GameStop، مدیرعامل مت فورلونگ را ماه‌ها پس از تضعیف فشار ارزهای دیجیتال، اخراج کرد


مدیر اجرایی که زمانی نقش مهمی در تلاش‌های NFT شرکت داشت، به دلیل درآمدهای ضعیف در سه ماهه اول “برکنار شد”.

Gamestop مدیر عامل خود، Matt Furlong را که مسئول اجرایی انتقال شرکت به توکن‌های غیر وفاداری (NFT) بود، اخراج کرد.

طبق اعلامیه 7 ژوئن، فورلونگ اخراج شده است، در حالی که رایان کوهن، یک سرمایه گذار میلیاردر که پس از مطبوعات کوتاه معروف GameStop بسیار مورد احترام معامله گران memstock قرار می گیرد، به سمت مدیر اجرایی ارتقا یافته است. دقایقی پس از اینکه شرکت اعلام کرد فورلونگ خاتمه داده است، GameStop جدید یک پیام رمزآلود در توییتر منتشر کرد که روی آن نوشته شده بود: «برای مدت طولانی نیست».

این شرکت دلیلی برای فسخ Furlong ارائه نکرد. با این حال، با توجه به تشکیل پرونده 8-K در SEC در 9 ژوئن 2021، قرارداد Furlong 24 ماه ادامه کار را مشخص کرد. به موازات آن، فورلونگ به عنوان مدیر شرکت استعفا داد و تعداد اعضای هیئت مدیره را به پنج نفر کاهش داد.

این خبر همراه با فراخوان درآمد سه ماهه اول Gamestop منتشر شد، شرکت بازی سازی سود هر سهم (EPS) را گزارش کرد که بیش از 133 درصد انتظارات بازار را از دست داد.

بر اساس داده های Google Finance، قیمت سهام این شرکت در حال حاضر 19 درصد کاهش یافته و به 21 دلار در معاملات بعد از ساعت رسیده است.

فورلونگ در ژوئن 2021، پنج ماه پس از جنون memstock که شاهد جهش 3000 درصدی سهام GameStop از 17.25 دلار به 500 دلار در یک ماه بود، به عنوان مدیرعامل به GameStop پیوست.

GameStop اولین بار در ژوئن 2022 بازار NFT را راه اندازی کرد، زمانی که شیفتگی بازار نسبت به NFT ها در حال کاهش بود. GameStop بعداً پشتیبانی از NFT های بازی بلاک چین را به بازار خود اضافه کرد، در اقدامی که به لطف همکاری با پلتفرم بازی Web3 و راه حل مقیاس بندی لایه 2 اتریوم ImmutableX امکان پذیر شد.

ورود این شرکت به بازار NFT با استقبال خوبی مواجه شد و شاهد فروش نزدیک به 2 میلیون دلار در 24 ساعت اول پس از آنلاین شدن پلتفرم بود. با این حال، اوضاع خیلی سریع بدتر شد. در ماه آگوست، حجم فروش روزانه در بازار حدود 4000 دلار بود که 99.8 درصد نسبت به جنون روز افتتاحیه کاهش داشت.

مرتبط با: Nike NFT به بازی های EA Sports: Nifty Bulletin می آید

در ماه دسامبر، Gamestop اعلام کرد که پس از یک تماس سودآور در سه ماهه سوم که منجر به زیان خالص 94.7 میلیون دلاری این شرکت شد و شروع به اخراج کارکنان خود کرد، دیگر بر روی هیچ گونه تلاش عمده برای ارزهای دیجیتال یا NFT تمرکز نخواهد کرد.

علی‌رغم این اعلامیه‌ها، GameStop اخیراً از همکاری با توسعه‌دهنده بازی‌های بلاک چین مستقر در استرالیا، Illuvium برای راه‌اندازی مجموعه 20000 NFT خبر داد.

GameStop و Matt Furlong هنوز به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ نداده اند.

Web3 Gamer: شایعات کریپتو GTA 6، Dr Who/Sandbox، بررسی NFT توریست تایلندی
نویسنده: Tom Mitchelhill

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید