رئیس SEC، Gensler، Coinbase را تحسین می کند و می گوید که قوانین کریپتو از قبل وجود دارد


رئیس SEC در سخنرانی در کنفرانس بازارهای مالی ادعا کرد که قوانین کریپتو در حال حاضر وجود دارد و صنعت کریپتو تا حد زیادی با آن مطابقت ندارد.

گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، به درخواست کوین بیس پاسخ داد و استدلال کرد که قوانین کافی در حال حاضر وجود دارد و آژانس را مجبور می کند موضع روشنی در مورد مقررات ارزهای دیجیتال اتخاذ کند.

در سخنرانی اصلی خود در کنفرانس بازارهای مالی در 15 می، از جنسلر در مورد اختلاف با Coinbase، قوانین ارزهای دیجیتال و اینکه «چرا SEC قوانین این بازار را منتشر نکرد» سؤال شد.

در پاسخ، جنسلر قاطعانه اظهار داشت که “قوانین قبلاً منتشر شده اند” و افزود:

برای اینکه آن را کاملاً مستقیم نشان دهیم: این حوزه ای است که به طور عمده به شیوه ای ناسازگار عمل می کند. […] هیچ چیزی در مورد یک فناوری جدید وجود ندارد که آن را با سیاست های عمومی که کنگره ارائه کرده است ناسازگار کند.

Gensler استدلال کرد که SEC قبلاً قوانینی را در مورد اینکه چه چیزی برای نگهبانی، بورس اوراق بهادار، شرکت کارگزاری یا مشاور لازم است و نحوه ثبت عرضه اوراق بهادار در آژانس تعیین کرده است.

گری جنسلر در کنفرانس بازارهای مالی سخنرانی می کند. منبع: یوتیوب

دیدگاه فعلی رئیس SEC این است که اکثر دارایی های رمزنگاری – به استثنای بیت کوین (BTC) – در تعریف قرارداد سرمایه گذاری به عنوان اوراق بهادار قرار می گیرند.

او گفت: «وقتی مردم پول را سرمایه‌گذاری می‌کنند و بر اساس تلاش دیگران در یک سرمایه‌گذاری مشترک انتظار سود دارند، این یک امنیت است.

واسطه‌های مالی، گره‌هایی در شبکه وجود دارند و اگر اوراق بهادار روی پلت‌فرم‌های خود دارند، باید از آن پیروی کنند.»

کوین‌بیس – و بسیاری دیگر از شرکت‌های رمزنگاری ایالات متحده – بارها علیه فقدان مقررات شفاف رمزنگاری و رویکرد به اصطلاح «تنظیم اجباری» SEC در مورد کریپتو و ماهیت خصمانه آن در هنگام برخورد با شرکت‌های دارایی دیجیتال صحبت کرده‌اند.

در ماه آوریل، این شرکت تا آنجا پیش رفت که شکایتی را در دادگاه فدرال تنظیم کرد تا SEC را مجبور کند که موضع خود را در مورد دادخواستی که در ژوئیه 2022 خواستار قوانین شفاف برای صنعت کریپتو شده بود، آشکارا افشا کند.

شایان ذکر است، اتاق بازرگانی ایالات متحده نیز این درخواست Coinbase را تکرار کرد زیرا به شدت از نظارت SEC در جلسه توجیهی در 9 می انتقاد کرد.

او گفت: «SEC عمدا آب‌ها را با ادعای صلاحیت گسترده بر دارایی‌های دیجیتال در حالی که رویکردی تصادفی و مبتنی بر اجرا در پیش گرفته بود، گل‌آلود کرد.

مرتبط با SEC تحت آتش برای قانون بازداشت: قانون کدگذاری شده، 8-15 مه

در 8 می، پل گروال، مدیر ارشد حقوقی کوین‌بیس، نامه‌ای به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ارسال کرد و خواستار تجدیدنظر در به‌روزرسانی‌های پیشنهادی آژانس در قانون نظارت بر مشاوران سرمایه‌گذاری ثبت‌شده آن شد.

اساساً، Coinbase استدلال کرد که این پیشنهادات به‌طور غیرمنصفانه شرکت‌های رمزنگاری را مورد هدف قرار می‌دهند، فاقد قوانین ظریف برای کلاس‌های دارایی‌های مختلف هستند، و مفروضات نامناسبی را در مورد شیوه‌های نگهداری با پشتوانه اوراق بهادار مطرح می‌کنند.

سایر بازیگران در این فضا، مانند صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر Web3 Andreessen Horowitz (a16z) و Blockchain Association، انتقادات مشابهی را نسبت به این پیشنهادات منعکس کردند.

مجله: مقررات رمزنگاری – آیا رئیس SEC گری جنسلر حرف آخر را می زند؟
نویسنده: Brian Quarmby

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *