با توقف وام دهی، Gemini به مقررات در ایتالیا و یونان چراغ سبز نشان می دهد

با توقف وام دهی، Gemini به مقررات در ایتالیا و یونان چراغ سبز نشان می دهد


صرافی Gemini Winklevoss آخرین تأییدیه‌های نظارتی را چند روز قبل از وام دادن محصول Gemini Earn دریافت کرد.

صرافی ارزهای دیجیتال برادران وینکلووس Gemini به گسترش خود در اروپا ادامه می دهد و تاییدیه های نظارتی جدیدی را در ایتالیا و یونان اعلام می کند.

این شرکت در 30 نوامبر اعلام کرد جمینی به عنوان اپراتور ارز مجازی در Organismo Agenti E Mediatori (OAM)، تنظیم کننده خدمات پرداخت ایتالیا ثبت نام کرده است.

صرافی کریپتو همچنین در کمیسیون بازار سرمایه یونان (HCMC) یونان به‌عنوان ارائه‌دهنده کیف پول متولی و ارائه‌دهنده تبادل ارز مجازی ثبت‌شده است.

طبق اطلاعات رسمی، ثبت OAM در 3 نوامبر تایید شد و HCMC Gemini را در 7 نوامبر تایید کرد.

ثبت‌های جدید، همراه با مجوز موسسه پول الکترونیک Gemini از بانک مرکزی ایرلند، به طور رسمی به صرافی اجازه می‌دهد تا خدمات رمزنگاری را به مشتریان خود در ایتالیا و یونان ارائه دهد. این تأییدیه ها همچنین برای نشان دادن انطباق جمینی با مقررات قابل اجرا ضد پولشویی و مبارزه با تأمین مالی تروریسم ایتالیا و یونان است.

این شرکت گفت که از نوامبر 2022، Gemini در بیش از 65 کشور، از جمله حوزه های قضایی جدید مانند کرواسی، قبرس، جمهوری چک، دانمارک، مجارستان، ایرلند، لتونی، لیختن اشتاین، پرتغال، رومانی، اسلوونی، سوئد و سایر کشورها فعالیت می کند.

آخرین رکوردها قبل از اینکه Gemini با پلتفرم وام دهی خود به نام Gemini Earn که به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا 8 درصد از طریق وام دادن به ارزهای رمزنگاری شده سود کسب کنند، با مشکلات بزرگی مواجه شود، رخ داد. گزارش شده است که این محصول به دلیل ارتباط با شرکت تجاری مشکل دار کریپتو Genesis Global Capital، برداشت خود را متوقف کرده است و گفته می شود جمینی 700 میلیون دلار پول مشتری در داخل آن قفل شده است.

با توجه به وضعیت Gemini، Gemini Earn در 16 نوامبر، چند روز پس از انتشار اولین گزارش‌ها از مشکلات نقدینگی FTX، مشکلات سپرده‌ها را آغاز کرد. در زمان نگارش این مقاله، در حالی که محصول در دسترس نیست، سایر خدمات جمینی از جمله موتور معاملات پایاپای، کارت اعتباری جمینی و غیره به طور عادی کار می کنند.

Gemini Earn در سال 2021 در ایالات متحده راه اندازی شد و از طریق مشارکت با Genesis Global Capital خدمات رسانی می شود که در 16 نوامبر برداشت ها را به دلیل آلودگی مداوم FTX متوقف کرد.

جمینی گفت: “ما به همکاری با شریک وام دهنده Earn، Genesis Global Capital و شرکت مادر Digital Currency Group برای یافتن راه حلی برای کاربران Earn برای استفاده از سرمایه خود ادامه می دهیم.” فوق الذکر در توییتی از 21 نوامبر.

مربوط: تنظیم‌کننده‌های آمریکایی برای بررسی جنسیس و سایر شرکت‌های ارز دیجیتال

در 29 نوامبر، جمینی نیز در توییتر ظاهر شد. اعلام مرکز اعتماد جمینی به مشتریان خود اطمینان می دهد که دارایی های حساب های آنها جدا از دارایی های جمینی نگهداری می شود. این شرکت بیان می‌کند، “جمینی یک صرافی و نگهبان کاملاً رزرو شده است. این بدان معنی است که تمام وجوه مشتری که در جمینی نگهداری می‌شود 1:1 نگهداری می‌شود و در هر زمان برای برداشت در دسترس است.”

همانطور که قبلاً گزارش شده بود، جمینی یکی از صرافی‌هایی بود که تحت تأثیر بازار خرس ارزهای دیجیتال قرار گرفت و در سال جاری تا 20 درصد از کارکنان خود را اخراج کرد. این صرافی همچنین در میان پلتفرم هایی است که کمیته مالی سنای ایالات متحده به عنوان بخشی از درخواست اطلاعات در مورد اقدامات حفاظت از مشتری پس از سقوط FTX هدف قرار گرفته است.
نویسنده: Helen Partz

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉