هکرها 3.5 میلیون دلار دارایی دیجیتال را از نهنگ GMX سرقت کردند

هکرها 3.5 میلیون دلار دارایی دیجیتال را از نهنگ GMX سرقت کردند


هکرها کنترل 82519 توکن GMX را به دست گرفتند و دارایی ها را با 2627 اتر مبادله کردند و سپس دارایی ها را با استفاده از پروتکل Hop و Across Protocol به شبکه اتریوم منتقل کردند.

هکرها سال را با سوء استفاده دیگری آغاز کردند و چندین میلیون از نهنگی را که مقادیر زیادی توکن بومی پروتکل مالی غیرمتمرکز (DeFi) در اختیار داشت سرقت کردند.

اعضای مختلف جامعه در 3 ژانویه اره حرکات مشکوک توکن های GMX. به دنبال این، شرکت های امنیتی CertiK و PeckShield با پرچم تراکنش ها به عنوان یک سوء استفاده که 3.4 میلیون دلار توکن های GMX را از یک نهنگ GMX خارج می کند.

بر اساس پلتفرم تحلیل داده Lookonchain، هکرها گرفته شده کنترل و دارایی های 82519 توکن GMX با 2627 اتر (ETH) مبادله شد. مهاجمان سپس دارایی ها را با استفاده از پروتکل Hop و Across Protocol به شبکه اتریوم متصل کردند.

آدرس کیف پول هکرها منبع: Etherscan

هنگامی که هک انجام شد، ارزش سکه به زودی قبل از بازیابی به 38 دلار کاهش یافت. در زمان نگارش این مقاله، این توکن در حدود 41 دلار معامله می شود. این کاهش ناگهانی قیمت، که ممکن است ناشی از هک باشد، باعث وحشت اعضای جامعه شد. یکی از کاربران توییت کرد:

در حالی که برخی از اعضای جامعه تأثیر هک را از طریق نمودارها مشاهده کردند، نظراتی در مورد جنبه منفی خودسرپرستی در رسانه های اجتماعی مشاهده شد. یک کاربر توییتر فوق الذکر که این رویداد “سمت تاریک کیف پول های خود ذخیره سازی” را برجسته می کند.

مربوط: Defrost Finance چگونه پس از هک 12 میلیون دلاری به کاربران بازپرداخت می کند؟

در اول ژانویه، لوک دشجر، توسعه‌دهنده هسته بیت کوین (BTC) ادعا کرد که بیت کوین را به دست هکرها از دست داده است. به این ترتیب، اعضای جامعه کریپتو نظرات خود را بیان کرده‌اند که این بهره‌برداری خطرات ناشی از انتخاب ذخیره دارایی‌های دیجیتال را برجسته می‌کند. اعضای مختلف جامعه این احساس را تکرار کردند و گفتند که اگر یک توسعه‌دهنده برتر BTC خود را ایمن نکند، افراد عادی امیدی نخواهند داشت.

هکرهای DeFi در فصل تعطیلات فعال بوده اند. در 25 دسامبر، 12 میلیون دلار دارایی دیجیتال در یک حمله اعتباری ضبط شد و کاربران Defrost Finance منحل شدند. یک روز بعد، یک حمله دی‌فای دیگر مشاهده شد و هکرها حدود 8 میلیون دلار از کیف پول‌های Bitkeep از طریق APKهای در معرض خطر خرج کردند.
نویسنده: Ezra Reguerra

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉