با افزایش انتقادات، رویکرد جنسلر به ارزهای دیجیتال منحرف به نظر می رسد


در حالی که رئیس SEC قول داده است که ارزهای دیجیتال را برای همه ایمن تر کند، به نظر می رسد خرابی های اخیر شرکت چیز دیگری را نشان می دهد.

از زمان تصدی کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، رئیس، گری جنسلر، بارها به عنوان “پلیس بد” صنعت دارایی های دیجیتال شناخته شده است. تا این لحظه، طی 18 ماه گذشته، Gensler رویکردی بسیار سخت‌گیرانه را در قبال بازار کریپتو اتخاذ کرده است و جریمه‌های متعددی را اعمال کرده و سیاست‌های سخت‌گیرانه‌ای را برای اطمینان از پیروی بازیگران صنعت با مقررات اعمال کرده است.

با این حال، علی‌رغم موضع تهاجمی قانون‌گذاری رمزارز، جنسلر در مورد چند موضوع کلیدی که طرفداران دارایی دیجیتال مدت‌ها به آن اشاره کرده‌اند، سکوت کرده است. به عنوان مثال، SEC مشخص نکرده است که کدام ارزهای رمزنگاری شده را می توان اوراق بهادار در نظر گرفت، و مکرراً اعلام کرد که اکثر ارزهای رمزپایه موجود در بازار امروز را می توان به عنوان چنین طبقه بندی کرد.

جنسلر همچنین قبلاً اشاره کرد که قوانین زیادی وجود دارد که وضوح کافی را در مورد تنظیم بازار کریپتو ارائه می دهد. در مصاحبه اخیر با بلومبرگ، او گفت که برای اینکه سرمایه‌گذاران کریپتو از محافظتی که شایسته آن هستند برخوردار شوند، کارگزارانی مانند پلتفرم‌های معاملاتی کریپتو و وام‌دهی باید از الزامات انطباق تعیین شده توسط SEC پیروی کنند:

هیچ چیز در مورد بازارهای رمزنگاری با قوانین اوراق بهادار ناسازگار نیست. سرمایه‌گذاران از نزدیک به 90 سال حمایت‌های به‌خوبی بهره‌مند شدند که به سرمایه‌گذاران اطلاعات مورد نیاز را ارائه می‌کرد و از اختلاس دارایی‌های مشتری، کلاهبرداری، دستکاری، نزاع پیشانی، جهش‌ها و سایر تضاد منافع که به سرمایه‌گذاران آسیب می‌رساند محافظت می‌کرد. یکپارچگی بازار.”

از آوریل 2021، Gensler تعدادی از شرکت‌های رمزنگاری و مروجین را به دلیل نقض اوراق بهادار جریمه کرده است و شرکت‌هایی مانند BlockFi مجبور شده‌اند تا 100 میلیون دلار جریمه برای عدم موفقیت ثبت کنند.

به طور مشابه، در ماه ژوئیه، SEC شکایتی را علیه یکی از کارمندان سابق کوین‌بیس تنظیم کرد و مدعی شد که در مجموع هفت دارایی رمزنگاری شده ارائه شده توسط پلتفرم معاملاتی، اوراق بهادار ثبت نشده هستند. نه تنها این، طبق اسناد عمومی، طبق گزارشات، آژانس در حال بررسی فرآیندهای مختلف مورد استفاده توسط Coinbase از نظر انتخاب ارزهای دیجیتال برای ارائه به مشتریان خود است.

منتقدان به هدف قرار دادن جنسلر ادامه می دهند

از زمانی که رئیس SEC شد، انتقادات پیرامون رویکرد به ظاهر تهاجمی جنسلر به مقررات ارزهای دیجیتال به طور قابل توجهی افزایش یافته است. به عنوان مثال، در اواخر سال گذشته، برایان آرمسترانگ، مدیر عامل Coinbase بیرون بیار SEC اعلام کرده است که شرکت خود را از انتشار یک ویژگی جدید مسدود کرده است و کاربران را از کسب سود در دارایی های رمزنگاری خود جلوگیری می کند.

در این زمینه، SEC یک “اخطار ولز” علیه کوین بیس صادر کرده است، که اساساً سندی است که به خریدار اطلاع می دهد که آژانس قصد دارد اقدامات اجرایی علیه آنها را آغاز کند.

برای دریافت دید کلی بهتر از وضعیت، کوین تلگراف با اسلاوا دمچوک، مدیر عامل سرویس ضد پولشویی (AML) مستقر در بریتانیا AMLBot و کیف پول ارز دیجیتال AMLSafe تماس گرفت. به گفته وی، Gensler و SEC راهنمایی روشنی به شرکت های رمزنگاری در مورد موضوعاتی مانند ثبت نام و انطباق ارائه نکردند و نتوانستند انطباق رمزنگاری را برای فعالان بازار جذاب و قابل دسترس کنند. اضافه:

به نظر می رسد که SEC روی همه چیزهای اشتباه متمرکز شده است و در نتیجه صنعت کریپتو از مواردی مانند FTX رنج می برد. در حالی که یافتن تعادل بین مقررات و نوآوری آسان است، من می‌دانم که مهم است که مقررات را در اسرع وقت معرفی کنیم. در غیر این صورت، سرمایه گذاران و کاربران اعتماد خود را به این بخش از دست خواهند داد.»

Przemysław Kral، مدیر عامل صرافی ارزهای دیجیتال Zonda Global، دیدگاه مشابهی دارد و معتقد است رویکرد Gensler به مقررات ارزهای دیجیتال قطعاً سؤالات زیادی را ایجاد می کند، به ویژه با توجه به آشفتگی اخیر بازار. او به کوین تلگراف گفت که ادامه انتقادات علیه او بیشتر تایید می شود، زیرا اقدامات جنسلر در ماه های پس از سقوط FTX زیر سوال رفته است.

اخیرا: NFT ها می توانند به حل تقلب گواهی الماس کمک کنند

به عنوان یک فرد کلیدی که مسئول محافظت از مشتریان ایالات متحده در برابر تقلب در اوراق بهادار است، تردیدی وجود ندارد که رویکرد او تا حدی شکست خورده است. “هر چارچوب نظارتی که در وهله اول از مشتریان محافظت نمی کند، باید برخلاف حمایت از رشد در یک صنعت تلقی شود.”

نمایندگان مجلس خوشحال نیستند

با مجموعه ای از خرابی ها در طول شش ماه گذشته (FTX، سلسیوس، Vauld، Voyager و Terra)، اثربخشی کلی مقررات کریپتو در ایالات متحده توسط تعدادی از قانونگذاران برجسته، از جمله نماینده ایالات متحده، تام، مورد تردید قرار گرفته است. Emmer که اخیراً در مورد استراتژی نظارت بر رمزارز Gensler ابراز نگرانی کرده است.

ایمر از ابتدای سال در مورد “رویکرد بی رویه و متناقض” SEC در بخش دارایی های دیجیتال بسیار پر سر و صدا بوده است. او گفت که خواسته‌های جنسلر برای گزارش‌دهی دقیق نه تنها بسیار سنگین و غیرضروری بود، بلکه مستقیماً بر نوآوری‌های این صنعت در حال رشد تأثیر گذاشت.

شایان ذکر است که Emmer اخیراً از SEC خواسته است تا با استانداردهای تعیین شده در قانون کاهش کاغذ در سال 1980 مطابقت داشته باشد، قانونی که هدف آن کاهش بار کلی کاغذبازی تحمیل شده توسط دولت فدرال بر مشاغل خصوصی و شهروندان است. او گفت: «کنگره نباید جزئیات دستور کار نظارتی SEC را از طریق داستان‌هایی که در نشریات مترقی درج شده است، بیاموزد. فوق الذکر.

سرانجام، در اوایل سپتامبر، Gensler قانون جدیدی را معرفی کرد که بر اساس آن همه کارگزاران رمزنگاری، از جمله صرافی‌ها، کارگزاران، عوامل تسویه حساب و متولیان امر ملزم به ثبت نام در SEC بودند. این تصمیم با واکنش های بسیاری از جمله سناتور برجسته حزب جمهوری خواه پت تومی مواجه شد.

به گفته وی، SEC در ارائه هیچ گونه وضوح نظارتی برای صنعت کریپتو شکست خورده است، به ویژه تنظیم کننده را متهم به “خوابیدن پشت فرمان” کرد زیرا پروژه های برجسته ای مانند شبکه سلسیوس و وویجر دیجیتال همچنان مانند دومینو در حال سقوط هستند. در تمام تابستان، صدها هزار مشتری را از دسترسی به پولی که به سختی به دست آورده‌اند محروم می‌کند.

آیا آینده رئیس جمهور در خطر است؟

حدود هشت ماه پیش در ماه مارس، سام بانکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX، همراه با گری جنسلر، با هر گونه تهدید جریمه (عمدتاً نقض قوانین اوراق بهادار) با صرافی منحل شده مواجه شدند.

و در حالی که این معامله به ثمر ننشست، رسوایی FTX آینده و اثربخشی کلی جنسلر را به عنوان رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار زیر سوال برده است، به ویژه از آنجایی که او در زمانی که بانکمن-فرید در خارج از کشور فعالیت می کرد، توانست به نخبگان واشنگتن دسترسی پیدا کند. شرکتی که طرح‌های معاملاتی پرخطر را ترویج می‌کند و وجوه را به حساب‌های مشتریان خود برای تأمین مالی سایر سرمایه‌گذاری‌ها واریز می‌کند.

در واقع، ایمر ادعا می کند که جنسلر ممکن است با بانکمن-فرید و سایر اعضای تیمش همکاری کند و در ماه نوامبر توییت کرد.

در اصل، فروپاشی FTX باعث ایجاد سطح کاملاً جدیدی از تحقیقات در مورد دیدگاه جنسلر از ارزهای دیجیتال شد. تا این لحظه، جزئیات برنامه ملاقات عمومی Gensler، که شامل جلسات متعدد با Bankman-Fried بود، اخیراً آنلاین شده است – برخی از آنها به اکتبر، فقط یک ماه قبل از فروپاشی FTX برمی‌گردد – بسیاری از علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال نام یکی از Gensler را شنیده‌اند. او ادعا کند که می تواند برای مدت طولانی صادق باشد. مجرم بالقوه مسئول کلاهبرداری میلیاردها دلار از سرمایه گذاران است.

در واقع، برخی افراد استدلال می‌کنند که اگر SEC با FTX معامله کند، انحصار نظارتی بر بازار دارایی‌های دیجیتال به بانکمن-فرید می‌دهد و به بانکمن-فرید قدرت تسلط بر چشم‌انداز مبادلات ارزهای دیجیتال را می‌دهد.

آینده SEC و رمزارز چیست؟

Gensler رویکردی بسیار ساده برای بازار ارزهای دیجیتال دارد و به نظر می‌رسد چند ماه آینده برای این صنعت بسیار دشوار است. برای شروع، به نظر می رسد که جنگ دو ساله بین SEC و ریپل در نهایت به پایان می رسد و انتظار می رود به زودی تصمیم گیری شود.

اخیراً: شرکت‌های کیف پول سخت‌افزاری کریپتو چگونه کسب درآمد می‌کنند؟

این دعوا می‌تواند پیامدهای عمده‌ای برای بازار داشته باشد، زیرا کریپتو بومی ریپل که XRP (XRP) ارائه می‌کند در حال حاضر در میان 10 دارایی دیجیتال برتر از نظر کل سرمایه قرار دارد. اختلاف بین SEC و ریپل در دسامبر 2020 آغاز شد، زمانی که تنظیم کننده در دادگاه ادعا کرد که کارکنان اجرایی ریپل با ارائه XRP به عنوان اوراق بهادار ثبت نشده، 1.3 میلیارد دلار جمع آوری کرده اند.

بنابراین، همانطور که ما به سمت آینده ای غیرمتمرکز مبتنی بر فناوری پیش می رویم، جالب خواهد بود که ببینیم چگونه Gensler و SEC به حرکت رو به جلو در این فضای به سرعت در حال توسعه ادامه می دهند، به ویژه با توجه به تعداد فزاینده افرادی که روی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری می کنند. نرخ سریع در چند سال اخیر
نویسنده: Shiraz Jagati

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید