یافت، کاهش 5 ماهه را پشت سر گذاشت و اقتصاددانان را شگفت زده کرد که انتظار کاهش 7 درصدی داشتند. در نتیجه، تراز تجاری چین در ماه مارس 89.2 میلیارد دلار بود که بسیار بیشتر از اجماع بازار 39.2 میلیارد دلاری بود.

تضاد بین حرکت اقتصادی فعلی و رکود قریب الوقوع ناشی از هزینه های تامین مالی بالاتر و کاهش ریسک ریسک در میان وام دهندگان، باعث می شود سرمایه گذاران بیت کوین پایداری حمایت 30000 دلاری را زیر سوال ببرند.

بیایید به معیارهای مشتقات بیت کوین نگاهی بیندازیم تا بهتر درک کنیم که معامله گران حرفه ای چگونه در محیط فعلی بازار قرار دارند.

مشتقات بیت کوین اهرم بیش از حد از موقعیت های خرید را نشان نمی دهند

بازارهای مارجین بینشی را در مورد نحوه موقعیت معامله گران حرفه ای ارائه می دهند زیرا به سرمایه گذاران اجازه می دهند برای تقویت موقعیت خود ارزهای رمزنگاری شده را قرض بگیرند.

به عنوان مثال، OKX یک نشانگر مارجین وام بر اساس نسبت stablecoin/BTC ارائه می‌کند. معامله گران می توانند با قرض گرفتن استیبل کوین برای خرید بیت کوین، ریسک خود را افزایش دهند. از سوی دیگر، وام گیرندگان بیت کوین فقط می توانند روی کاهش قیمت یک ارز دیجیتال شرط بندی کنند.

نسبت وام دهی مارجین OKX stablecoin/BTC. منبع: OKX

نمودار بالا نشان می دهد که نرخ وام حاشیه برای معامله گران OKX بین 9 آوریل و 11 آوریل کاهش یافته است. این بسیار سالم است زیرا نشان می دهد که بیت کوین از هیچ اهرمی، حداقل نه بازارهای حاشیه، برای حمایت از افزایش قیمت استفاده نمی کند. همچنین، با توجه به رشد کلی معامله گران ارزهای دیجیتال، نرخ وام حاشیه فعلی 15 نسبتا خنثی است.

معیار بلند مدت به کوتاه فقط عوامل خارجی را که ممکن است بازارهای حاشیه را تحت تأثیر قرار داده باشد، حذف می کند. علاوه بر این، صرافی داده‌ها را از موقعیت‌های مشتریان در قراردادهای آتی نقطه‌ای، دائمی و سه ماهه جمع‌آوری می‌کند، بنابراین بینش بهتری در مورد نحوه موقعیت معامله‌گران حرفه‌ای ارائه می‌دهد.

ممکن است گاه به گاه تفاوت های روش شناختی بین مبادلات مختلف وجود داشته باشد، بنابراین خوانندگان باید به جای اعداد مطلق مراقب تغییرات باشند.

معامله گران برتر مبادلات بیت کوین نسبت بلند مدت کوتاه. منبع: شیشه سکه

جالب اینجاست که علیرغم شکستن 30000 دلار بیت کوین برای اولین بار در 10 ماه گذشته، معامله گران حرفه ای موقعیت های خرید اهرمی خود را تغییر نداده اند.

برای مثال، نرخ معامله‌گران Huobi از 9 آوریل تا 14 آوریل نزدیک به 0.98 ثابت ماند. در همین حال، صرافی ارز دیجیتال Binance کمی از بلند به کوتاه افزایش یافت و از 1.12 در 9 آوریل به 1.14 فعلی رسید. در نهایت، در صرافی کریپتو OKX، نسبت طولانی مدت از 1.00 در 9 آوریل به 0.91 فعلی کاهش یافت.

مرتبط با: تسلا که سال گذشته بیت کوین را فروخت، یک اشتباه 500 میلیون دلاری بود

همچنین، معامله گران آتی بیت کوین به اندازه کافی برای اضافه کردن موقعیت های صعودی اهرمی اعتماد نداشتند. بنابراین، حتی اگر قیمت بیت کوین 29000 دلار مشتقات را دوباره آزمایش کند، گاوها نباید نگران باشند زیرا تقاضای کمی از سوی فروشندگان کوتاه مدت و اهرم بیش از حد از سوی خریداران وجود ندارد.

به عبارت دیگر، با توجه به اینکه ساختار بازار بیت کوین صعودی است و فروشندگان در حال حاضر از فروش کوتاه مدت می ترسند، قیمت بیت کوین می تواند به راحتی با 10 درصد افزایش به 33000 دلار برسد.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.


نویسنده: Marcel Pechman

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *