گزارش: رقیب هوش مصنوعی Google ChatGPT با مقاومت داخلی روبرو می شود


یک گزارش جدید نشان می‌دهد که دو کارمند سابق گوگل در مورد انتشار چت ربات جدید هوش مصنوعی این شرکت، نگرانی‌های خود را با جامعه مطرح کرده‌اند.

هوش مصنوعی (AI) پس از برجسته شدن ربات چت AI ChatGPT از OpenAI و تولیدکننده‌های تصویر هوش مصنوعی مانند Midjourney و DALL-E 2 به موضوع داغ گفتگو تبدیل شده است. با این حال، همه با این فناوری در حال ظهور موافق نیستند.

گزارش جدیدی از نیویورک تایمز در ماه مارس نشان داد که دو کارمند گوگل در تلاش بودند تا این شرکت را از راه اندازی چت ربات هوش مصنوعی خود که رقیب OpenAI است، باز دارند.

طبق گزارش NYT، شغل کارمندان به طور خاص بررسی محصولات هوش مصنوعی گوگل است. گفته می شود، کارمندان معتقد بودند که این فناوری “گزاره های نادرست و خطرناک” را تولید می کند.

کارمندان و متخصصان اخلاق مایکروسافت ماه‌ها پیش نگرانی‌های مشابهی را هنگام برنامه‌ریزی برای انتشار یک چت ربات هوش مصنوعی که در مرورگر بینگ ادغام می‌شود، مطرح کردند. نگرانی های مطرح شده در مایکروسافت، اختلال در تفکر انتقادی، اطلاعات نادرست و فرسایش “بنیان واقعی جامعه مدرن” بود.

با این حال، مایکروسافت چت ربات یکپارچه شده با Bing را در فوریه منتشر کرد و یک ماه بعد، گوگل چت ربات “Bard” را در اواخر ماه مارس راه اندازی کرد، هر دو پس از انتشار ChatGPT-4 توسط OpenAI در نوامبر 2022. .

از زمان راه اندازی آن در پاییز گذشته، ChatGPT بحث های زیادی را در مورد اخلاق و استفاده از این چت ربات های هوش مصنوعی و تولید کننده های تصویر به راه انداخته است.

Midjourney، اپلیکیشنی که از هوش مصنوعی برای ایجاد تصاویر واقعی استفاده می‌کند، آزمایش رایگان خود را در تلاش برای جلوگیری از جعلی‌های عمیق مشکل‌ساز متوقف کرده است. تقریباً در همان زمان، یک مدیر رسانه ای استرالیایی به دلیل اخباری که مصرف می کرد، از ChatGPT و AI درخواست غرامت پولی کرد.

مرتبط با: OpenAI در میان ممنوعیت های جهانی در سراسر کشور، پشتیبانی جدیدی از ژاپن پیدا می کند

در همین حال، در نامه ای که توسط بیش از 1000 محقق و رهبر فکری در فضای فناوری، از جمله ایلان ماسک، برای کاهش سرعت توسعه فناوری نوشته شده، نگرانی در مورد آینده و واقعیت جامعه وجود دارد.

در حالی که مقامات ایتالیایی به طور موقت ChatGPT را در این کشور مسدود می کنند و جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، از شرکت های فناوری خواسته است تا به خطرات ناشی از هوش مصنوعی رسیدگی کنند، دولت های جهانی با لحن مشابهی با فناوری نوظهور دست و پنجه نرم می کنند.

مجله: با Trivergence آشنا شوید: تحولی که توسط بلاک چین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا هدایت می شود
نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید