مسائل حقوقی Gemini و Genesis صنعت را بیشتر متزلزل خواهد کرد

مسائل حقوقی Gemini و Genesis صنعت را بیشتر متزلزل خواهد کرد


اکنون که SEC درگیر بحث جاری جمینی-پیدایش است، ممکن است در کوتاه مدت اوضاع برای هر دو طرف زشت شود.

با توجه به ورشکستگی های اخیر، اعتماد سرمایه گذاران به پایین ترین حد خود رسیده است، اکنون به نظر می رسد حماسه جدیدی در زمان واقعی در حال رخ دادن است. این شامل دوقلوهای Winklevoss از صرافی ارز دیجیتال Gemini و بری سیلبرت، مدیر عامل گروه ارز دیجیتال (DCG)، شرکت مادر سازنده بازار ارز دیجیتال و وام دهنده جنسیس است.

در 2 ژانویه، کامرون وینکلووس نامه ای سرگشاده به بری سیلبرت ارسال کرد و به او این واقعیت را یادآور شد که “47 روز از توقف برداشت جنسیس می گذرد” و در عین حال ارزیابی صریح و ظاهراً متضاد از شیوه های تجاری فعلی DCG ارائه کرد:

طی شش هفته گذشته، ما هر کاری از دستمان بر می‌آید انجام داده‌ایم تا با حسن نیت و همکاری با شما ارتباط برقرار کنیم تا به یک تصمیم بر اساس اجماع برسیم تا ۹۰۰ میلیون دلاری که بدهی‌تان را بازپرداخت کنید.»

در این نامه همچنین آمده است که مبلغ مورد نظر به‌عنوان بخشی از برنامه درآمد جمینی به جنسیس وام داده شده است، پیشنهادی که به مشتریان اجازه می‌دهد تا 7.4 درصد بازده سالانه ارزهای دیجیتال را کسب کنند. کامرون سپس توئیت دیگری منتشر کرد و خواستار آن شد که سیلبرت «علناً متعهد شود» تا این موضوع را تا 8 ژانویه حل کند – درخواستی که حداقل در توییتر ظاهراً توسط او نادیده گرفته شد.

تنش در حال افزایش است

مشکلات ادامه دار جنسیس از این واقعیت ناشی می شود که بخش قابل توجهی از وجوه آن (که 175 میلیون دلار تخمین زده می شود) در حساب معاملاتی FTX قفل شده است. پس از سقوط دومین صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال در اواخر سال گذشته، این شرکت مجبور شد برداشت ها را در 16 نوامبر متوقف کند و بنابر گزارش ها، خدمات مشاوره ای بانک سرمایه گذاری Moelis & Company را تنها یک هفته بعد برای رهایی از مشکل استخدام کرد.

درار اسلام، مدیر عامل موقت جنسیس، در نامه ای در 7 دسامبر به مشتریان گفت که “به جای چند روز، هفته های بیشتری طول می کشد تا به مسیری رو به جلو برسیم.” در پاسخ، Winklevoss و شرکت، بانک سرمایه گذاری Houlihan Lokey را استخدام کردند تا چارچوبی را طراحی کنند که در آن Gemini بتواند «مشکلات نقدینگی خود را حل کند» که مانع از بازپرداخت اعضای برنامه درآمد شود.

سپس، در 27 دسامبر، زمانی که سرمایه گذاران از این دوقلوها به خاطر وجوه بلوکه شده در برنامه کازان شکایت کردند و آن دو را به تقلب و نقض مکرر قوانین اوراق بهادار ایالات متحده متهم کردند، اوضاع بدتر شد.

همچنین، سیلبرت به پوک‌های مداوم توییتر کامرون در 2 ژانویه پاسخ داد و روشن کرد که جنسیس قبلاً در مورد پیشنهاد Gemini اقدام کرده است، در حالی که همچنین ادعا کرد که او برای DCG بی‌گناه است و شرکت پرداخت‌های جنسیس را به تاخیر نمی‌اندازد. در پاسخ، کامرون در توییتی پاسخ داد:

Gemini برنامه Winning with Genesis را به پایان می رساند

پس از هفته‌ها آشفتگی، در 10 ژانویه، دوقلوهای Winklevoss به کاربران ایمیلی ارسال کردند که به کاربران اطلاع داد Gemini دو روز پیش برنامه Win پرچم‌دار خود را با Genesis خاتمه داده است. این اقدام آخرین مورد در بسیاری از درگیری‌ها بین شرکت و وام‌دهنده کریپتو بود و در ایمیل آمده بود:

ما برای اطلاع شما می نویسیم که جمینی، به عنوان نماینده از طرف شما، قرارداد وام اصلی (MLA) بین شما و Genesis Global Capital, LLC (Genesis) را فسخ کرده است که از 8 ژانویه 2023 اجرایی می شود.”

این پیام بعدا اضافه کرد که جنسیس باید فوراً دارایی‌های برجسته‌ای را که مرتبط با این برنامه در اختیار دارد، پاک کند، برنامه‌ای که تا ماه گذشته به کاربران پیشنهاد می‌کرد تا 8 درصد از دارایی‌های کریپتو بهره‌مند شوند.

آخرین: اعتماد کلید پایداری مبادلات رمزنگاری است – مدیر عامل CoinDCX

در حال حاضر، مشتریان می توانند موجودی درآمد خود را در ستون “در انتظار” مشاهده کنند، در حالی که مقامات Gemini همچنان به دنبال راهی برای بازگرداندن پول مشتری در اسرع وقت هستند. در این ایمیل آمده است: «بازگرداندن دارایی‌های شما اولویت اصلی ما است و ما با نهایت فوریت به کار خود ادامه می‌دهیم».

در نهایت، جمینی در شکایتی در 8 ژانویه که در پاسخ به شکایت دسته جمعی توسط مشتریان Gemini Earn ارائه شد، می گوید که مانند مشتریان خود، قربانی رفتار جنسیس و گروه DCG است و ادعا می کند که مقامات ارشد شرکت جنسیس را متهم کرده اند. در مورد امور مالی و توانایی خود برای ایفای نقش به عنوان یک وام گیرنده مسئول در برنامه Gemini Win گمراه شده است.”

جمینی تمام اتهامات مطرح شده توسط مشتریان علیه خود را رد کرد و گفت که او توافق نامه ای را برای “دعاهای داوری مربوط به برنامه جمینی برنده” امضا کرده است و ادعاها و علل مختلف دعوی که توسط شاکیان مطرح می شود نباید تحت پیگرد قانونی قرار گیرند. هر انجمنی مگر اینکه Genesis درگیر همین موضوع باشد.

SEC جنسیس و جمینی را مقصر می داند

در 12 ژانویه، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، Gemini و Genesis را متهم به فروش اوراق بهادار ثبت نشده به عنوان بخشی از پیشنهاد سود کرد. به گفته رگولاتور، جنسیس در حالی که دارایی‌های انباشته را از کاربران جمینی وام می‌دهد، بخشی از سود را به جمینی پس می‌فرستد، دومی با کسر کارمزد کارگزاری حدود 4 درصد، باقی مانده سود را به مشتریانش برمی‌گرداند.

به گفته مقامات SEC، جنسیس موظف بود این برنامه را به عنوان یک عرضه اوراق بهادار ثبت کند، و رئیس، گری جنسلر، اضافه کرد که این کارمزدها بر اساس اقدامات قبلی طراحی شده است تا آنها را به “پلتفرم های وام دهنده رمزنگاری و سایر واسطه ها” بشناسند. قوانین اوراق بهادار تست شده توسط آژانس نظارتی را رعایت کنید.

جنسلر در برابر کمیته نظارت کنگره شهادت می دهد. منبع: رویترز/اولین هاکستین

SEC گفت که برنامه درآمد بر 340000 سرمایه گذار بزرگ تأثیر مستقیم داشته است، و افزود که Gemini تنها 2.7 میلیون دلار در هزینه کارگزاری بین ژانویه 2022 تا مارس 2022 جمع آوری کرد و از دارایی های مشتری برای تسهیل فعالیت های مختلف وام دهی شرکت استفاده کرد. به عنوان وثیقه برای استقراض شخصی در همان سه ماهه، آژانس ادعا کرد که جنسیس 169.8 میلیون دلار درآمد بهره و به مشتریان (از جمله جمینی) 166.2 میلیون دلار سود پرداخت کرده است.

برخی از حامیان اصلی جنسیس شامل صندوق تامینی رمزارز Three Arrows Capital و Sam Bankman-Fried’s Alameda Research بودند، دو دارایی که اکنون تقریباً بی ارزش هستند.

جاده سنگی پیش رو

برای داشتن یک دید کلی بهتر، کوین تلگراف با راشل لین، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل SynFutures، یک صرافی غیرمتمرکز برای مشتقات رمزنگاری، تماس گرفت. به گفته وی، جنسیس نتوانست به درستی از ریسک های پرتفوی خود محافظت کند و خزانه داری خود را مدیریت کند، و به شدت بر ترازنامه آنها از آلودگی FTX تأثیر گذاشت. او افزود:

“سیلبرت هنوز به طور کامل این شکست را تصدیق نکرده است، زیرا برخی اقدامات اخیر او را یک تاکتیک منحرف کننده در جستجوی نقدینگی فوری می دانند. به جای توصیف خواسته های Gemini و یکی از بنیانگذاران کامرون وینکلووس به عنوان ترفندهای تبلیغاتی، زیرا هر دو طرف تعهدات قراردادی هستند. ، هر دو طرف باید سپرده های کاربر را نیز در درجه اول قرار دهند.

و در حالی که فسخ قرارداد وام اصلی جمینی با جنسیس می‌تواند راهی برای منحرف کردن سرزنش و نقش قربانی باشد، لین معتقد است در درازمدت این حرکت می‌تواند برای سپرده‌گذاران Earnings مثبت باشد زیرا فشار بیشتری بر جنسیس وارد می‌کند. بدهی خود را به جمینی پرداخت کنید.

لین گفت: «جوزا در این مورد مقصر نیست. در حالی که این شرکت ادعا می کند که بررسی های لازم را روی جنسیس انجام داده است، واضح است که این کافی نیست. در نتیجه، Gemini باید حداقل بخشی از مسئولیت برنامه منحل شده Win را بر عهده بگیرد.”

Matthijs de Vries، موسس و مدیر ارشد فناوری شرکت فناوری بلاک چین AllianceBlock، به کوین تلگراف گفت که اگرچه دشوار است که دقیقاً حقیقت در مورد این وضعیت چیست، اما مهم نیست زیرا این موضوع یک بار دیگر مسئله واضح تمرکز را برجسته می کند. اضافه:

«تکیه به افراد در قراردادهای هوشمند به معنای اعتماد به مردم است، نه فناوری. تمام مشکلاتی که در سال 2022 دیده ایم و می بینیم، نیاز به مراقبت از خود را بیش از پیش مهم می کند. بسیار مهم است که دارایی های خود را داشته باشید و بتوانید این دارایی ها را همانطور که می خواهید مدیریت کنید.

او همچنین اظهار داشت که تاکتیک های استفاده شده توسط سیلبرت چشم انداز خوبی را برای شرکت فراهم نمی کند. همچنین، د وریس استدلال کرد که صنعت به عنوان یک کل باید از این موضوع درس بگیرد، نه اینکه صرفاً بازی سرزنش را انجام دهد. بلاک چین غیرمتمرکز ساخته شده است، به دارایی های خود اعتماد کنید، نه به افراد قدرتمند.

جرمی اپستاین، رئیس بازاریابی در Radix، یک پلت فرم قرارداد هوشمند برای امور مالی غیرمتمرکز (DeFi)، دیدگاه مشابهی را به اشتراک می‌گذارد و به کوین تلگراف می‌گوید که این رویداد نیاز به دفتر کل شفاف و دیده شدن از یک سیستم مالی غیرمتمرکز را بیشتر تقویت می‌کند. به گفته وی، وقتی سازمان‌های متمرکزی وجود داشته باشند که می‌توانند کتاب‌های خود را پشت دیوار پنهان کنند، این امر ایجاد اعتماد را بسیار دشوار می‌کند و در عین حال اعتبار صنعت را بیشتر خدشه‌دار می‌کند.

اخیراً: کنگره ممکن است “غیرقابل مدیریت” باشد، اما ایالات متحده می تواند قانون کریپتو را در سال 2023 ببیند

در نهایت، لیو شنگ، توسعه‌دهنده اصلی Opside، یک معماری سه‌لایه چند زنجیره‌ای برای برنامه‌های کاربردی Web3 با کارایی بالا، به کوین‌تلگراف گفت که چنین نمونه‌هایی هرگز با DeFi و سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز آشکار نمی‌شوند، زیرا کاربران هرگز مجبور نخواهند شد از مالکیت چشم‌پوشی کنند. . در پیگیری بازده دارایی ها، شنگ افزود:

این انفجار ارائه دهندگان متمرکز امیدوار است ما را یک قدم به یک اقتصاد غیرمتمرکز نزدیکتر کند که در آن طمع را می توان در فضای شفاف تری مدیریت کرد. اگر زیرساخت های مناسب را ایجاد کنیم، امیدواریم بتوانیم سرمایه گذاران خرد را متقاعد کنیم که کار با سازمان های غیرمتمرکز امن تر است.

به نظر می رسد اقدامات اخیر SEC مسیر کل داستان را تغییر داده است، به خصوص زمانی که تایلر وینکلووس در ژانویه گفت. او توییت کرد:

با ادامه یافتن جزئیات بیشتر در مورد این پرونده، جالب است که ببینیم از این به بعد اوضاع برای این دو شرکت و صنعت دارایی دیجیتال چگونه پیش می‌رود، به خصوص که بازار با کمبود شدید اعتماد سرمایه‌گذاران مواجه است. .
نویسنده: Shiraz Jagati

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉