آلمان قصد دارد سهام الکترونیکی در بلاک چین صادر کند و استارت آپ ها را تقویت کند


بر اساس قانون تامین مالی آینده، دولت آلمان برای استارت‌آپ‌هایی که با نوآوری‌های مالی کار می‌کنند، قوانین استقبال بیشتری را اعمال می‌کند.

بر اساس پیش نویس جدید “قانون مالی آینده” که در تاریخ 5 آوریل توسط وزارت دارایی ارائه شد، دولت آلمان برای مقررات مثبت بیشتری برای استارتاپ هایی که با نوآوری مالی در این کشور کار می کنند، فشار می آورد.

اهداف کلیدی این قانون شامل دیجیتالی کردن بازارهای سرمایه و افزایش قابلیت حمل و نقل دارایی های رمزنگاری شده از طریق انتشار اوراق بهادار الکترونیکی در یک بلاک چین است. بر اساس نسخه ترجمه شده این لایحه، “بازار سرمایه آلمان باید مدرن تر و کارآمدتر شود تا سرمایه خصوصی بیشتری برای سرمایه گذاری های آینده بسیج شود.”

از اهداف دولت می توان به ایجاد فضای مساعد برای کارآفرینان و سرمایه گذاران در کشور اشاره کرد. این قانون حداقل سرمایه بازار را برای عرضه های اولیه عمومی (IPO) از 1.25 میلیون یورو (1.37 میلیون دلار) به 1 میلیون یورو (1.1 میلیون دلار) و بازیگران نهادی را برای استارت آپ ها، مشاغل کوچک و شرکت های خرید با هدف ویژه (SPAC) کاهش می دهد. .

طبق گزارش های رسانه های محلی، قوانین جدید برای مشاغلی اعمال می شود که حداکثر 500 نفر را استخدام می کنند و درآمد آنها کمتر از 100 میلیون یورو (109 میلیون دلار) است.

کریستین لیندنر، وزیر دارایی آلمان در بیانیه‌ای گفت: ما می‌خواهیم آلمان را به مقصد اصلی شرکت‌های نوپا و در حال رشد تبدیل کنیم. شرکت های کوچک و متوسط ​​نیز از این مزیت بهره مند خواهند شد.»

دولت مدعی است این اقدام آلمان را برای سرمایه گذاران جذاب تر می کند و فرهنگ سرمایه گذاری در بازار سهام را تقویت می کند. وزیر اقتصاد گفت: استارت‌آپ‌ها، شرکت‌های در حال رشد و شرکت‌های کوچک و متوسط ​​باید دسترسی آسان‌تری به بازار سرمایه داشته باشند.

آلمان یکی از اعضای G7 است، گروهی متشکل از هفت کشور از بزرگترین دموکراسی های جهان. اعضای G7 در حال کار روی قوانین سخت‌گیرانه‌تر ارزهای دیجیتال هستند که بسیاری در صنعت معتقدند می‌تواند مانع نوآوری و رشد شود. انتظار می رود دستور کار جدید G7 در نشست بعدی آن که قرار است در ماه می در هیروشیما ژاپن برگزار شود، اعلام شود.

مجله: بهترین و بدترین کشورها برای مالیات کریپتو – به علاوه نکات مالیاتی کریپتو
نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید