Grayscale و Bitwise از برنامه های ETF آتی اتر فاصله می گیرند


Grayscale برنامه های ETF آتی ETH خود را به دنبال هشداری از SEC حذف کرد، در حالی که Bitwise تغییراتی را در پرونده SEC خود ایجاد کرد تا راه اندازی قریب الوقوع محصولات Ether ETF را متوقف کند.

دو مدیر برجسته دارایی‌های رمزنگاری، Grayscale و Bitwise، برنامه‌های صندوق معامله آتی ETH (ETF) خود را در بحبوحه بررسی‌های فزاینده از سوی رگولاتورهای ایالات متحده متوقف کردند.

Grayscale اصلاحیه‌ای را در پرونده کمیسیون بورس و اوراق بهادار خود در 17 مه اعمال کرد تا هرگونه ذکری از ETF آتی اتریوم حذف شود. این تغییر تنها یک هفته پس از به اشتراک گذاشته شدن برنامه های عرضه محصول سه گانه ETF صورت می گیرد. دو محصول شاخص دیگر شامل یک ETF بیت کوین نیمه نقطه ای است که در بازار بیت کوین نقطه ای سرمایه گذاری می کند و یک ETF حریم خصوصی متمرکز بر سرمایه گذاری در شرکت های بلاک چین متمرکز بر حریم خصوصی و دارایی های دیجیتال.

تغییر در پرونده ETF Grayscale چند روز پس از آن صورت می گیرد که SEC از مدیر دارایی درخواست کرد که یک برنامه Filecoin Trust را پس بگیرد. رگولاتور هشدار داد که دارایی اصلی آن، Filecoin، واجد شرایط به عنوان یک اوراق بهادار است.

Grayscale در 17 مه به اتهام SEC پاسخ داد و ادعا کرد که دارایی اساسی واجد شرایط به عنوان یک اوراق بهادار نیست. این شرکت “هدف دارد که به سرعت به پرسنل SEC با شرحی از مبنای قانونی برای موقعیت Grayscale پاسخ دهد.”

از سوی دیگر، Bitwise برنامه خود را برای راه اندازی یک ETF آتی مبتنی بر اتر به طور کامل پس گرفته است. در پرونده اصلاحیه 17 مه خود در SEC، مدیر دارایی های رمزنگاری ادعا کرد که آنها “دیگر قصد ندارند به دنبال اثربخشی صندوق باشند و هیچ اوراق بهاداری از صندوق مطابق با موارد پس از اجرای فوق الذکر فروخته نشده یا نخواهد شد. تغییر در اظهارنامه ثبت اعتماد.»

مرتبط با: مدیر عامل Grayscale: تایید GBTC می تواند “چند میلیارد دلار” برای سرمایه گذاران به همراه داشته باشد

Bitwise به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر در مورد این موضوع در زمان انتشار پاسخی نداد.

ETF معاملات آتی مبتنی بر بیت کوین در سه ماهه آخر سال 2021 آغاز به کار کرد و بسیاری را در صنعت کریپتو متقاعد کرد که یک ETF ارز دیجیتال در راه است. با این حال، تقریباً دو سال بعد و به دلیل یک سری قتل عام کریپتوها در طول بازار نزولی سال 2022، رگولاتورها نسبت به چنین محصولاتی تردید بیشتری پیدا کردند.

مجله: بیت کوین به ارزش 3.4 میلیارد دلار در جعبه پاپ کورن – داستان هکر جاده ابریشم
نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *