Google Cloud عملکرد مقیاس بندی Polygon zkEVM را بهینه می کند


Polygon Labs و Google Cloud در یک توافقنامه چند ساله برای پیشبرد توسعه و پذیرش زیرساخت‌ها و ابزارهای توسعه‌دهنده پروتکل مقیاس‌پذیری اتریوم همکاری خواهند کرد.

Polygon Labs و Google Cloud در Consensus 2023 یک همکاری چند ساله را اعلام کردند که به موجب آن ارائه‌دهنده خدمات رایانش ابری به توسعه ابزارها و زیرساخت‌های پروتکل مقیاس‌پذیری اتریوم (ETH) کمک می‌کند.

پروتکل های اصلی Polygon، از جمله Polygon PoS (اثبات سهام)، Polygon zkEVM، و Polygon Supernets، برای بهره مندی از ارائه چارچوب Google Cloud و ابزارهای توسعه دهنده تنظیم شده اند. هدف این مشارکت ساده‌سازی ادغام توسعه‌دهندگان برای ساخت، راه‌اندازی و رشد محصولات Web3 و برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) در Polygon است.

انتظار می رود مشارکت Google Cloud با اکوسیستم توسعه دانش صفر Polygon را پیش ببرد. بر اساس گزارش‌ها، آزمایش اثبات‌های دانش صفر Polygon zkEVM (اثبات zk) در Google Cloud منجر به تراکنش‌های سریع‌تر و ارزان‌تر در مقایسه با زیرساخت‌های موجود شد.

Polygon zkEVM beta، یک راه حل مقیاس‌پذیری ماشین مجازی اتریوم (EVM)، در مارس 2023 در شبکه اصلی راه‌اندازی شد و هزینه‌های تراکنش کمتر و افزایش توان عملیاتی استقرار قراردادهای هوشمند را افزایش داد.

مرتبط: مقیاس‌بندی اتریوم «جام مقدس» Polygon به شبکه اصلی بتا zkEVM رسید

موتور گره بلاک چین Google Cloud توسط اکوسیستم Polygon برای کمک به فرآیندهای وقت‌گیر و هزینه‌های سربار خرید، نگهداری و بهره‌برداری از گره‌های اختصاصی بلاک چین استفاده خواهد شد. هدف این ادغام خاص حذف نیاز توسعه دهندگان Polygon به پیکربندی و راه اندازی گره های PoS Pos است.

در بیانیه ای همزمان با راه اندازی این همکاری، رئیس آزمایشگاه های Polygon، رایان وایات، طیف گسترده ای از مزایای این همکاری را برای اکوسیستم پروتکل برجسته کرد:

“اعلام امروز با Google Cloud با ارائه موارد استفاده در بازی، مدیریت زنجیره تامین و DeFi با هدف افزایش توان عملیاتی انجام می شود.”

میتش آگاروال، مدیر کل مهندسی APAC و عرضه به بازار Web3 در Google Cloud، گفت که خدمات آنها در دسترس بودن داده ها، انعطاف پذیری و عملکرد پروتکل های مقیاس بندی مانند zk-proofs را بهبود بخشیده است.

این مشارکت همچنین منابع سرمایه ای را در اختیار توسعه دهندگان اکوسیستم Polygon و شرکت هایی قرار می دهد که محصولات Web3 و DApps را ایجاد می کنند. برخی از استارت‌آپ‌های مرحله اولیه که توسط Polygon Ventures پشتیبانی می‌شوند، مزایای ویژه Web3 تازه راه‌اندازی شده را از برنامه Google for Startups Cloud دریافت خواهند کرد.

برنامه شتاب دهی راه اندازی گوگل کلود اکنون از 11 شرکت بزرگ بلاک چین پشتیبانی می کند. در همین حال، شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Nansen نیز اعلام کرد که خدمات داده آن برای پروژه های برنامه راه اندازی Web3 Google Cloud در دسترس خواهد بود.

مجله: در اینجا آمده است که چگونه انباشته‌های ZK اتریوم می‌توانند قابلیت تعامل داشته باشند


نویسنده: Gareth Jenkinson

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *