GameStop با نزدیک شدن به 95 میلیون دلار ضرر در سه ماهه سوم، تلاش های ارزهای دیجیتال را کنار می گذارد


این شرکت بازی تمرکز خود را بر روی ارزهای رمزپایه متوقف کرده است، اما به نظر می رسد که در حال حرکت به سمت برنامه های NFT و بلاک چین است.

پس از زیان خالص 94.7 میلیون دلاری در سه ماهه سوم و اخراج کارکنان بخش دارایی های دیجیتال خود، گیم استاپ، خرده فروش بازی اعلام کرد که دیگر بر روی ارزهای دیجیتال تمرکز نخواهد کرد.

مت فورلونگ، مدیرعامل GameStop، در تماسی با درآمد در 7 دسامبر گفت که “به طور فعال قرار گرفتن در معرض ارزهای دیجیتال را به حداقل رسانده است” در طول سال و “در حال حاضر هیچ گونه موجودی مالی هیچ توکنی را نگه نمی دارد”.

“در حالی که ما همچنان معتقدیم پتانسیل بلندمدت برای دارایی های دیجیتال در دنیای بازی وجود دارد، سرمایه سهامداران معنی دار را در این فضا به خطر نمی اندازیم و نخواهیم کرد.”

در اوایل سال جاری، این شرکت اعلام کرد که به ارزهای دیجیتال، توکن‌های تغییرناپذیر (NFT) و برنامه‌های کاربردی Web3 به عنوان راه‌های رشد نگاه می‌کند و این حوزه‌ها را «به‌طور فزاینده‌ای برای گیمرهای آینده مرتبط می‌داند».

در آینده، تمرکز به کلکسیون ها، بازی ها و اقلام دست دوم معطوف خواهد شد.

حرکت‌های این شرکت در فضای NFT ظاهراً همچنان رو به جلو است، زیرا می‌گوید «همچنین بر اساس پرونده‌ای که در Securities در دسامبر منتشر شده است، سایر ابتکارات تجاری و استراتژیک مرتبط با دارایی‌های دیجیتال و فناوری بلاک چین را دنبال می‌کند و قصد دارد آن‌ها را دنبال کند. و کمیسیون بورس (SEC).

کوین تلگراف با GameStop تماس گرفت تا تایید کند که به تلاش های خود در بازار NFT ادامه خواهد داد، اما پاسخی دریافت نکرد.

GameStop تعدادی از محصولات مرتبط با Web3 را معرفی کرد. آخرین مورد، بازار NFT است که در ImmutableX، یک بلاک چین لایه 2 اتریوم، در تاریخ 31 اکتبر، پس از انتشار نسخه آزمایشی عمومی ژوئیه، به صورت زنده راه اندازی شد.

قبل از بازار NFT، در ماه مه، این شرکت کیف پول رمزنگاری خود نظارتی بتا و بازار NFT بتا را در Loopring در ماه مارس راه اندازی کرد. Loopring یکی دیگر از پروتکل های لایه 2 مبتنی بر اتریوم است.

این شرکت همچنین در ماه سپتامبر با صرافی ورشکسته رمزنگاری FTX US، با هدف جذب مشتریان بیشتر به ارزهای دیجیتال و همکاری در زمینه تجارت الکترونیک و ابتکارات بازاریابی آنلاین، همکاری کرد. آی تی تمام شده این شرکت در 11 نوامبر، مدت کوتاهی پس از اعلام ورشکستگی، روابط خود را با بازار سهام قطع کرد.

زیان سه ماهه سوم در مقایسه با سه ماهه دوم که زیان 108.7 میلیون دلاری را متحمل شد اندکی کاهش یافت. این همچنین یک بهبود سال به سال برای GameStop است که در سه ماهه سوم سال 2021 ضرر 105.4 میلیون دلاری را به ثبت رساند.

بر اساس گزارش ها، کاهش کارکنان بخش کریپتو را تحت تاثیر قرار داده است

در 5 دسامبر، GameStop چندین کارمند را در دور سوم اخراج خود برای سال 2022 اخراج کرد، که Furlong در فراخوان درآمد خود تأیید کرد.

گزارش‌های قبلی حاکی از آن بود که تیمی که روی پروژه‌های بلاک چین و NFT این شرکت کار می‌کرد بیشترین آسیب را دیده بود، اما فورلونگ مشخص نکرد که کاهش کارکنان در طول مصاحبه در کجا متمرکز شده است.

پست‌های قبلی افرادی که ادعا می‌کردند کارمند سابق هستند تا حدودی روشن شد. دانیل ویلیامز، مهندس ارشد نرم افزار GameStop در پستی در لینکدین در دسامبر نوشت.

“یک دور بزرگ دیگر از اخراج از GameStop در حال حاضر در حال انجام است… محصولات تجارت الکترونیک و مهندسان… تعداد زیادی از آن.”

مربوط: دلیل تسلط ربات ها بر بازی های کریپتو چیست؟ توسعه دهندگان پول نقد به آنها انگیزه می دهند

پست‌های دیگری از طرف کسانی که ادعا می‌کردند تحت تأثیر خاموشی قرار گرفته‌اند نیز در آن زمان در لینکدین منتشر شد. براندون جنیگز، مهندس سابق iOS و بلاک چین، گزارش داد که “وقت بسیار خوبی را با غواصی در اعماق اتریوم و یادگیری چیزهای جدید در فضای کریپتو سپری کرده است.”

کریستوفر فیلدز، توسعه دهنده سابق، نوشت: «من و بقیه تیم موبایل کنار گذاشته شدیم.

در ماه ژوئیه، این شرکت، مدیر مالی خود، مایکل ریکوپرو، و برخی از کارکنانش را در مجله بازی های ویدیویی گیم اینفورمر اخراج کرد.
نویسنده: Jesse Coghlan

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید