سهام FTX در بانک ایالات متحده نگرانی ها را در مورد حفره های بانکی افزایش می دهد


ژان شالوپین، رئیس بانک روستایی، همچنین رئیس بانک دلتک است که هر دو Tether و Alameda را در لیست مشتریان خود دارد.

روند ورشکستگی صرافی ارزهای دیجیتال FTX بسیاری از جنبه های جدید از اقدامات غیراخلاقی آن را آشکار کرده است. افشای اخیر سهام این بانک در یکی از کوچکترین بانک های ایالات متحده در مناطق روستایی واشنگتن، نگرانی های جدیدی را در مورد عملیات این بانک و سوء استفاده ادعایی از حفره های بانکی ایجاد کرده است.

بانک ایالتی فارمینگتون در ایالت واشنگتن که اکنون به مون استون تغییر نام داده است، بیست و ششمین بانک کوچک ایالات متحده با یک شعبه و سه کارمند است. نیویورک تایمز گزارش داد، در مارس 2022، FTX از طریق شرکت خواهر ورشکسته خود Alameda، با سرمایه گذاری 11.5 میلیون دلاری در شرکت مادر FBH، در بانک روستایی سرمایه گذاری کرد. سرمایه گذاری Alameda بیش از دو برابر ارزش 5.7 میلیون دلاری بانک بود.

مالکیت FTX در Moonstone به عنوان حرکتی برای دور زدن الزامات برای داشتن مجوز بانکی در ایالات متحده تلقی می شود، کاری که برای بسیاری بسیار پیچیده است.

یکی از کاربران Reddit نوشت که دریافت مجوز بانکی به تلاش زیادی نیاز دارد و بنابراین “خرید یک بانک کوچک اغلب دریچه پشتی برای صدور مجوز است که بخشی ذاتی از یک طرح تجاری مانند FTX است.”

کاربر دیگری به سوء استفاده درک شده از حفره های بانکی و عدم نظارت نظارتی بر رمزارزها اشاره کرد. برخی دیگر گمانه زنی کردند که وابستگی های سیاسی سام بنکمن-فرید نیز می تواند در این معامله نقش داشته باشد و گفتند:

با توجه به ارتباطات سیاسی SBF، اگر او بدون دلیل این مجوز را بگیرد، تعجب نخواهم کرد.»

جدای از سهام FTX در یک بانک ایالات متحده، چیزی که توجه بیشتر جامعه ارزهای دیجیتال را به خود جلب کرد، ارتباط بین شرکت مادر بانک روستایی، FBH، و یک دارایی رمزنگاری دیگر، Tether بود که اکنون بزرگترین صادرکننده استیبل کوین در بازار ارز دیجیتال است.

مربوط: فروپاشی FTX چگونه بر اکوسیستم رمزنگاری دبی تأثیر می گذارد؟

رئیس FBH ژان شالوپین است که همچنین رئیس بانک دلتک است که هر دو Tether و Alameda را در لیست مشتریان خود دارد. پس از اینکه FBH این بانک را در سال 2020 تصاحب کرد، تقریباً 100 سال پس از تأسیس بانک برای تسهیل تراکنش‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال، درخواست تأیید فدرال رزرو کرد. این بانک در ژوئن 2021 تایید فدرال را دریافت کرد و نه ماه بعد، FTX در بانک روستایی سرمایه گذاری کرد که اکنون به تایید فدرال رزرو مجهز شده است.

پیوند بانکی بین تتر و FTX/Alameda، نگران کردن برای بسیاری از افراد جامعه رمزنگاری، زیرا خود تتر مدت‌هاست که برای ممیزی ذخیره مورد بررسی قرار گرفته است. تتر در زمان نگارش این مقاله به درخواست‌های Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ نداد.
نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید