چگونه هوش مصنوعی مولد به یک معمار اجازه می دهد تا شهرهای باستانی را دوباره تصور کند


کوین تلگراف با معمار و طراح تینا ماریناکی در مورد کار خود با استفاده از هوش مصنوعی و پیام های متن به تصویر برای تجسم مجدد منظره شهری باستانی آتن صحبت کرد.

ظهور هوش مصنوعی مولد (AI) ابزارهای جدیدی را برای درک و تجسم جهان به جامعه مدرن ارائه کرده است.

متا، شرکت مادر پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی فیس‌بوک و اینستاگرام، اخیرا ابزارهای ویدیویی و رندر هوش مصنوعی جدیدی را برای سازندگان معرفی کرده است، در حالی که OpenAI نسخه پریمیوم مدل محبوب هوش مصنوعی خود ChatGPT را به‌روزرسانی کرده است تا قابلیت‌های قدرتمند تبدیل متن به تصویر را در بر بگیرد.

از آنجایی که سرعت توسعه هوش مصنوعی به سرعت در حال افزایش است، بسیاری از هنرمندان با چالش استفاده از ابزارهای جدید به عنوان بخشی از گردش کار خود با حفظ دیدگاه منحصر به فرد خود مواجه می شوند.

یکی از این هنرمندان، معمار یونانی مقیم نیویورک، تینا ماریناکی است که ابزارهای هوش مصنوعی را در کارهای خلاقانه خود قرار می دهد و در این فرآیند، یک جامعه آنلاین با نزدیک به 20000 کاربر در اینستاگرام از طریق “Athens Surreal” ایجاد می کند، که به دنبال تخیل مجدد او است. منظره شهری آتن باستان.

کوین تلگراف با ماریناکی در مورد گنجاندن هوش مصنوعی در کسب و کارش و اینکه او چگونه شهر خود را با استفاده از فناوری های نوظهور بازسازی می کند صحبت کرد.

او توضیح داد که مفهوم آتن سوررئال از تمایل به درک «شیوه کار ابزارهای هوش مصنوعی مختلف» در حین آزمایش ایده‌ها برای «آتنی متفاوت، گاهی رمانتیک، گاهی آرمان‌شهری، آینده‌نگر» سرچشمه می‌گیرد.

مشکلات فنی

به گفته ماریناکی، یکی از چالش‌های اصلی کار با سیستم‌های هوش مصنوعی متن به تصویر، «ترجمه» توضیحات تصویر برای انتقال دیدگاه به سیستم‌های هوش مصنوعی است.

زمانی که الگوریتم‌ها با استفاده از داده‌های مغرضانه آموزش داده می‌شوند، چالش‌های بیشتری در قومیت الگوریتمی، جنسیت یا سایر سوگیری‌ها وجود دارد.

به عنوان مثال، گزارش داد که ممکن است مردان بیشتری در تصاویر تولید شده توسط هوش مصنوعی ظاهر شوند، حتی اگر جنسیت در پارامترهای کاربر مشخص نشده باشد، و در برخی موارد، هوش مصنوعی ممکن است “تصاویر نژادپرستانه یا کلیشه ای” ایجاد کند.

با وجود تعصبات در تولید متن به تصویر، این نقاط ضعف در صورت آموزش صحیح می توانند به نقاط قوت منجر شوند.

ادامه مطلب


نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید