مدیر عامل Grayscale گزینه خرید مجدد سهم GBTC 20% را در صورت عدم موفقیت تبدیل ETF برجسته می کند

مدیر عامل Grayscale گزینه خرید مجدد سهم GBTC 20% را در صورت عدم موفقیت تبدیل ETF برجسته می کند


پیشنهاد پیشنهادی مستلزم معافیت SEC و تایید سهامداران است.

در نامه پایان سالی که در 10 دسامبر به سرمایه گذاران ارسال شد، مدیر عامل Grayscale Investments، Michael Sonnenshein گفت که این شرکت “ممکن است پیشنهاد مناقصه ای را برای بخشی از سهام باقیمانده GBTC در نظر بگیرد.” [Grayscale Bitcoin Trust]Sonnenshein اظهار داشت که “چنین پیشنهاد مناقصه برای حداکثر 20 درصد از سهام موجود GBTC خواهد بود” و هر دو نیازمند “آرامش” نظارتی از سوی بورس و اوراق بهادار ایالات متحده است. تصویب سهامداران و همچنین کمیسیون برای تصویب این پیشنهاد.

Grayscale و صندوق سرمایه‌گذاری خارج از بورس تابعه آن GBTC در حال حاضر درگیر شکایتی با SEC هستند، زیرا Grayscale درخواست تبدیل GBTC به بیت‌کوین ETF را در 29 ژوئن 2022 رد کرد. افتتاحیه جلسه توجیهی علیه SEC در 11 اکتبر 2022، و پاسخ خود را به جلسه توجیهی SEC تا 13 ژانویه 2022 ارائه خواهد کرد، و جلسه توجیهی کتبی نهایی در 3 فوریه 2022 ارائه خواهد شد. Sonnenshein به سرمایه گذاران نوشت: “به زودی، یک هیئت سه قاضی برای گوش دادن به استدلال های شفاهی و تصمیم گیری در مورد پرونده انتخاب خواهد شد.”

در صورتی که نتوانیم گزینه‌هایی را برای بازگرداندن بخشی از سرمایه به سهامداران دنبال کنیم، در حال حاضر قصد نداریم GBTC را منحل کنیم، اما در عوض بدون برنامه بازخرید مداوم به عنوان ETF بیت‌کوین نقطه‌ای به فعالیت GBTC ادامه می‌دهیم.

Cointelegraph قبلا گزارش داده بود که GBTC، همراه با سایر صندوق‌های ارز دیجیتال بزرگ Grayscale، به دلیل نگرانی‌های پرداخت بدهی ناشی از شرکت مادرش، Digital Currency Group و ریسک آن، با 34 تا 69 درصد تخفیف در ارزش خالص دارایی‌ها یا NAV معامله می‌کند. به کارگزار مشکل دار ارزهای دیجیتال جنسیس گلوبال. در زمان انتشار، GBTC دارای 10.68 میلیارد دلار بیت کوین (BTC) تحت مدیریت است، اما ارزش آن تنها 5.48 میلیارد دلار به ازای هر ارزش بازار است.


نویسنده: Zhiyuan Sun

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉