GridPlus سفت‌افزار کیف‌پول منبع باز را در سه‌ماهه سوم در بحبوحه خرابی لجر منتشر خواهد کرد


در حالی که اتهامات مربوط به یک به روز رسانی بحث برانگیز به لجر سرازیر می شد، یک کیف پول سخت افزاری تصمیم گرفته است که سیستم عامل خود را منبع باز کند. دیگران این را به یک فرصت بازاریابی تبدیل کرده اند.

پس از تصمیم بحث برانگیز لجر مبنی بر اجازه “بازیابی” کلیدهای خصوصی از دستگاه های خود، رقیب ذخیره سازی سرد GridPlus اعلام کرد که سفت افزار کیف پول های رمزنگاری شده آن به “متن باز” منتقل می شود.

GridPlus در تاریخ 17 مه در توییتر به 17500 دنبال کننده خود اطلاع داد که در سه ماهه سوم سال جاری برای همه دستگاه های رمزنگاری سیستم عامل منبع باز را باز خواهد کرد، که ادعا می کند برای شفافیت بیشتر خواهد بود.

GridPlus در ادامه اظهار نظر خود نوشت: «بحث‌های کیف پول سخت‌افزاری این هفته، مفروضات اعتماد را کاملاً بدیهی دانسته است.

“به عنوان یک صنعت، ما باید خود را به بالاترین استانداردها نگاه داریم و از سایر تولید کنندگان کیف پول سخت افزاری بخواهیم که سیستم عامل خود را نیز منبع باز کنند تا به نفع اکوسیستم ما باشد.”

بسیاری از عصبانیت هایی که در 48 ساعت گذشته متوجه لجر شده است ناشی از به روز رسانی سیستم عامل آن است، اصطلاحی برای نرم افزار ساخته شده در یک دستگاه سخت افزاری، تا به طور بالقوه امکان حذف کلید خصوصی کاربر از دستگاه ذخیره سازی سرد را فراهم کند. کاربران در گذشته برعکس بوده اند.

مرتبط با: نشت داده های لجر: «اشتباه ساده» 270000 خریدار کیف پول رمزنگاری را افشا می کند

به طور خاص، سیستم عامل Ledger منبع بسته است، به این معنی که فقط توسعه دهندگان در شرکت می توانند کد را مشاهده کرده و آن را از نظر نقص بررسی کنند. از سوی دیگر، کد منبع باز به هر برنامه نویسی اجازه می دهد تا به کدهای از قبل موجود دسترسی پیدا کرده و آن را اصلاح کند و آن را برای اشکالات احتمالی بررسی کند.

پرداختن به این نکته مستقیماً در پرسش و پاسخ 17 مه جلسه در توییتر، Ledger Support توضیح داد که «همیشه» برای شرکت امکان نوشتن کدی وجود دارد که امکان استخراج کلید را فراهم کند و کاربران باید به Ledger اعتماد کنند.

اعلامیه لجر درک بسیاری از کاربران را از ویژگی‌های حفظ حریم خصوصی محصولاتشان ناراحت کرد، در حالی که برخی از آنها پیشنهادی عصبانیت به طور نامتناسبی فوران کرد.

رقبا به سرعت از اعلامیه ضعیف لجر استفاده کردند و برخی از آنها برای اکثر محصولات خود از جمله Trezor، Jade از Blockstream و BitBox تخفیف ارائه کردند.

مجله: Ordinals بیت کوین را به نسخه بدتر اتریوم تبدیل کردند – آیا می توانیم آن را برطرف کنیم؟
نویسنده: Tom Mitchelhill

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *