هدف بازسازی DeepMind گوگل ارائه دستاوردهای نسل بعدی هوش مصنوعی است


واحد جدید Google Deepmind با ادغام تیم مغز Google Research با شرکت هوش مصنوعی DeepMind مستقر در لندن ایجاد شد که گوگل در سال 2014 آن را خریداری کرد.

ساندار پیچای، مدیرعامل گوگل و آلفابت اعلام کرد که این دو نهاد با این شرکت ادغام شده اند تا یک واحد تجاری جداگانه را تشکیل دهند که به توسعه اختراعات و محصولات نسل بعدی هوش مصنوعی (AI) اختصاص دارد.

واحد جدید Google Deepmind با ادغام تیم مغز Google Research با DeepMind، یک شرکت هوش مصنوعی مستقر در لندن که گوگل در سال 2014 خریداری کرد، ایجاد شد. هدف واحد تجاری تازه ایجاد شده تسریع پیشرفت شرکت در توسعه ایمن هوش مصنوعی است. و مسئولانه

هدف پیچای از ترکیب استعدادهای هوش مصنوعی گوگل در یک تیم متمرکز، «تسریع قابل توجه پیشرفت هوش مصنوعی ما» است. جف دین، دانشمند ارشد Google Research و Google DeepMind، که مستقیماً به Pichai گزارش می‌دهد، وظیفه ساخت یک سری مدل‌های هوش مصنوعی قدرتمند و چندوجهی را بر عهده داشت.

پیچای با انعکاس دیدگاه ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا در مورد پتانسیل هوش مصنوعی برای نابودی تمدن، هدف از ایجاد واحد متمرکز بر هوش مصنوعی را روشن کرد:

برای پیشبرد توسعه جسورانه و مسئولانه هوش مصنوعی عمومی، ما در حال ایجاد واحدی هستیم که به ما کمک می‌کند تا سیستم‌های توانمندتری را ایمن‌تر و مسئولانه‌تر بسازیم.»

در حالی که مشخص شده است که پیشرفت‌های هوش مصنوعی بعدی در توسعه محصولات گوگل مورد استفاده قرار خواهند گرفت، جزئیات خاصی از پیاده‌سازی در زمان نگارش این مقاله مشخص نیست.

مرتبط با: طبق گزارش‌ها، ایلان ماسک در حال برنامه‌ریزی استارت‌آپ هوش مصنوعی برای رقابت با سازنده ChatGPT OpenAI است

یک نظرسنجی اخیر از 11004 شهروند آمریکایی ترس بزرگی از ربودن هوش مصنوعی در محل کار را نشان داد.

در حالی که 56 درصد از پاسخ دهندگان بر این باورند که هوش مصنوعی تأثیر بزرگی بر اقتصاد ایالات متحده خواهد داشت، تنها 13 درصد معتقدند که “هوش مصنوعی بیشتر از اینکه به آنها آسیب برساند به کارگران آمریکایی کمک خواهد کرد.”
نویسنده: Arijit Sarkar

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *