FTX تحت تحقیقات مدنی و جنایی “فعال”: باهاما AG


کمیسیون اوراق بهادار باهامیا، واحد اطلاعات مالی نخست وزیر و یک واحد جرایم مالی در تحقیقات FTX شرکت داشتند.

دادستان کل باهاما (AG) و وزیر امور حقوقی رایان پیندر تأیید کردند که صرافی کریپتو در حال سقوط FTX کانون تحقیقات “فعال و مداوم” مقامات این کشور کارائیب است.

در یک بیانیه ملی که به طور مستقیم در صفحه فیس بوک دفتر نخست وزیری در 27 نوامبر پخش شد، پیندر توضیح داد که “کسب و کار بازارهای دیجیتال FTX” هم توسط “مقامات مدنی و هم مقامات جنایی” تحت نظارت است و مقامات باهامایی در حال کار بر روی آن هستند. با طیفی از کارشناسان و متخصصان و در صورت نیاز به این کار ادامه خواهد داد.

“کمیسیون اوراق بهادار، واحد اطلاعات مالی ما و واحد جرایم مالی نیروی پلیس سلطنتی باهاما به بررسی حقایق و شرایط پیرامون بحران ورشکستگی FTX و نقض احتمالی قوانین باهاما ادامه خواهند داد.”

پیندر همچنین اعلام کرد که مقامات مربوطه باهاما به دنبال پاسخگویی به هر شرکت یا فردی هستند که در جریان تحقیقات مرتکب هر گونه جرمی شده اند و با سایر نهادهای نظارتی و سازمان های مجری قانون در سراسر جهان همکاری خواهند کرد.

او گفت: “این رویدادها درس های آموخته شده از اوراق بهادار و سایر مقررات مالی در مورد نیاز به همکاری قوی فرامرزی را به ما یادآوری می کند. همکاری های نظارتی بین المللی قوی به عموم مردم در سراسر جهان بهترین خدمات را خواهد داد.”

در 10 نوامبر، کمیسیون اوراق بهادار باهاما مجوز FTX Digital Markets (FDM) را برای انجام تجارت به حالت تعلیق درآورد و مدیران آن را بازگرداند.

در 12 نوامبر، آنها دستور انتقال تمام دارایی های دیجیتال FDM به یک کیف پول دیجیتال متعلق به کمیسیون “هولدینگ” را صادر کردند.

پیندر اشاره کرد که مرجع نظارتی کشور تدابیر بیشتری را اتخاذ کرده است که توسط دیوان عالی تایید شده است، اما از ارائه جزئیات بیشتر خودداری کرد “تا زمانی که مطمئن شویم که انجام این کار هیچ جنبه ای از تحقیقات در حال انجام را به خطر نمی اندازد.”

پیندر همچنین از این فرصت استفاده کرد و از اقدام اضطراری 17 نوامبر FTX Trading Limited انتقاد کرد، که از “دولت باهامیان” خواسته بود تا پس از شروع پرونده های ورشکستگی فصل 11 در ایالات متحده، “دسترسی غیرمجاز به سیستم های وام گیرندگان را مستقیما” کند.

وی این اتهامات را «بسیار تأسف‌آور» توصیف کرد، زیرا «اقدام به‌موقع کمیسیون اوراق بهادار» را نادرست معرفی می‌کند و در عین حال از تمام اقداماتی که رگولاتور کشور تاکنون برداشته است، دفاع می‌کند.

مربوط: Alameda Research 204 میلیون دلار را قبل از تشکیل پرونده ورشکستگی برداشت: Arkham Intelligence

باهاما شرکت‌های رمزارز را تشویق کرد تا به اقتصاد آن کمک کنند، اما از آن زمان با فروپاشی FTX تحت تاثیر قرار گرفته است.

همچنین اقتصاد مبتنی بر گردشگری خود را به دلیل طوفان دوریان در سال 2019 و شیوع کووید-19 که در سال 2020 آغاز شد، متوقف کرده است. با از بین رفتن FTX، مشاغل زیادی در کشور کوچک وجود دارد.

اما پیندر این باور خود را خلاصه کرد که با وجود “تراژدی های شخصی” مرتبط با فروپاشی FTX، او انتظار دارد “سرایت کمی فراتر از فضای دارایی های دیجیتال، چه در باهاما و چه در سراسر جهان.”

وی با اشاره به عملکرد بخش گردشگری، به یادداشت های استاندارد اند پورز ۲۲ نوامبر برای باهاما اشاره کرد که چشم انداز باثباتی را پیش بینی می کند.

پیندر گفت: «استانداردها و فقرا چشم‌اندازی باثبات را برای اقتصاد ما پیش‌بینی کرده‌اند، تا حدی بر این فرض که فروپاشی جهانی FTX تأثیر منفی مادی بر باهاما نخواهد داشت.


نویسنده: Stephen Katte

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید