هکر اقدامی نادر برای بازپرداخت 71 میلیون دلار سرقت شده در رمزارز انجام می دهد


تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

پس از اینکه تمام امیدها در حمله اخیر فیشینگ که شامل یک تاجر بود از بین رفت، هکر با صدور بازپرداخت جزئی به عنوان یک حرکت حسن نیت عمل کرد. راستی بر اساس گزارش ارائه‌دهنده تحلیل ارزهای دیجیتال Lookonchain، یک معامله گر حدود شش روز پیش در یک حمله فیشینگ 1155 WBTC به ارزش 71 میلیون دلار را از دست داد.

همانطور که در آن زمان توضیح داده شد، چیزی که به نظر می رسید مسمومیت در معامله وجود داشت. کلاهبردار آدرسی شبیه به آدرسی که قربانی داشت، ایجاد کرد، همانطور که توسط نمادهای الفبایی عددی پیشرو و انتهایی نشان داده شده است. این هکر سپس آدرس جعلی را با 0 دلار تأمین مالی کرد تا در تاریخچه تراکنش قربانی ظاهر شود.

از آنجایی که قسمت میانی اکثر آدرس‌ها معمولاً پنهان است، قربانی ناآگاه مبلغ 71 میلیون دلار را برای هکر ارسال کرد. در حالی که بسیاری از این استراتژی‌های حمله رایج هستند، این یکی اخیراً بیشترین تبلیغات را داشته است.

در یک رویداد منحصر به فرد، Lookonchain فاش کرد که هکر شروع به بازگرداندن وجوه دزدیده شده به اتریوم کرده است. در زمان به روز رسانی، در مجموع 4676 ETH به ارزش تقریبی 14.2 میلیون دلار به قربانی بازگردانده شد. همانطور که مطرح است، هنوز مشخص نیست که بازپرداخت بر اساس سخاوت است یا یک رویداد کلاه سفید که در آن هکر جایزه دریافت می کند.

در حالی که بازگرداندن وجوه دزدیده شده یک حرکت بزرگ است، این اولین بار نیست که چنین اقدامی توسط هکرها انجام می شود. پیشینه هایی در این زمینه وجود دارد. بیشترین بخش از پول دزدیده شده به شبکه پلی پروتکل DeFi تعلق داشت. وقتی هکری که بیش از 600 میلیون دلار از وجوه دزدیده شده را سرقت کرده بود، همه پول ها را پس داد، بسیاری از مردم شگفت زده شدند.

اخیراً موارد کلاهبرداری زیادی در اکوسیستم کریپتو وجود داشته است. هکرها اکنون برای کلاهبرداری از قربانیان ساده لوح به فناوری های هوش مصنوعی مانند Deepfakes متوسل می شوند. رهبران صنعت به جای تکیه بر بازپرداخت، جوامع را حساس می کنند تا بهترین استانداردهای امنیتی را اتخاذ کنند تا طعمه کلاهبرداری نشوند.
نویسنده: Godfrey Benjamin

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید