تخفیف Grayscale Ethereum Trust به 1% کاهش یافت


همانطور که Nate Geraci، تحلیلگر ETF اشاره می کند، تخفیف Grayscale Ethereum Trust شیرجه زد در عرض یک سال از اوج تقریباً 50 درصد به 1.45 درصد رسید.

چنین پیشرفت چشمگیری ناشی از تایید تعدادی از صندوق های قابل معامله در مبادلات اتریوم است.

همین یک ماه پیش، این صندوق با تخفیف بیش از 20 درصد نسبت به ارزش خالص دارایی خود (NAV) معامله می کرد. اما کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده با تصویب چندین فرم 19b-4 یک چرخش شدید انجام داد. این تغییر ناگهانی ناظران باتجربه بازار را شوکه کرد، آنها انتظار داشتند که کمیسیون بورس و اوراق بهادار، پرونده های اتر ETF را کنار بگذارد و راه را برای افزایش قیمت قابل توجه در ماه می هموار کند.

البته شایان ذکر است که این محصولات هنوز معاملات خود را آغاز نکرده اند، زیرا تایید یک فرآیند دو مرحله ای است. اکنون SEC باید تعداد زیادی فرم ثبت نام S-1 را سبز کند. پسندیدن گزارش شده توسط U.Todayگری جنسلر، رئیس SEC، گفت که انتظار دارد این محصولات در تابستان امسال در دسترس قرار گیرند، بدون اینکه چارچوب زمانی مشخص‌تری ارائه کند.

Geraci اخیراً پیشنهاد کرده است که تأیید نهایی محصولات بیت‌کوین ETF می‌تواند تا هفته آینده انجام شود.

در اوایل این هفته، صادرکنندگان بالقوه ETF از جمله BlackRock، Fidelity و Grayscale ارسال شد فایل های به روز شده

آیا Grayscale هزینه ها را کاهش می دهد؟

GBTC Grayscale به دلیل هزینه های گزاف خود که پنج برابر بیشتر از میانگین کارمزد سایر محصولات (0.3٪) است، برای رقابت با سایر ETF های سنگین وزن مانند BlackRock و Fidelity تلاش کرده است. Grayscale از کاهش هزینه جواهرات خود علیرغم مواجهه با خروجی عظیم خودداری کرد.

در حالی که برخی معتقدند Grayscale اکنون ممکن است به دنبال کاهش هزینه‌ها برای ثبت خروجی‌های فاجعه‌بار باشد، Geraci معتقد نیست که چنین باشد. این تحلیلگر پیش بینی کرد که Grayscale جنگ هزینه های خود را از طریق Ethereum Mini Trust آغاز خواهد کرد.

علاوه بر این، Geraci انتظار ندارد Ether ETF Grayscale خروجی های بزرگی را ثبت کند: “حدس من این است که جریان های خروجی خوب هستند، اما نه به بدی آنچه در GBTC دیدیم.”


نویسنده: Alex Dovbnya

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید