FTX هشدار می دهد که کمک های مالی و مشارکت های سیاسی را پس خواهد گرفت

FTX هشدار می دهد که کمک های مالی و مشارکت های سیاسی را پس خواهد گرفت


این صرافی به افرادی که از FTX یا مدیران سابق آن مبالغ دریافت می‌کردند هشدار داد که مایل است وجوه را پس بگیرد، حتی اگر به خیریه‌ها اهدا شود.

صرافی ورشکسته ارزهای دیجیتال FTX اعلام کرد که در حال بررسی استفاده از ابزارهای قانونی برای بازیابی همه پرداخت‌ها و مشارکت‌های توزیع شده توسط وابستگان و مدیران سابق خود، از جمله میلیون‌ها کمک مالی سیاسی مدیر عامل سابق سام بنکمن-فرید است.

در یک بیانیه مطبوعاتی در 19 دسامبر، FTX گفت که “یک سری از کمک ها یا سایر دریافت کنندگان پرداخت” را دریافت کرده است که توسط یا به دستور Sam Bankman-Fried یا سایر افسران انجام شده است، و افزود که این سازمان ها در حال تماس هستند. “دستورالعمل برای بازگشت چنین وجوهی.”

همین هفته گذشته، سه سازمان پیشرو دموکرات متعهد شدند که بیش از یک میلیون دلار کمک های سیاسی بانکمن-فرید را در 16 دسامبر پس از دستگیری و کیفرخواست بانکمن-فرید بازگردانند.

در 13 دسامبر، از یکی از سخنگویان کاخ سفید پرسیده شد که آیا دولت بایدن 5.2 میلیون دلار کمک های مالی که قبلاً توسط بانکمن-فرید داده شده بود را برمی گرداند، اما در آن زمان از پاسخ دادن خودداری کرد.

در آخرین بیانیه خود، FTX از گیرندگان خواست تا “تدارکاتی را برای بازگرداندن چنین پرداخت هایی انجام دهند” و هشدار داد که در صورت عدم بازگرداندن داوطلبانه پرداخت های دارای بهره، اقدامات قانونی را در دادگاه انجام خواهد داد.

کارشناسان حقوقی قبلاً هشدار داده بودند که 73 میلیون دلار کمک های مالی FTX می تواند برای بازپرداخت یک میلیون طلبکار باشد که تخمین زده می شود بین 10 تا 50 میلیارد دلار در روند ورشکستگی بدهکار باشند.

در همین حال، برخی از اعضای کنگره ایالات متحده، که کمک های سیاسی از FTX دریافت کردند، بنا به گزارش ها، این وجوه را به موسسات خیریه اهدا کردند تا از بازار سهام و بنیانگذار آن فاصله بگیرند.

اعضای کنگره، از جمله رهبر دموکرات هاکیم جفریس در مجلس نمایندگان ایالات متحده و دیک دوربین، نماینده دموکرات سنا، گزارش شده است که از FTX به موسسات خیریه مختلف کمک مالی کردند.

سناتور جمهوری خواه جان هوون نیز به همین ترتیب 11600 دلاری را که از بانکمن-فرید و سلامه دریافت کرده بود به ارتش رستگاری اهدا کرد.

با این حال، FTX بیان کرد که این بارهای خیریه برای جلوگیری از تعقیب وجوه کافی نخواهد بود و گفت:

«پرداخت یا کمک مالی به شخص ثالث (از جمله یک موسسه خیریه) […] این مانع از وام گیرندگان FTX نمی شود که به دنبال غرامت باشند.

بنکمن-فرید با انتقال 36.8 میلیون دلار به نامزدهای انتخابات میان دوره ای 2022، دومین مشارکت کننده بزرگ حزب دموکرات شد. او همچنین با اهدای 5.2 میلیون دلار به کمپین انتخابات ریاست جمهوری 2020 جو بایدن به دومین “مشارکت کننده” بزرگ تبدیل شد.

بنیانگذار FTX در مصاحبه ای با تیفانی فونگ، وبلاگ نویس کریپتو در 16 نوامبر ادعا کرد که “در مورد کمک های مالی یکسانی به هر دو طرف” انجام داده است، اما کمک هایش به جمهوری خواهان “تاریک” بوده است.

مربوط: گزارش: سام بنکمن-فرید استرداد به ایالات متحده را «برای تعمیر مشتریان» می پذیرد

سایر مدیران FTX، مانند رایان سلامه، نزدیک به 20 میلیون دلار به نامزدهای جمهوری خواه و نیشاد سینگ حداقل 500،000 دلار به دموکرات های اورگان اهدا کردند.

در 13 دسامبر، بانکمن-فرید به نقض قوانین مالی مبارزات انتخاباتی، از جمله نقض مشارکت و ممانعت از عملکرد کمیسیون انتخابات فدرال، و همچنین مشارکت از طرف دیگران متهم شد.
نویسنده: Jesse Coghlan

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉