FTX VCها مسئول "سوالات جدی" در بررسی دقیق هستند - کمیسیونر CFTC

FTX VCها مسئول “سوالات جدی” در بررسی دقیق هستند – کمیسیونر CFTC


عدم ثبت سوابق FTX، همراه با “حسابرسی که هیچکس نامش را نشنیده است”، CFTC را مجبور می کند تا در مورد ذهنیت سرمایه گذاران نهادی سوال بپرسد.

در میان بررسی‌های جاری در مورد صرافی منحل‌شده کریپتو FTX، کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) بررسی‌های لازم توسط سرمایه‌گذاران نهادی و مسئولیت‌های آنها در رابطه با از دست دادن وجوه کاربران را زیر سوال می‌برد.

کریستی گلداسمیت رومرو، کمیسر CFTC، به بلومبرگ گفت که سرمایه‌گذاران خطرپذیر که مجبور شده‌اند سرمایه‌گذاری‌های خود را میلیون‌ها دلار کاهش دهند و تقریباً به صفر برسانند، «سوالات جدی» در مورد بررسی‌های انجام شده در سال گذشته مطرح می‌کنند.

کریستی گلداسمیت رومرو، کمیسر CFTC، سرمایه‌دارانی را که زمانی از FTX حمایت می‌کردند، زیر سوال می‌برد. منبع: بلومبرگ

او نسبت به اظهارات جان ری، مدیر عامل FTX در دادگاه مبنی بر اینکه هیچ سابقه و کنترلی بر امور مالی بازار سهام ندارد، ابراز نگرانی کرد.

عدم ثبت سوابق همراه با “حسابرسی که هیچ کس نامش را نشنیده است” CFTC را مجبور می کند تا در مورد ذهنیت سرمایه گذاران نهادی سوال بپرسد. رومرو در این زمینه سوالاتی را مطرح کرد:

“چگونه ممکن است؟ آیا آنها می پذیرند؟ آیا آنها با این وعده نوآوری پرت می شوند؟

بنیانگذار FTX و مدیر عامل سابق سام بنکمن-فرید از اعتماد به عنوان یک تکنیک بازاریابی برای جلب اعتماد سرمایه گذاران استفاده کرد. اما رومرو احساسات فعلی سرمایه گذاران را تکرار کرد و گفت: “ما اکنون می دانیم که این درست نیست.”

در نتیجه، او معتقد بود که VCهایی که از FTX پشتیبانی می‌کنند، پرچم‌های قرمز را هنگام بررسی دقیق نادیده می‌گیرند و مشارکت آنها را بیشتر زیر سوال می‌برند.

“پس آیا اختلاف نظرهایی وجود داشت که آنها را (حامیان VC) از توجه واقعی به بررسی دقیق و حقایقی که کشف کردند باز داشت؟” رومرو وقتی حرفش را تمام کرد پرسید.

مربوط: ناظران می گویند که راه اندازی مجدد FTX به دلیل اعتماد طولانی مدت کاربران متوقف شده است

کوین اولری، ستاره و سرمایه‌گذار شارک تانک، که زمانی از FTX پشتیبانی می‌کرد، نسبت به کاهش احتمالی صرافی‌های غیرقانونی رمزارز هشدار داده است. او بیان کرد:

«اگر از من می‌پرسید که آیا سقوط دیگری به سمت صفر رخ خواهد داد؟ کاملا. صد در صد اتفاق خواهد افتاد و بارها و بارها تکرار خواهد شد.»

همانطور که کوین تلگراف قبلا گزارش داده بود، بر اساس گزارش دفتر ملی تحقیقات اقتصادی، تا 70 درصد از حجم معاملات در صرافی های غیرقانونی پیش از معاملات است.
نویسنده: Arijit Sarkar

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉