گوگل 300 میلیون دلار در شرکت هوش مصنوعی سرمایه گذاری می کند که قبلا توسط سام بنکمن-فرید تامین می شد


اعضای کریپتو توییتر تخمین می زنند که آیا Bankman-Fried و FTX می توانند 530 میلیون دلار سرمایه گذاری شده در Anthropic را برای بازپرداخت طلبکاران FTX تامین کنند.

گوگل کلود 300 میلیون دلار در استارت‌آپ هوش مصنوعی (AI) Anthropic سرمایه‌گذاری کرد و بیش از 500 میلیون دلار از مدیر عامل سابق FTX Sam Bankman-Fried تقریباً شش ماه قبل از سقوط فاجعه‌بار FTX دریافت کرد.

در حالی که رقم 300 میلیون دلاری توسط فایننشال تایمز در 4 فوریه اعلام شد، آنتروپیک مشارکت سرمایه گذاری خود با Google Cloud را در همان روز تایید کرد، اگرچه هیچ رقمی را فاش نکرد:

در همان اطلاعیه، آنتروپیک همچنین تأیید کرد که قبلاً سرمایه خود را از بانکمن-فرید و کارولین الیسون، مدیر عامل سابق آلامدا ریسرچ، در میان دیگران، در دور جمع‌آوری سرمایه سری B افزایش داده‌اند:

دور سری B توسط مدیر عامل FTX سام بنکمن-فرید رهبری شد. این تور همچنین شامل شرکت کارولین الیسون، جیم مک کلاو، نیشاد سینگ، جان تالین و مرکز تحقیقات ریسک نوظهور (CERR) بود.

بر اساس گزارش Crunchbase، تلاش های جمع آوری کمک های مالی به رهبری Bankman-Fried در آوریل 2022 انجام شد.

یک پست اخیر توسط نیویورک تایمز گزارش داد که از 580 میلیون دلار جمع آوری شده، حدود 530 میلیون دلار از طرف بانکمن-فرید و شرکای تجاری سابق آن تامین شده است.

اما برخی معتقدند این رقم حتی بالاتر است.

دریافت کننده FTX معتقد است سهام بانکمن-فرید در شرکت هوش مصنوعی می تواند تا 1.1 میلیارد دلار باشد. با این حال، طلبکار این رقم را فاش نکرد.

سایر اعضای جامعه توییتر Crypto نیز حدس و گمان اینکه آیا سهام بانکمن-فرید برای بازپرداخت انبوه بدهی FTX مورد استفاده قرار می گیرد یا خیر که از بحث های اخیر آن انباشته شده است.

مرتبط با: هوش مصنوعی گوگل کل 10000 BAYC NFT را به یک اثر هنری ماشینی تبدیل می کند

در مورد این مشارکت، Anthropic اکنون از خوشه‌های GPU و TPU Google Cloud برای آموزش، گسترش و پیاده‌سازی جعبه گفتگوی هوش مصنوعی به نام “Claude”، مشابه ChatGTP OpenAI استفاده خواهد کرد.

طبق گزارش فایننشال تایمز، گوگل کلود تقریباً 10 درصد از سهام آنتروپیک را به دست آورده است.

در حالی که مشخص نیست بیشتر بدهی های پرونده ورشکستگی FTX از کجا تامین می شود، بانکمن-فرید شخصاً هر یک از هشت اتهام کلاهبرداری و توطئه علیه خود را در ژانویه رد کرد.

بانکمن-فرید در حال حاضر در خانه خانواده اش در کالیفرنیا تا تاریخ دادرسی که برای 2 اکتبر 2023 تعیین شده است، در بازداشت خانگی به سر می برد.
نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید