ظاهراً Gemini دچار نقض اطلاعات شده است.  5.7 میلیون ایمیل لو رفت

ظاهراً Gemini دچار نقض اطلاعات شده است. 5.7 میلیون ایمیل لو رفت


ظاهراً ایمیل‌ها، شماره حساب‌ها و شماره تلفن‌های کاربران به بیرون درز کرده است.

به نظر می رسد صرافی ارزهای دیجیتال Gemini در تاریخ 13 دسامبر یا قبل از آن دچار نقض اطلاعات شده است. بر اساس اسناد به دست آمده توسط Cointelegraph، هکرها به 5701649 خط اطلاعات در مورد شماره حساب مشتریان، آدرس ایمیل و شماره تلفن های جزئی دسترسی پیدا کردند. در مورد دوم، هکرها نتوانستند به شماره تلفن کامل دسترسی پیدا کنند زیرا ارقام عددی خاصی پنهان شده بودند.

پایگاه داده فاش شده حاوی اطلاعات شخصی حساس مانند نام، آدرس و سایر اطلاعات مشتریان شما نیست. همچنین، برخی از ایمیل ها در سند تکرار شده است. بنابراین، تعداد مشتریان تحت تأثیر احتمالاً کمتر از ردیف کل اطلاعات است. Gemini در حال حاضر 13 میلیون کاربر فعال دارد.

نقض امنیت در صنعت وب 3.0 می تواند پیامدهایی، حتی در ماهیت خفیف، داشته باشد. یکی از این رویدادها در آوریل امسال رخ داد و شرکت سازنده کیف پول سخت‌افزار ارزهای دیجیتال Trezor بود. هکرها یک ارائه دهنده خبرنامه شخص ثالث را نقض کردند، به آدرس ایمیل کاربران Trezor دسترسی پیدا کردند و سپس از کاربران هدف در یک کلاهبرداری فیشینگ استفاده کردند که منجر به تلفات شد.

کوین تلگراف برای نظرات با جمینی تماس گرفت اما تا زمان انتشار پاسخی دریافت نکرد. این یک داستان در حال توسعه است و بر این اساس به روز خواهد شد.


نویسنده: Zhiyuan Sun

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉