Gnosis برای کمک به جلوگیری از حملات، کلکتور پل Hashi را راه اندازی کرد


پروتکل های پل LayerZero، Celer، Wormhole، LiFi و دیگران قبلاً متعهد به پیاده سازی پروتکل جدید شده اند.

طبق اعلام این شرکت، Gnosis، تیم سازنده Gnosis Safe multi-sig و Gnosis Chain، یک جمع‌کننده اوراکل هش برای پل‌های بلاک چین راه‌اندازی کرده است. در گفتگو با Cointelegraph، مدیر عامل Gnosis، Martin Köppelmann اظهار داشت که تجمیع کننده جدید باید پل ها را با نیاز به چندین پل برای تأیید اعتبار یک برداشت قبل از تأیید، ایمن تر کند.

طبق این اطلاعیه، Succinct Labs متعهد شده است که چندین پروتکل پل Hashi، از جمله DendrETH، ZK Collective، Connext، Celer، LayerZero، Axiom، Wormhole و LI.FI را یکپارچه کند.

بیش از 2 میلیارد دلار به سرقت رفته طبق گزارش Token Terminal، پل ها در سال 2021 و 2022 انجام می شود. خطاهای کد باعث برخی از حملات پل شد، در حالی که برخی دیگر به دلیل ربودن کیف پول حاکمیت چند علامتی توسط مهاجم بود.

به گفته کوپلمن، Hashi می‌تواند اولین گام را برای ایمن‌تر کردن این تراکنش‌های زنجیره‌ای متقابل در اکوسیستم بلاک چین با الزام برداشت‌ها توسط پل‌های متعدد به جای یک پل واحد، فراهم کند:

Hashi اساساً در مورد ایجاد این تجمیع کننده است که می تواند از هایپرلینک های مختلف استفاده کند و اساساً می گوید که همه آنها باید یک پیام را بپذیرند. […] اگر آنها این کار را انجام دهند، عالی است، پس ما می توانیم واقعاً مطمئن باشیم که این پیام واقعی است، و اگر آنها مخالف هستند […] سپس می دانیم که باید به سمت حکومت برویم، باید پل را متوقف کنیم.

Köppelmann همچنین تاکید کرد که Hashi به جلوگیری از حملات حاکمیت چند امضایی کمک می‌کند، زیرا پروتکلی را مجاز می‌کند که در صورت عدم تضاد بین پل‌های منفرد، از تداخل حاکمیت جلوگیری می‌کند.

او گفت: «در اینجا می‌توانید این معاوضه خوب را داشته باشید که در آن می‌گویید «مدیریت مجاز به انجام کاری نیست»، بنابراین نمی‌تواند در سیستم تداخل داشته باشد مگر اینکه به وضوح یک تضاد یا یک اشکال وجود داشته باشد. چه کسی باید در مورد همان موضوع گزارش دهد […] من مخالفم، پس مدیریت اجازه دخالت دارد وگرنه مدیریت نقشی ندارد. این هاشی است.

مرتبط با: مدیر عامل LIFI ادعا می کند که توزیع BNB Uniswap باید از چندین پل استفاده کند

Hashi منبع باز است و در GitHub در دسترس است.

ایده جمع کننده پل چندگانه در بحث پل Uniswap در دسامبر و ژانویه مطرح شد. اگرچه Wormhole در نهایت به عنوان ارائه‌دهنده پل Uniswap انتخاب شد، نمایندگان Celer، LiFi و deBridge و سایر شرکت‌کنندگان به این نتیجه رسیدند که راه‌حل تجمع چند پل باید در آینده اجرا شود.
نویسنده: Tom Blackstone

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید