طلبکاران جنسیس از بری سیلبرت و دی سی جی برای دریافت اوراق بهادار شکایت می کنند

طلبکاران جنسیس از بری سیلبرت و دی سی جی برای دریافت اوراق بهادار شکایت می کنند


هنگامی که جنسیس اولین جلسات ورشکستگی خود را سپری می کرد، گروهی از طلبکاران با یک دادخواست دسته جمعی جدید به شرکت سیلی زدند.

شرکت مشکل دار ارزهای دیجیتال Digital Currency Group (DCG) با چالش های حقوقی بیشتری روبرو است زیرا شرکت تابعه آن Genesis Capital در یک دادخواست دسته جمعی جدید مورد سیلی قرار گرفته است.

گروهی از طلبکاران جنسیس یک شکایت دسته‌بندی اوراق بهادار (SCA) علیه DCG و موسس و مدیر عامل آن، بری سیلبرت، به اتهام نقض قوانین اوراق بهادار فدرال ارائه کردند.

این شکایت توسط شرکت حقوقی Silver Golub & Teitell (SGT) مستقر در کانکتیکات به نمایندگی از افراد و نهادهایی که با جنسیس قراردادهای وام دارایی دیجیتال منعقد کرده اند، تنظیم شده است. این شرکت حقوقی به دلیل رسیدگی به دعاوی مهم صنعتی، از جمله یک دادخواست دسته جمعی که علیه کوین بیس در مارس 2022 ارائه شده است، شناخته شده است.

شکایت جدید علیه DCG و Silbert ادعا می کند که جنسیس با انعقاد قراردادهای وام دهی شامل اوراق بهادار بدون واجد شرایط بودن برای معافیت از ثبت تحت قوانین اوراق بهادار فدرال، در ارائه اوراق بهادار ثبت نشده در نقض قوانین اوراق بهادار شرکت داشته است.

این دادخواست همچنین ادعا می کند که جنسیس از طریق طرحی برای کلاهبرداری از وام دهندگان دارایی دیجیتال بالقوه و فعلی با اظهارات نادرست و گمراه کننده، درگیر کلاهبرداری از اوراق بهادار بوده است. به گفته شاکیان، جنسیس عمداً وضعیت مالی جنسیس را نادرست نشان داده است که بر خلاف بند 10 (ب) قانون بورس اوراق بهادار ایالات متحده است.

وکلای SGT گفتند: «طبق این شکایت، طرح کلاهبرداری برای تشویق وام دهندگان دارایی دیجیتال بالقوه برای قرض دادن دارایی های دیجیتال به Genesis Global Capital و جلوگیری از استفاده وام دهندگان موجود از دارایی های دیجیتال خود انجام شد.

DCG که در سال 2015 تأسیس شد، یک شرکت رمزنگاری مستقر در کانکتیکات است که به عنوان شرکت مادر بسیاری از دارایی‌های دیجیتال و زیرمجموعه‌های متمرکز بر بلاک چین، از جمله Genesis، مدیر دارایی دیجیتال Grayscale Investments، شرکت استخراج کریپتو Foundry و استارت‌آپ رسانه‌های رمزنگاری Coindesk فعالیت می‌کند. سیلبرت، مدیر عامل فعلی DCG، 40 درصد از سهام این شرکت را در اختیار دارد و همچنین به عنوان رئیس هیئت مدیره فعالیت می کند.

این خبر در بحبوحه جنسیس منتشر شد که اولین جلسه ورشکستگی خود را در 23 ژانویه پس از اعلام ورشکستگی شرکت در 19 ژانویه برگزار کرد. بازار ارزهای رمزپایه را تحمل کنید.

مربوط: جنسیس در نظر دارد در ماه مه به حل سریع اختلافات طلبکاران و خروج از ورشکستگی بپردازد

جمینی، یک پلتفرم معاملات ارزهای دیجیتال که توسط برادران وینکلووس تأسیس شده است، یکی از بزرگترین طلبکاران جنسیس است و طبق گزارش ها، این شرکت 900 میلیون دلار به مشتریان جمینی بدهکار است. در 20 ژانویه، کامرون وینکلووس، یکی از بنیانگذاران جمینی، در توییتر نوشت. اعلام DCG گفت که این شرکت در حال آماده شدن برای اقدام قانونی مستقیم علیه سیلبرت و “دیگرانی که در مسئولیت کلاهبرداری سهیم بودند” است.

مشخص نیست که آیا جمینی بخشی از شکایتی بود که توسط SGT تنظیم شده بود یا خیر. این شرکت حقوقی بلافاصله به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ نداد.
نویسنده: Helen Partz

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉