GAO هنگام بررسی سقوط Signature Bank به قرار گرفتن در معرض دارایی های دیجیتال اشاره می کند


مایکل کلمنتز گفت که GAO در حال بررسی «سپرده‌های بزرگ از فضای دارایی‌های دیجیتال» است تا ارزیابی کند که آیا کریپتو در شکست Signature نقش داشته است یا خیر.

دفتر پاسخگویی دولت ایالات متحده، یا GAO، بررسی اولیه خود را از شکست‌های بانک سیلیکون ولی و بانک امضا، از جمله قرار گرفتن در معرض سپرده‌های صنعت ارزهای دیجیتال منتشر کرده است.

در گزارشی که در 11 مه منتشر شد، GAO گفت که “حکومت ضعیف و شیوه های مدیریت ریسک رضایت بخش” منجر به فروپاشی Signature Bank در ماه مارس شد. GAO به صراحت اعلام نکرد که دارایی های دیجیتال عامل شکست بانک بوده است، اما دلایل بالقوه و همچنین قرار گرفتن در معرض صنعت کریپتو را ذکر کرده است.

در این گزارش آمده است: «بانک سیگنیچر در ماه‌های قبل از شکست در معرض صنعت دارایی دیجیتال و کاهش نقدینگی قرار داشت. کارکنان FDIC گفتند که مدیریت بانک امضا به طور کامل وضعیت نقدینگی بانک را در روزها و ساعات قبل از شکست درک نکرده است.

در حالی که GAO تا حد زیادی هیچ اشاره ای به بانک سیلورگیت دوستدار رمزنگاری نکرد که در ماه مارس به طور داوطلبانه انحلال شد، در این گزارش آمده است که Signature «مشابه تلقی می شود». Signature در سال 2022 حدود 12 میلیارد دلار سپرده به شرکت های دارایی دیجیتال داشت، اما هدف آن کاهش قرار گرفتن در معرض صنعت کریپتو بود.

قانونگذاران ایالات متحده در 11 مه گفتند که مایکل کلمنتز، مدیر بازارهای مالی و سرمایه گذاری اجتماعی GAO، گفت که تنظیم کننده های بانکی نگرانی هایی را در مورد بانک سیلیکون ولی و بانک امضاء قبل از ورشکستگی شناسایی کرده بودند، اما “اقدامات نظارتی خود را افزایش ندادند.” ، آنها در مورد نظارت بر بانک های شکست خورده بحث کردند. در پاسخ به سوال جان رز، نماینده تنسی، کلمنتز گفت که GAO در حال بررسی «سپرده‌های بزرگ از فضای دارایی‌های دیجیتال» است تا ارزیابی کند که آیا کریپتو در شکست Signature نقش داشته است یا خیر.

“[Signature] کلمنتز می‌گوید: این فقط نگه‌داشتن سپرده‌ها و اداره کردن حساب‌ها بود. پس از مدتی آشفتگی در سال 2022، به ویژه FTX، برخی از این سپرده ها شروع به کاهش کردند.

تنظیم‌کننده‌های مختلف دیدگاه‌های خود را در مورد ارتباط احتمالی بین قرار گرفتن در معرض کریپتو و فروپاشی این بانک‌ها بیان کرده‌اند. بر اساس گزارش ها، آدرین هریس، بازرس بخش خدمات مالی نیویورک، هرگونه ارتباط بین شکست سیگنچر و ارزهای دیجیتال را “مضحک” خواند و این رویدادها را بیشتر به عنوان یک بانک سنتی توصیف کرد.

مرتبط با: تجزیه و تحلیل SVB نشان می دهد که بیش از 186 بانک آمریکایی در موقعیت خوبی برای سقوط قرار دارند

بسیاری از تنظیم‌کننده‌ها و قانون‌گذاران همچنان در بحث‌های مربوط به کریپتو، سقوط Signature Bank، Silicon Valley Bank و Silvergate Bank را مطرح می‌کنند. در پی ورشکستگی بانک‌ها، شرکت‌های رمزنگاری از جمله BlockFi و Gemini بیانیه‌هایی را منتشر کرده‌اند که مدعی شده‌اند برای جبران این مواجهه به اندازه کافی یا بدون مواجهه هستند.

مجله: سکه‌های ناپایدار: خطرات کاذب، بانکی و سایر خطرات ظاهر می‌شوند


نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید