مهندس گوگل نگران از دست دادن نکات هوش مصنوعی برای منبع باز است


یک سند فاش شده از یک مهندس ارشد نرم افزار زنگ خطر را در مورد برتری گوگل در هوش مصنوعی به صدا در می آورد.

بر اساس بررسی نوشته شده توسط یک مهندس ارشد نرم افزار در گوگل، این شرکت در حال از دست دادن برتری هوش مصنوعی (AI) خود در جامعه منبع باز است. این مهندس ادعا می کند که محققان مستقل در فناوری منبع باز در حال برداشتن گام های سریع و غیرقابل پیش بینی در فناوری هوش مصنوعی هستند.

در اوایل ماه آوریل، لوک سرنائو، مهندس نرم افزار در گوگل، سندی در مورد یک سیستم داخلی منتشر کرد. سپس این سند طی چند هفته آینده به طور گسترده در بین کارمندان گوگل به اشتراک گذاشته شد. یک منبع که خواست نامش فاش نشود، به دلیل اینکه آنها اجازه نداشتند در مورد امور داخلی شرکت صحبت کنند، ادعا کرد که این سند هزاران بار توزیع شده است. روز پنجشنبه، این سند توسط شرکت مشاوره SemiAnalysis منتشر شد و در سیلیکون ولی شروع به گردش کرد.

در ارزیابی سرناو، رقابت گوگل با OpenAI توجه را از پیشرفت سریع در فناوری منبع باز منحرف کرده بود. سرناو در سند خود نوشت که گوگل بیش از حد بر پیگیری پیشرفت OpenAI متمرکز است و فناوری منبع باز بی سر و صدا در حال پیشرفت است زیرا هر دو شرکت در تلاش برای پیشی گرفتن از یکدیگر هستند. سرناو ادعا کرد که این گروه سوم منبع باز در رقابت هوش مصنوعی از گوگل و OpenAI پیشی گرفته است.

گوگل به سرمایه‌گذاری در فناوری‌های آینده‌نگر معروف است و آزمایشگاه‌های آن نقش مهمی در توسعه ربات‌های گفتگوی مبتنی بر هوش مصنوعی بازی کرده‌اند. با این حال، یک استارتاپ، OpenAI، به عنوان یک پیشگام در هوش مصنوعی مولد، که شامل نرم‌افزاری است که می‌تواند تصاویر، متن و ویدیوی خود را ایجاد کند، ظاهر شده است. ChatGPT OpenAI در ماه نوامبر منتشر شد و به سرعت محبوبیت پیدا کرد. موفقیت ناگهانی آن باعث شده است که گوگل عجله کند تا در زیر شاخه مهم فناوری به عقب بیفتد.

مرتبط با: دمیس حسابیس، مدیرعامل Google DeepMind می گوید که ممکن است در چند سال آینده AGI داشته باشیم.

اما سرنائو استدلال کرد که جوامع منبع باز یک تهدید واقعی برای گوگل هستند، زیرا مهندسان مدل‌هایی را توسعه می‌دهند که می‌توانند با آن‌ها در شرکت‌های بزرگ فناوری سریع‌تر و با هزینه کمتر رقابت کنند. به گفته وی، این مدل‌ها نسبت به مدل‌های خود گوگل قابل شخصی‌سازی، سریع‌تر و راحت‌تر هستند. او همچنین نگران بود که مشتریان ممکن است مایل نباشند برای فناوری‌های باکیفیت بالا که به صورت رایگان در جوامع منبع باز در دسترس هستند، هزینه کنند.

مجله: چگونه هوش مصنوعی را کنترل کنیم و افراد را با کریپتو تشویق کنیم؟


نویسنده: Amaka Nwaokocha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *