خروجی های مقیاس خاکستری ممکن است نزدیک به صفر باشند. در اینجا چرا


فهرست

  • خیلی سریع نیست؟
  • رقابت سخت

به گفته الساندرو اوتاویانی، تحلیلگر بیت کوین، ممکن است خروجی هایی از GBTC گری اسکیل وجود داشته باشد. نزدیک به پایان.

این به این دلیل است که انتظار می رود بیت کوین Mini Trust Grayscale کمتر از 0.15% کارمزد داشته باشد.

خیلی سریع نیست؟

اما اریک بالچوناس، تحلیلگر ارشد ETF بلومبرگ هشدار داد که چنین هزینه هایی “فرضی” هستند.

این بدان معناست که صندوق لزوما نمی تواند چنین کارمزدهای پایینی را ارائه دهد. با این حال، بالچوناس همچنان این را یک پیشرفت مثبت می‌داند، زیرا Grayscale مجبور به انتخاب چنین درصدی بود.

Grayscale در ابتدا اعلام کرده بود که قصد دارد در ماه مارس یک صندوق کوچکتر راه اندازی کند. مزیت اصلی صندوق فرعی که تحت عنوان BTC راه اندازی می شود، این است که به دارندگان GBTC موجود اجازه می دهد بدون ایجاد رویداد مشمول مالیات، سهام ETF را خریداری کنند.

رقابت سخت

در همین حال، پیش‌بینی می‌شود که IBIT بلک راک از نظر کل دارایی‌های تحت مدیریت تا پایان این ماه از GBTC Grayscale فراتر رود. اولی در حال حاضر بیش از 17 میلیارد دلار در AUM دارد که آن را به یکی از بزرگترین ETF ها در بازار تبدیل می کند. در پیش این شرکت در میان غول هایی مانند iShares MSCI Emerging Markets ETF (EEM) و iShares MSCI Japan ETF (EWJ) قرار دارد.

خروج فاجعه آمیز GBTC Grayscale یکی از معضلات اصلی بازار بوده است. مدیر عامل Grayscale، Michale Sonnenshein قبلا پیش بینی کرده بود که هزینه بیت کوین ممکن است کاهش یابد. در حال حاضر GBTC بالاترین کارمزد (1.5 درصد) را در میان صادرکنندگان بیت کوین ETF ارائه می دهد. بنابراین توانایی رقابت با غول هایی مانند بلک راک و فیدلیتی را ندارد. برای مقایسه، Bitwise یک کارمزد کم سابقه فقط 0.2٪ ارائه می دهد.
نویسنده: Alex Dovbnya

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید