هکر پس از سوء استفاده از قرارداد قدیمی سالانه فاینانس، 1 کوادریلیون یو اس دی تی استخراج کرد.


هکر 1000 اتر به ارزش حدود 2 میلیون دلار را به میکسر رمزنگاری Tornado Cash منتقل کرد.

شرکت امنیتی بلاک چین PeckShield اخیراً هکی را شناسایی کرده است که به بهره‌بردار اجازه می‌دهد در آخرین هک مالی غیرمتمرکز (DeFi) 1 کوادریلیون Yen Tether (yUSDT) را با قیمت 10000 دلار چاپ کند.

به گفته شرکت امنیتی، هکر پس از آن مبادله این yUSDT را به سایر استیبل کوین ها تبدیل می کند و به آنها امکان می دهد 11.6 میلیون دلار استیبل کوین بگیرند. این شامل 61000 پکس دلار (USD)، 1.5 میلیون دلار واقعی (TUSD)، 1.79 میلیون دلار بایننس (BUSD)، 1.2 میلیون تتر (USDT)، 2.58 میلیون دلار کوین (USDC) و 3 میلیون DAI (DAI) است.

PeckShield جریان وجوه حاصل از حمله را نشان می دهد. منبع: PeckShield

PeckShield گفت هکر موفق شده است 1000 اتر (ETH) را که در حال حاضر حدود 2 میلیون دلار ارزش دارد، به میکسر ارزهای دیجیتال تحریم شده Tornado Cash منتقل کند. شرکت امنیت بلاک چین نیز با پرچم پروتکل های DeFi Aave و Yearn Finance را برای آگاه نگه داشتن آنها در مورد آنچه در حال وقوع است، انجام می دهد.

مرتبط با: پس از گفتگو با هکر، Sentiment 870000 دلار پس گرفت

پس از بررسی‌های اولیه، پلتفرم وام‌دهی Yearn Finance اعلام کرد که این موضوع محدود به iearn است، یک قرارداد قدیمی که قبل از Vaults V1 و V2 بود. پروتکل DeFi می‌گوید قراردادها و پروتکل‌های سالین فاینانس موجود تحت تأثیر این اکسپلویت قرار نگرفته است.

در همین حال، Aave گفت که آنها از این معامله مطلع بودند. اخیرا پروتکل نقدینگی تایید شده هک هیچ تاثیری بر Aave V1، V2 یا V3 نداشت.

اگرچه هک ها هنوز فضای DeFi را در سال 2023 گرفتار می کنند، اما میزان پول از دست رفته به دلیل هک ها نسبت به سال های گذشته کمتر است. بر اساس گزارش سه ماهه شرکت امنیت بلاک چین CertiK، بیش از 320 میلیون دلار در سه ماهه اول سال 2023 به دلیل هک از دست رفته است. زیان در مقایسه با سه ماهه اول سال 2022 با از دست دادن 1.3 میلیارد دلار و سه ماهه چهارم با 950 میلیون دلار ضرر بسیار کمتر بود. از دست هک ها

مجله: سازمان های اجرایی ایالات متحده جرایم مربوط به رمزنگاری را تشدید می کنند
نویسنده: Ezra Reguerra

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید