پرونده‌های Grayscale، بحث‌های شفاهی کوتاه و کوتاه در دعوای حقوقی SEC و ETF ممکن است طی ماه‌ها برگزار شود

پرونده‌های Grayscale، بحث‌های شفاهی کوتاه و کوتاه در دعوای حقوقی SEC و ETF ممکن است طی ماه‌ها برگزار شود


Grayscale با رد درخواست SEC برای ایجاد یک ETF بیت کوین در ماه ژوئن مخالفت کرد. به گفته افسر ارشد حقوقی گری اسکیل، پرونده “به سرعت در حال حرکت است”.

Grayscale در درخواست خود از کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) برای رد درخواست خود مبنی بر تبدیل 12 میلیارد دلار Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) به یک صندوق قابل معامله در بورس (ETF) مبتنی بر بیت کوین (BTC) پاسخی مختصر داده است. ). ). خلاصه ای که در دادگاه منطقه ای کلمبیا ثبت شد، به نکات مطرح شده در خلاصه پاسخ SEC که در دسامبر ارسال شد اشاره کرد و استدلال های خود را مجدداً بیان کرد.

SEC تصمیم خود را بر اساس یافته هایی استوار کرد که پیشنهاد Grayscale به اندازه کافی در برابر تقلب و دستکاری محافظت نمی کند. این آژانس یافته های مشابهی در چندین برنامه قبلی برای ایجاد ETF های BTC مبتنی بر نقطه داشت.

Grayscale رد را در دادگاه مورد اعتراض قرار داد و مدعی شد که SEC در رفتار متفاوت با محصولات معامله شده در بورس اوراق بهادار نقطه‌ای متفاوت از محصولات معاملات آتی است. Grayscale در خلاصه گفت: “یک همبستگی 99.9٪ بین قیمت ها در بازار آتی بیت کوین و قیمت ها در بازار بیت کوین نقطه ای وجود دارد.” او همچنین ادعا کرد که SEC از اختیارات خود فراتر رفته است:

“کمیسیون مجاز نیست از طرف سرمایه گذاران تصمیم بگیرد که آیا سرمایه گذاری های خاص ارزشمند هستند یا خیر – اما کمیسیون این کار را انجام داده است و به ضرر سرمایه گذاران و سرمایه گذاران بالقوه است که موظف است از آن محافظت کند.”

کریگ سالم، افسر ارشد حقوقی Grayscale گفتم او در توییتی نوشت: «پرونده به سرعت پیش می‌رود. در حالی که زمان بندی نامشخص است، بحث های شفاهی می تواند در سه ماهه دوم باشد. [2023]Grayscale در اکتبر 2021 در SEC ثبت شد و آژانس آن درخواست را در 29 ژوئن رد کرد.

موارد مرتبط: مدیر عامل Grayscale گزینه خرید مجدد سهم GBTC 20٪ را در صورت شکست تبدیل ETF برجسته می کند

Fire Tree Capital Management در دسامبر علیه Grayscale شکایت کرد. در این شکایت آمده است: «این استراتژی احتمالاً سال‌ها دعوا، میلیون‌ها دلار هزینه‌های حقوقی، ساعت‌های بی‌شماری از دست دادن زمان مدیریت و حسن نیت با تنظیم‌کننده‌ها هزینه خواهد داشت».

Grayscale متعلق به گروه ارز دیجیتال است که در حال حاضر با مشکل مالی مواجه است.
نویسنده: Derek Andersen

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉