پیدایش کمیته طلبکاران بدون وثیقه منصوب شد


کمیته هفت نفره از طلبکاران واجد شرایط برای شرکت در طرح تجدید ساختار در دادگاه نمایندگی خواهد کرد.

بر اساس پرونده های دادگاه در فوریه، یک کمیته هفت نفره برای نمایندگی از منافع طلبکاران بدون وثیقه در پرونده ورشکستگی جنسیس گلوبال منصوب شده است.

کمیته نماینده طلبکاران در دادگاه خواهد بود، حق دارد قبل از تصمیم گیری های مهم با آنها مشورت شود و در طرح بازسازی شرکت کند. اعضا معمولاً از فهرستی از بیست طلبکار برتر بدون وثیقه انتخاب می شوند.

اعضای منتخب عبارتند از صرافی ارز دیجیتال Bybit، SOF International، Digital Finance Group، و Mirana Asset Management، شعبه ای از صرافی ارز دیجیتال Bitvavo، و همچنین سه طلبکار فردی املیا آلوارز، ریچارد وستون و تدی آندره آمادئو گوریس.

این گروه توسط ویلیام هرینگتون، نماینده هیئت امنای ایالات متحده، یک آژانس اجرایی در وزارت دادگستری که مسئول نظارت بر پرونده های ورشکستگی است، منصوب شد. تشکیل کمیته بستانکاران گام مهمی در روند ورشکستگی است.

مرتبط: سقوط جنسیس کاپیتال می تواند وام های رمزنگاری را متحول کند – دفن نکنید

با قرار گرفتن در معرض بیش از 290 میلیون دلار، Bitvavo در کنار مطالبات میرانا با 150 میلیون دلار و 37 میلیون دلار از گروه مالی دیجیتال، یکی از بزرگترین طلبکاران است.

جنسیس گلوبال هولدکو و زیرمجموعه‌های تجاری وام دهنده‌اش جنسیس گلوبال کپیتال و جنسیس آسیا پاسیفیک، که مجموعاً به نام جنسیس کپیتال شناخته می‌شوند، در 19 ژانویه با استناد به بدهی‌های 10 میلیارد دلاری اعلام ورشکستگی کردند.

دو ماه پس از افشای مشکلات نقدینگی ناشی از فروپاشی صرافی FTX توسط شرکت‌ها، آنها به دنبال کمک تحت فصل 11 بودند. برداشت ها از پلتفرم Genesis Global Capital از 16 نوامبر به حالت تعلیق درآمده است.

در 24 ژانویه، گروهی از طلبکاران یک دادخواست دسته‌بندی اوراق بهادار (SCA) علیه شرکت مادر جنسیس، گروه ارز دیجیتال (DCG) و موسس و مدیر عامل آن، بری سیلبرت، به اتهام نقض قوانین اوراق بهادار فدرال، تنظیم کردند.

در این دادخواست ادعا شده است که جنسیس از طریق طرحی برای کلاهبرداری از وام دهندگان دارایی دیجیتال بالقوه و فعلی با اظهارات نادرست و گمراه کننده، درگیر کلاهبرداری از اوراق بهادار بوده است. از نظر شاکیان، جنسیس عمداً وضعیت مالی خود را خلاف بخش 10 (ب) قانون بورس اوراق بهادار ایالات متحده معرفی کرد.


نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید