Grayscale در نبرد دادگاه پیروز شد، اما این برای ETF بیت کوین نقطه ای چه معنایی دارد؟


در حالی که SEC ممکن است فرصت محدودی برای درخواست تجدید نظر در مورد حکم دادگاه داشته باشد، Grayscale ممکن است یک درخواست اصلاح شده برای یک صندوق معامله شده در بورس بیت کوین ارسال کند.

یک قاضی فدرال تصمیم کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده را مبنی بر رد پیشنهاد Grayscale Investments برای وجوه قابل معامله در بورس (ETF) از طریق بیت کوین (BTC) تراست لغو کرده است، اما بسیاری از کارشناسان خاطرنشان کرده اند که دستورات دادگاه به طور خودکار منجر به این تصمیم نمی شود. . اولین ETF BTC در کشور.

در تصمیم دادگاه استیناف ایالات متحده از دادگاه استیناف ناحیه کلمبیا در 29 اوت، قاضی نئومی رائو به این نتیجه رسید که ETF بیت کوین پیشنهادی Grayscale «به طور قابل ملاحظه ای مشابه» محصولات معامله شده در بورس آتی بیت کوین است که قبلاً برای تجارت تأیید شده است. توسط SEC از موضع او حمایت کرد. دادگاه عمدتاً حکم داد که دلیل SEC برای رد ETF بیت کوین Grayscale «برای جلوگیری از اعمال و اقدامات تقلبی و فریبکارانه طراحی نشده است» کافی نیست و موضوع برای بررسی به کمیسیون ارسال خواهد شد.

تا به امروز، SEC همه پیشنهادات ETF ارز دیجیتال آمریکا را رد کرده است. با این حال، چندین برنامه در حال حاضر تحت بررسی هستند، از جمله برنامه های BlackRock، ARK Invest، Bitwise Asset Management، VanEck، WisdomTree، Invesco و Galaxy Digital، Fidelity و Valkyrie. کمیسیون این امکان را دارد که به تعویق تصمیم گیری در مورد اکثر درخواست های فوق الذکر ادامه دهد یا مهلت تصویب را تا مارس 2024 به تعویق بیندازد.

در زمان انتشار، کمیسیون بورس و اوراق بهادار نظری علنی در مورد تصمیم دادگاه تجدید نظر نداده بود، اما گزارش شده است که این پرونده را برای تعیین مراحل بعدی بررسی خواهد کرد. کمیسیون احتمالاً فرصتی برای تجدید نظر در مورد این تصمیم خواهد داشت، اما بسیاری از کارشناسان استدلال کرده اند که اولین پیروزی Grayscale می تواند راه را برای تایید نهایی هموار کند.

تیم بیوان، مدیرعامل گروه ETC گفت: «علیرغم تماس اجتناب‌ناپذیر SEC، ما دیگر هیچ شکی نداریم که ETF‌های BTC به ایالات متحده بیایند. ما معتقد نیستیم که کمیسیون بورس و اوراق بهادار نقش تعیین کننده ای ایفا کند و محتمل ترین نتیجه، تایید بلوک برنامه هایی خواهد بود که الزامات را برآورده می کنند، احتمالاً در سه ماهه اول سال 2024.

الکس ادلمن، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران Lolli، گفت که تصمیم دادگاه تجدیدنظر در دلیل منطقی آن برای رد درخواست های نقدی بیت کوین ETF “فشار جدیدی بر SEC وارد می کند”. وی افزود: به دنبال اخباری که می تواند به عنوان “رای اعتماد” برای وسایل سرمایه گذاری نقطه ای مرتبط با بیت کوین تعبیر شود، افزایش قیمت BTC:

اکنون زمان آن است که ایالات متحده با ارائه بیت کوین به سرمایه گذاران از طریق محصولات مبتنی بر مبادلات، نوآوری را در آغوش بگیرد، در غیر این صورت خطر عقب ماندن از نیروهای جهانی سریعتر برای به دست آوردن این مزیت را دارد.

مرتبط با: Jacobi ETF بیت کوین را که توسط ناشر به عنوان “سرمایه گذاری زیست محیطی” طبقه بندی شده است، شناسایی می کند

سخنگوی شورای نوآوری کریپتو (CCI) به کوین تلگراف گفت که این تصمیم راه را به روی طیف وسیع تری از سرمایه گذارانی که به دنبال ارائه یک وسیله نقلیه بیت کوین نقطه ای در ایالات متحده هستند باز می کند. به گفته CCI، “ETF های بیت کوین نقطه ای اکنون به راه اندازی بالقوه نزدیک تر شده اند.”

مراحل بعدی Grayscale برای ارسال درخواست خود یا برای SEC برای تجدید نظر در مورد تصمیم نامشخص است. مدیر دارایی ممکن است مجدداً به SEC درخواست دهد تا برنامه وسیله نقلیه سرمایه گذاری نقطه ای را بیشتر شبیه یک ETF مرتبط با معاملات آتی بیت کوین کند. کارشناسان گزارش می دهند که SEC همچنین این گزینه را دارد که برای یک جلسه استماع “en banc” تشکیل پرونده دهد، جایی که همه قضات در مدار DC به جای سه قاضی که در مورد درخواست تجدید نظر Grayscale تصمیم گرفتند، موضوع را می شنوند.

مجله: SEC می گوید پرونده های ETF کافی نیست، بایننس شریک یورو را از دست داد و اخبار دیگر: Hodler’s Digest، 25 ژوئن – 1 ژوئیه
نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید