درخواست‌های دولتی برای داده‌های کاربر از Big Tech 25٪ افزایش یافته است: داده


درخواست‌های داده‌های کاربر از سوی شرکت‌های بزرگ فناوری مانند اپل، گوگل و مایکروسافت هر سال از سوی دولت‌های سراسر جهان افزایش می‌یابد.

نحوه مدیریت شرکت های فناوری بزرگ با داده های کاربران مدت هاست بحث برانگیز بوده است. متا، اپل، گوگل و مایکروسافت اغلب متهم به جمع آوری و فروش اطلاعات شخصی کاربران خود هستند. اگرچه ممکن است هنوز مشخص نباشد که این داده ها دقیقاً کجا می روند و چه مقدار از آن به شرکت ها و دولت ها داده می شود.

اما یک مطالعه جدید توسط Surfshark نشان می دهد که تقاضای فزاینده ای برای چنین داده های شخصی کاربران از سوی دولت های جهانی وجود دارد. این مطالعه بر دوره 2013 تا 2021 متمرکز بود. سال 2020 بیشترین افزایش را نسبت به سال گذشته با 38 درصد داشت و پس از آن در سال 2021 با افزایش 25 درصدی روبرو شد.

متا، مایکروسافت، اپل و گوگل چهار شرکت بزرگ فناوری بودند که در نظرسنجی مورد بررسی قرار گرفتند و متا دارای حسابی بود که مقامات بیشتر به آن علاقه داشتند. دو مورد از پنج حساب میزبانی متا (6.6 میلیون) در طول زمان اجرا درخواست شد.

تعداد کل حساب های درخواستی (2013-2021). منبع: Surfshark

از سوی دیگر، اپل با تنها 416 هزار اکانت درخواستی از مقامات جهانی، کمترین میزان را داشت.

این مطالعه نشان می دهد که 60 درصد درخواست ها از سوی مقامات ایالات متحده و اروپا انجام می شود. با این حال، ایالات متحده ادعا کرد که به ازای هر 100000 کاربر، بیش از دو برابر مجموع کل کشورهای اتحادیه اروپا است.

پس از آمریکا، آلمان، سنگاپور، انگلیس و فرانسه در رتبه اول قرار دارند.

مرتبط با: Nodes غول های فناوری را از اپل تا گوگل از قدرت خلع خواهد کرد

بر اساس این گزارش، درخواست های داده اغلب مربوط به تحقیقات قضایی و همچنین پرونده های مدنی یا اداری است که داده های دیجیتالی مورد نیاز است.

Gabriele Kaveckyte، یکی از اعضای مشاور حفظ حریم خصوصی Surfshark، گفت که در کنار درخواست های داده، مقامات به دنبال راه هایی برای ردیابی و مبارزه با جرم از طریق خدمات آنلاین هستند.

از یک طرف، ارائه چنین اقدامات جدیدی می تواند به حل و فصل پرونده های جنایی جدی کمک کند، اما سازمان های غیرانتفاعی نسبت به ترویج تکنیک های نظارت ابراز نگرانی کرده اند…

در سمت شرکت های فناوری، میزان افشای اطلاعات کاربران حدود 71 درصد افزایش یافته است. اپل در زمینه افشای این نوع اطلاعات، با نرخ افشای ۸۶ درصدی در سال ۲۰۲۱ و متوسط ​​نرخ نوردهی ۸۲ درصدی در طول زمان، پیشرو است.

درصد درخواست‌های اطلاعات کاربر به طور جزئی یا کاملاً افشا شده (میانگین سالانه). منبع: Surfshark

ابزارهای تمرکززدایی و Web3 اغلب به عنوان راه حل هایی برای غلبه بر انحصار Big Tech بر روی اطلاعات کاربر مطرح می شدند. برخی حتی پا را فراتر گذاشتند و گفتند که پلتفرم های Web2 مانند فیس بوک و توییتر به لطف بلاک چین “منسوخ” خواهند شد.

در ماه فوریه، نسخه غیرمتمرکز توییتر، به نام Damus، به طور رسمی در فروشگاه های برنامه در دسترس قرار گرفت تا به یک شبکه اجتماعی تبدیل شود که شما کنترل می کنید.

با تبلیغ ناموفق متا از NFT ها در اینستاگرام و فیس بوک، حتی خود شرکت های فناوری بزرگ شروع به نفوذ به فضای وب 3 کرده اند.

مجله: سازمان های مجری ایالات متحده جرایم مربوط به رمزنگاری را تشدید می کنند


نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید