گری جنسلر: بازار کریپتو مانند بازار سهام دهه 1920 است، پر از کلاهبرداران


جنسلر استدلال کرد که پس از تصویب قوانین اوراق بهادار در دهه 1930، آنها به جلوگیری از تقلب در بازار سهام کمک کردند و می‌توانند امروز به نفع بازار ارزهای دیجیتال باشند.

گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، در سخنرانی در کنفرانس جهانی بورس و فین‌تک Piper Sandler در 8 ژوئن، بازار کریپتو کنونی را با بازار سهام ایالات متحده در دهه 1920 مقایسه کرد و گفت که این بازار پر است. “پانک ها”. کلاهبرداران» و «طرح‌های پونزی». او استدلال کرد همانطور که کنگره با وضع قوانین اوراق بهادار بازار سهام را پاکسازی کرد، SEC فعلی می‌تواند با اجرای این قوانین بازار ارزهای دیجیتال را پاکسازی کند.

جنسلر در سخنرانی خود قانون اوراق بهادار 1933 و قانون بورس اوراق بهادار 1934 را ستود و مدعی شد که این قوانین به بازارهای اوراق بهادار ایالات متحده اجازه می دهد تا در 88 سال آینده “تکامل” کنند. او استدلال کرد که “بازارهای ارز دیجیتال” امروزی نیز باید از این قوانین بهره مند شوند، زیرا آنها “کمتر از حمایت هایی که ارائه می کنند” مستحق نیستند.

جنسلر با استناد به حکم دادگاه علیه شبکه باز تلگرام، استدلال کرد که اوراق بهادار دارایی رمزنگاری شده، در عین اینکه سودمند هستند، از قوانین اوراق بهادار مستثنی نیستند.

جنسلر گفت: «برخی از حامیان اوراق بهادار دارایی رمزنگاری شده ادعا می‌کنند که توکن‌های آن‌ها عملکردی فراتر از صرفاً یک وسیله سرمایه‌گذاری دارند. از تعریف قرارداد سرمایه گذاری.»

مرتبط با: تراکنش های رمزنگاری SEC طی 6 ماه پس از سقوط FTX 183 درصد افزایش یافت

گنسلر گفت: این بدان معناست که صرافی‌های امنیت رمزارز باید با قوانین اوراق بهادار، از جمله الزام به تفکیک “تصفیه، کارگزاری-معامله و تسویه حساب” مطابقت داشته باشند. به گفته وی، این تمایز “به کاهش تعارضاتی که ممکن است از ترکیب چنین خدماتی ناشی شود کمک می کند.”

جنسلر عدم امکان تفکیک این سه عملکرد را تکذیب کرد و گفت که فقط کار می خواهد.

رئیس SEC استدلال کرد که بازار فعلی ارزهای دیجیتال مملو از کلاهبرداری هایی است که به دلیل عدم رعایت قوانین اوراق بهادار از سوی صنعت به وجود آمده است و گفت:

با وجود عدم تطابق گسترده، رک و پوست کنده، تعجب آور نیست که ما شاهد مشکلات زیادی در این بازارها هستیم. این داستان را قبلا دیده بودیم. این یادآور چیزی است که قبل از اجرایی شدن قوانین اوراق بهادار فدرال در دهه 1920 داشتیم. فروشندگان کلاهبرداران هنرمندان کلاهبردار طرح های پونزی

به گفته Gensler، راه حل این است که اطمینان حاصل شود که صادرکنندگان اوراق بهادار کریپتو از قانون پیروی می کنند. این به این دلیل است که این کلاهبرداری‌ها «به احتمال زیاد در بازارهایی اتفاق می‌افتد که ناشران و کارگزاران آن قوانین اساسی را رعایت نمی‌کنند».

به عنوان رئیس SEC، جنسلر به شدت در صنعت کریپتو مورد انتقاد قرار گرفته است، به ویژه از زمانی که SEC شکایتی علیه صرافی های رمزنگاری Binance و Coinbase ارائه کرد. منتقدان می گویند SEC دیدگاه بسیار گسترده ای نسبت به اختیارات نظارتی خود دارد و نوآوری را از ایالات متحده دور می کند.
نویسنده: Tom Blackstone

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید