گوگل و شرکت هوش مصنوعی AlphaSense تحت حمایت مایکروسافت 150 میلیون دلار سرمایه گذاری با ارزش 2.5 میلیارد دلار دریافت کردند.


لیست مشتریان AlphaSense اکنون شامل اکثر S&P 500 و تقریباً همه شرکت های فهرست شده در Dow ​​50 می شود.

AlphaSense، یک پلتفرم هوش مصنوعی B2B (AI) متخصص در هوش تجاری و جستجو، یک دور مالی 150 میلیون دلاری سری E به رهبری BOND و شرکت CapitalG، بازوی سرمایه گذاری شرکت مادر گوگل، آلفابت، و همچنین گلدمن ساکس را با موفقیت به پایان رساند. اعلام کرد. وایکینگ گلوبال

در دور آخر، ارزش شرکت از 1.7 میلیارد دلار افزایش یافت. ارزش آن با 225 میلیون دلار افزایش به 2.5 میلیارد دلار در سری D در ژوئن 2023 رسید.

موقعیت قدرتمند AlphaSense در بازار و رشد مستمر به دلیل رونق اخیر در صنعت هوش مصنوعی است. در حالی که مدل‌های هوش مصنوعی مولد مصرف‌کننده مانند ChatGPT OpenAI و Anthropic’s Bard برای خدمت به مخاطبان عمومی طراحی شده‌اند، مدل‌های AlphaSense نقاط داده استراتژیک را از تجزیه و تحلیل عمومی و سفارشی با خط لوله یادگیری ماشین ترکیب می‌کنند.

این پلتفرم «بینش به‌عنوان سرویس» AlphaSense را قادر می‌سازد تا بینش عمیقی در مورد تجزیه و تحلیل‌های تجاری و مالی ارائه دهد و اطلاعات عملی ارائه دهد.

مرتبط با: ChatGPT اکنون می تواند اینترنت را مرور کند. دیگر محدود به اطلاعات در سال 2021 نیست

در دنیای رمزنگاری و بلاک چین، پلتفرم هایی مانند AlphaSense این پتانسیل را دارند که فراتر از بینش های مشکوک ارائه شده توسط مدل های هوش مصنوعی عمومی مانند ChatGPT عمل کنند. در جایی که دومی مستعد توهم است، مدل‌های AlphaSense مجموعه‌های داده‌های خاص مرتبط با هوش تجاری را تجزیه و تحلیل می‌کنند و بینش‌هایی را از مقالات به راحتی قابل هضم انتخاب می‌کنند که اساساً با متن و تصاویر کامل می‌شوند.

جک کوکو، مدیرعامل و بنیانگذار AlphaSense، گفت که آخرین دور سرمایه گذاری این شرکت را قادر می سازد تا در خط مقدم صنعت مولد هوش مصنوعی B2B قرار گیرد.

“سرمایه اضافی به ما امکان سرمایه گذاری استراتژیک را می دهد تا بتوانیم به رهبری انقلاب مولد هوش مصنوعی در بازار خود ادامه دهیم و ماموریت خود را برای کمک به کسب و کارها برای یافتن داده ها و بینش مناسب برای حمایت از تصمیم گیری ایمن تر و چابک تر انجام دهیم. ما در حال ایجاد آینده هوش بازار و جستجوی مشتریان سازمانی “ما مفتخریم که به انقلاب خود ادامه می دهیم.”
نویسنده: Tristan Greene

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید