توسعه دهندگان بازی انتظار دارند در آینده روی بازی های Web3 کار کنند: Survey

توسعه دهندگان بازی انتظار دارند در آینده روی بازی های Web3 کار کنند: Survey


یک نظرسنجی جدید نشان داد که توسعه دهندگان بر این باورند که یکپارچه سازی Web3 از نظر جذب و حفظ کاربر تأثیر خواهد داشت.

بر اساس یک نظرسنجی اخیر، از هر 4 توسعه‌دهنده بازی، 3 نفر انتظار دارند در آینده روی پروژه‌های بازی Web3 کار کنند، زیرا بازی‌های بلاک چین مورد پذیرش گسترده‌تری قرار می‌گیرند.

شرکت سرگرمی بلاک چین Coda Labs یک نظرسنجی را با هدف بررسی اینکه توسعه دهندگان بازی در مورد Web3 چه فکر می کنند، سفارش داده است. پس از اجرای نظرسنجی، محققان دریافتند که اکثر پاسخ دهندگان معتقد بودند که بازی های وب 3 در راه شرکت آنها هستند. 75 درصد از پاسخ دهندگان انتظار دارند در آینده روی پروژه های Web3 کار کنند.

جدای از آن، بیش از نیمی از پاسخ دهندگان بر این باورند که Web3 صنعت بازی را متحول خواهد کرد. برخی بر این باورند که Web3 از نظر جذب و حفظ کاربر تأثیر خواهد داشت. 40٪ پیش بینی می کنند که برنامه Web3 کاربران جدید بیشتری را وارد کند، در حالی که 36٪ معتقدند ادغام Web3 باعث می شود بازی ها بهتر کاربران را حفظ کنند.

Sekip Can Gökalp، مدیر عامل و بنیانگذار Coda Labs نیز در مورد نتایج نظرسنجی اظهار نظر کرد. گوکالپ خاطرنشان کرد که پتانسیل بازی های Web3 همیشه مورد بحث بوده است، اما جنبه های مثبت آن همیشه برای توسعه دهندگان واضح است. او توضیح داد:

این نظرسنجی نشان می‌دهد که اکثر توسعه‌دهندگان در حال حاضر پا به توسعه بازی‌های Web3 گذاشته‌اند، که به دلیل مزایایی مانند بودجه اضافی، جریان‌های درآمد جدید و حفظ بازیکن است.

علاوه بر جذب و حفظ کاربران جدید، توسعه‌دهندگان متوجه می‌شوند که Web3 جریان‌های درآمد جدیدی به ارمغان می‌آورد. 47 درصد از پاسخ دهندگان به نظرسنجی تاکید می کنند که یکی از مزایای اصلی Web3 فروش توکن های غیرقابل تغییر (NFT) است، در حالی که 43 درصد معتقدند توکن های رمزنگاری منبع درآمد اضافی هستند.

با این حال، همه متقاعد نشده اند که Web3 اینجاست که بماند. نتایج نظرسنجی همچنین نشان می‌دهد که 32 درصد از پاسخ‌دهندگان فکر می‌کنند بازی‌های Web3 یک مد هستند و برای مدت طولانی در دسترس نخواهند بود.

مربوط: بازی‌های وب 3 هنوز تا پذیرش رایج فاصله دارند: نظرسنجی

در حالی که توسعه دهندگان مورد بررسی به NFT و ارزهای دیجیتال به عنوان منابع درآمد جدید اعتقاد دارند، نظرسنجی اخیر دیگری نشان داد که گیمرها علاقه بیشتری به کسب بیت کوین (BTC) در هنگام بازی دارند.


نویسنده: Ezra Reguerra

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉