Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) رکوردهای غیرمعمول را ثبت می کند: جزئیات


تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از هر گونه تصمیم گیری برای سرمایه گذاری، با تماس با کارشناسان مالی، تحقیقات خود را انجام دهید. ما معتقدیم همه محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) به عنوان یک محصول غیرعادی با عملکرد ضعیف صندوق سرمایه گذاری جهانی (ETF) رکورد بزرگی را شکست. راستی به گفته اریک بالچوناس، تحلیلگر ارشد ETF بلومبرگ، GBTC به ولگردی 72 روزه خود ادامه داد.

از زمانی که ETF های بیت کوین نقطه ای در ماه ژانویه در ایالات متحده چراغ سبز نشان دادند، این محصول به طور مداوم شاهد برداشت سرمایه گذاران به درجات مختلف بوده است. با پیروی از روند تا کنون، بالچوناس اظهار داشت که هیچ ETF دیگری که در این صنعت شناخته شده است چنین رکوردی ندارد که واکنش جامعه را برانگیخت.

بسیاری عملکرد ضعیف Grayscale Bitcoin Trust را به تصمیماتی که این شرکت در مورد کارمزدهای خود گرفته است نسبت می دهند. در حالی که سایر ناشران در ابتدا حداقل کارمزد را تعیین کردند، Grayscale اعلام کرد که کارمزد 1.5٪ را دریافت می کند. این کارمزد هنگفت با میانگین کارمزد 0.2% صادرکنندگان ETF رقیب مقایسه می شود.

مدیران Grayscale در دفاع از این موضوع اظهار داشتند که میراث GBTC و تخصص تیم آن در پایان روز هزینه ها را بی ربط می کند. بر اساس شاخص‌های داده‌های کنونی، ناظران این روند را یک پرچم قرمز بزرگ می‌دانند و ممکن است در آینده نزدیک به نفع Grayscale نباشد.

آیا متوجه شده اید که بازار ETF بیت کوین در حال از دست دادن حرکت است؟

می توان گفت که اکوسیستم ETF بیت کوین به آرامی قدرت خود را از دست می دهد. این موقعیت ناشی از آخرین شکست در عملکرد درخشان IBIT بلک راک تاکنون است. ETF بیت کوین در اوایل این هفته یک توقف اولیه در جریان های ورودی را ثبت کرد که نشان دهنده بازگشت احتمالی دارایی های پرخطر است.

این کاهش در زمانی رخ می دهد که قیمت بیت کوین روند نزولی شدیدی را تجربه می کند. در زمان نگارش این مقاله، دارایی پیشرو به قیمت 63628.56 دلار تغییر می‌کند که در 24 ساعت گذشته 2.1 درصد کاهش داشته است. با توجه به روند نزولی بیت کوین، هنوز مشخص نیست که روند کوتاه مدت بیت کوین چگونه خواهد بود و چگونه این امر بر GBTC تأثیر می گذارد.
نویسنده: Godfrey Benjamin

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید