همسر هال فینی به فعالیت های خود در حساب توییتر پیشگام بیت کوین ادامه می دهد تا از انحلال احتمالی جلوگیری کند


تحت رهبری ایلان ماسک، توییتر تعدادی از حساب‌های کاربری، از جمله روزنامه‌نگاران برجسته و آن‌هایی که توسط پلتفرم شبکه‌های اجتماعی Mastodon کنترل می‌شوند را به حالت تعلیق درآورد.

فران فینی، همسر دانشمند کامپیوتر هال فینی، دریافت کننده اولین تراکنش در بلاک چین بیت کوین از سوی ساتوشی ناکاموتو، حساب توییتر شوهر متوفی خود را در میان نگرانی هایی که ایلان ماسک، مدیر عامل توییتر ممکن است محتوا را به دلیل عدم فعالیت از پلتفرم رسانه های اجتماعی حذف کند، دوباره فعال کرد. .

بسیاری از کاربران کریپتو توییتر گفتند که در 16 دسامبر، حساب فینی ثبت شده است اولین رویداد در بیش از 12 سال. برخی فکر می کردند که ممکن است یک هکر کنترل حساب پیشگام بیت کوین (BTC) را در دست گرفته باشد و این حساب ممکن است بیش از 71000 دنبال کننده داشته باشد، اما فران بلافاصله وارد عمل شد تا شایعات را پراکنده کند.

من برای هال توییت می کنم […] برای جلوگیری از انحلال حساب شما توسط ایلان” فوق الذکر فرانک

مشخص نیست که آیا مداخله فرن فینی باعث نجات حضور پیشگام ارزهای دیجیتال در رسانه های اجتماعی می شود یا خیر. در جریان خرید 44 میلیارد دلاری ماسک در توییتر، که در ماه اکتبر تکمیل شد. درخواست کرد از آزادی بیان به عنوان «پایه یک دموکراسی کارآمد» حمایت کرد.

اما پلتفرم رسانه‌های اجتماعی به رهبری ماسک یک سری حساب‌های کاربری را که توسط روزنامه‌نگاران برجسته در موسساتی مانند CNN، نیویورک تایمز و واشنگتن پست کنترل می‌شد، در 15 دسامبر منحل کرد. حساب‌های تبلیغ کننده Mastodon، پلتفرم شبکه اجتماعی که حرکات پروازهای خصوصی ماسک را دنبال می‌کرد و بسیاری از کاربران توییتر را پس از تصاحب این میلیاردر جذب می‌کرد، نیز به حالت تعلیق درآمد. مدیر عامل توییتر درخواست کرد قدیمی “محل دقیق من را در زمان واقعی شناسایی کرد.”

قبل از خرید توییتر، ماسک در اکتبر 2021 دارایی خالص بیش از 300 میلیارد دلار بود و تقریباً در همان زمان، قیمت سهام تسلا در نوامبر 2021 به بالاترین رقم تاریخ 407.36 دلار رسید. در حدود یک سال، شاخص میلیاردرهای بلومبرگ نشان داد که مدیرعامل تسلا با دارایی خالص 169 میلیارد دلار در زمان انتشار، به دومین فرد ثروتمند روی کره زمین تبدیل شده است.

ماسک به عنوان مدیرعامل، مجموعه ای از تصمیمات بحث برانگیز را در توییتر نظارت کرد که باعث شده بسیاری در دنیای تجارت هوش او را زیر سوال ببرند. او چندین مدیر ارشد، از جمله بسیاری از اعضای تیم تعدیل محتوای این پلتفرم را اخراج کرد و سعی کرد از کاربران به‌خاطر علامت‌های آبی «تأیید شده» پول بگیرد – که در نتیجه بسیاری از حساب‌های جعلی به عنوان مشروعیت ظاهر شدند. پلت فرم رسانه های اجتماعی همچنین شاهد افزایش توئیت های حاوی سخنان نفرت انگیز و اطلاعات نادرست مرتبط با واکسن بوده است که درآمد تبلیغ کنندگان را به خطر می اندازد.

به نظر می‌رسید که کاربران توییتر از تلاش‌های فرن فینی برای نشان دادن اینکه این حساب هنوز فعال و برای جامعه ارزهای دیجیتال مفید است، حمایت می‌کنند. جک دورسی، مدیرعامل سابق توییتر صدای زنگ در این پلتفرم تعجب خود را در مورد فعال سازی مجدد حساب ابراز می کند.

“باید راهی برای محافظت از حساب های تاریخی مهم وجود داشته باشد” فوق الذکر کاربر توییتر 0xAphelion در حساب هال فینی. اما بهتر است در امان باشید.

مربوط: ربات‌های هرزنامه رمزنگاری خاموش می‌شوند، زیرا ماسک قول داد که کلاهبرداران را تحت پیگرد قانونی قرار دهد

هال فینی یکی از شناخته شده ترین نام ها در فضای رمزنگاری بود و یکی از اولین کسانی بود که به پست ساتوشی در لیست پستی سایفرپانک ها پاسخ داد. او در سال 2014 در سن 58 سالگی بر اثر اسکلروز جانبی آمیوتروفیک (ALS) که به بیماری لو گریگ نیز معروف است، درگذشت.
نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید