بانک مرکزی گرجستان تحقیقات AML را در مورد شرکت های رمزنگاری آغاز می کند


بانک ملی گرجستان حسابرسی اجباری ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی را از اول سپتامبر 2023 آغاز خواهد کرد.

گرجستان، یک کشور بزرگ دوستدار ارزهای دیجیتال در میان کشورهای پس از فروپاشی شوروی، قرار است نظارت بر شرکت های رمزنگاری را برای جلوگیری از پولشویی و پیروی از تحریم ها آغاز کند.

بانک ملی گرجستان در نظر دارد حسابرسی اجباری ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی (VASP) را از اول سپتامبر 2023 آغاز کند.

خبرگزاری محلی InterPressNews در 31 می گزارش داد که آرچیل مستویریشویلی، سرپرست فرمانداری NBG، گفت که اقدامات نظارتی جدید به کشور کمک می کند تا با پولشویی مبارزه کند.

در راستای ملاحظات مبارزه با پول شویی، انتظار می رود تحقیقات آتی VASP تبعیت کشور از تحریم های غرب علیه روسیه و بلاروس را افزایش دهد.

مستویریشویلی خاطرنشان کرد که NBG یکی از مقامات اصلی است که بر رعایت این تحریم ها نظارت می کند. نظارت به ویژه در سال گذشته زمانی فعال شد که حوزه های قضایی جهانی مانند ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا تحریم هایی را علیه روسیه اعمال کردند.

ما یک بخش اضافی برای نظارت بر تحریم ها ایجاد کردیم. اجرای تحریم ها بسیار مهم است و صنعت مالی آن را بسیار جدی می گیرد.

علاوه بر حسابرسی VASP، NBG همچنین در حال آماده شدن برای اعمال تعدادی محدودیت مهم برای دارندگان حساب های بانکی خارجی است. از اول سپتامبر، شهروندان روسیه مجاز به برداشت فوری بیش از 20٪ از حساب های پس انداز خود نخواهند بود.

به گفته بانک مرکزی، چنین اقداماتی با هدف حمایت از ثبات اقتصادی گرجستان در بحبوحه افزایش سپرده های ارز خارجی روسیه انجام می شود. رگولاتوری گفت: از آنجایی که این ورود سرمایه ممکن است ماهیت موقتی داشته باشد، بهتر است آن را در صندوق های نقدی نگهداری کنیم.

مرتبط با: تتر با سرمایه گذاری در CityPay.io دامنه دسترسی خود را در گرجستان افزایش می دهد

این خبر در حالی منتشر می شود که دولت گرجستان در حال آماده شدن برای تصویب قوانین مرتبط با ارزهای دیجیتال در جلسه پاییز خود است. همانطور که قبلاً گزارش شده بود، یک لایحه محلی در مورد مقررات ارزهای دیجیتال با هدف هماهنگی قوانین محلی با دستورالعمل‌های اصلی اتحادیه اروپا و ارائه وضعیت قانونی برای نهادهای درگیر در تجارت دارایی دیجیتال است.

قوانین ارزهای دیجیتال آتی برای جلوگیری از استفاده از رمزارز برای پولشویی و تامین مالی تروریسم طراحی شده است و به گرجستان کمک می کند تا به یک مرکز بزرگ رمزنگاری جهانی تبدیل شود.

مجله: بیت کوین در مسیر برخورد با وعده های «نت صفر» قرار دارد


نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید