جمینی برای تعهد پیش ثبت نام در کانادا اقدام می کند


تمام صرافی‌های رمزارز در صورتی که می‌خواهند پس از تغییر قوانین در ماه فوریه در کانادا فعالیت کنند، ملزم به امضای چنین تعهدی هستند.

در 12 آوریل، صرافی ارزهای دیجیتال Gemini اعلام کرد که متعهد شده است که در کمیسیون اوراق بهادار انتاریو (OSC) که بر بازارهای سرمایه در پرجمعیت ترین استان کانادا نظارت دارد، پیش ثبت نام کند. تعهد یک پیش نیاز برای یک فروشنده محدود در کانادا است و برای همه صرافی های ارز دیجیتال که مایل به انجام تجارت در این کشور هستند لازم است. سینتیا دل پوزو گارسیا، مدیر استراتژی و توسعه شرکت جمینی، نوشت:

کانادا به عنوان یکی از مهم ترین و توسعه یافته ترین بازارهای قاره آمریکا، نقش مهمی در گسترش بین المللی جمینی ایفا کرده است.

به گفته دل پوزو گارسیا، Gemini دارای “مجوزهای بسیاری در سطح جهانی” از جمله مجوزهای انتقال پول دولتی، مجوز پول الکترونیکی از سازمان رفتار مالی در بریتانیا و مجوز پول الکترونیکی از بانک ایرلند است. مدیر گفت: «در رابطه با مجوزهای ما، جمینی باید حسابرسی سالانه صورت‌های مالی ما را انجام دهد و در معرض بازبینی‌های بانکی انجام‌شده توسط دپارتمان خدمات مالی نیویورک قرار گیرد».

در 22 فوریه، مدیران اوراق بهادار کانادا (CSA) بیانیه‌ای صادر کردند که در آن از تمامی پلتفرم‌های معاملاتی دارایی‌های رمزنگاری شده می‌خواهد یک تعهد پیش‌ثبت‌کننده قانونی الزام‌آور برای ادامه فعالیت در کشور امضا کنند. در میان بسیاری از محدودیت‌ها، صرافی‌ها از اجازه دادن به مشتریان کانادایی برای خرید یا واریز استیبل کوین بدون تأیید قبلی از CSA منع خواهند شد.

“با توجه به ورشکستگی های اخیر که شامل تعدادی از CTP ها می شود، از جمله Voyager Digital، شبکه سلسیوس، گروه شرکت های FTX، BlockFi، و Genesis Global (مجموعاً، رویدادهای ورشکستگی اخیر CTP)، ما در حال ترکیب مفاد جدید کلیدی حفاظت از سرمایه گذاران در فرم استاندارد هستیم. PRU.”

از زمان اجرایی شدن مقررات جدید، صرافی ارز دیجیتال OKX اعلام کرده است که تا ژوئن 2023 فعالیت خود را در کانادا متوقف خواهد کرد. در همین حال، شرکت فین‌تک Paxos اعلام کرد که از کانادا خارج می‌شود و دلیل آن عدم قطعیت نظارتی است. بایننس و کراکن از آن زمان اعلام کردند که تعهدات لازم را برای پیش ثبت نام برای ادامه فعالیت های خود در کشور انجام داده اند.

مرتبط: OKX فعالیت خود را در کانادا تا 22 ژوئن 2023 متوقف می کند


نویسنده: Zhiyuan Sun

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *